Bílovecké děti i kapely to rozjedou na bíloveckém náměstí v rámci oslav Dne města

  • 23. června 2022,
  • 18:53,
  • PR

Po dvouleté pauze se do Bílovce vracejí i tradiční oslavy Dne města v podobě, na jakou jsou občané zvyklí. V loňském roce, se tyto oslavy, které se mimo jiné nesly v duchu 700 let založení města, protáhly na několik týdnů. Letos se všichni sejdou na náměstí již tuto sobotu 25. června, kde celá akce s bohatým hudebním i doprovodným programe ve 14 hodin vypukne.

„Už dopoledne vyjedou z nádvoří bíloveckého zámku členové cyklistického klubu Bílovecké šlapátko, kteří se vydají na okružní výlet po Bílovci a okolních obcích a dorazí ve velkém stylu na odpolední akci na náměstí. Ta začne ve 14 hodin průvodem dětí, který vyjde ze zámku a půjde za doprovodu místní hudby Rozmarýnka, zdejších mažoretek a strážníků bílovecké městské policie směrem na náměstí,“ popisuje zahájení bíloveckých oslav starostka města Renata Mikolašová a doplňuje, že letošní oslavy jsou spjaty mimo jiné i s oslavami 30. výročí založení městské policie Bílovec.

Během dne přítomné čekají vystoupení dětí i Pěveckého sboru Bílovec, hlavní kapelou dne jsou NO NAME. Vystoupí také bílovecké kapely Still Alive a Kámo, nebude chybět ani Cirkus jinak. „Jsem nesmírně ráda, že zde vystoupí řada dětí z DDM a ZUŠ Bílovec. Uvidíme talentované tanečníky, hudebníky a zpěváky, představí se rovněž taneční klub Jakuba Richtára z Dance studia Like,“ pokračuje starostka.

Doprovodný program pro děti i dospělé bude probíhat na nádvoří zámku i náměstí, kde bude připravena spousta soutěží a jiných aktivit pro celé rodiny. Chybět nebude ani bohaté občerstvení a prodejci tradičních výrobků. Mezi stánky bude mít své zastoupení i bílovecká nemocnice, firma Massag, odpadové hospodářství nebo Region Poodří. Prezentovat se bude i místní městská policie, která letos slaví 30 let od svého založení. V rámci těchto oslav poslouží kašna na náměstí, která bude vyzdobena dětskými kresbami s motivem práce městské policie, jako venkovní výstavní síň.

Volně bude přístupná věž kostela, ze které je výhled do širokého okolí. Pro zájemce historie bude také přístupný celý zámek a nově vybudovaná expozice Skrytý středověk, stejně jako Muzeum Bílovec. Městská knihovna Bílovec bude fungovat jako ve všední den a pořádat bude také SWAP oblečení.

„Po dvou letech budeme moci na náměstí veřejně ocenit i osobnosti města, jimiž se tentokrát stali pan Tomáš Klos, dlouholetý hasič a bývalý starosta města Bílovce, a Anna Římanová, předsedkyně svazu tělesně postižených v Bílovci. Aktivní a tvořivá žena, která již léta organizuje kulturní, sportovní i vzdělávací programy nejen pro členy svazu. Hlavně obyčejné příběhy našich občanů tvoří toto město a my jsme rádi, že zde máme tolik neobyčejných, aktivních lidí s láskou k Bílovci,“ říká Renata Mikolašová a pokračuje: „Jedním z nich je také třiadevadesátiletý Zdeněk Pilich, který až doposud vedl expozici Příroda a myslivost na našem zámku a nyní se rozhodl ji předat městu. Expozice je z části tvořena jeho vlastními exponáty a z části exponáty, které zde lidé darovali. Vážíme si nejen tohoto gesta, ale především práce, kterou pan Zdeněk za ta léta pro návštěvníky bíloveckého zámku vykonal a děkujeme mu za to.“

Slavnostní předání expozice proběhne na žádost pana Pilicha v komorním duchu v podvečer v místním muzeu, kde bude pan také Pilich oceněn jako osobnost města Bílovce. Návštěvníci budou mít možnost zhlédnout i zajímavý medailonek k tomuto tématu.

„Věřím, že každý, kdo na naše sobotní oslavy zavítá, si zde najde to své,“ zve širokou veřejnost na oslavy Dne města starostka Bílovce Renata Mikolašová spolu s paní Evou Ševčíkovou, vedoucí KC Bílovec.MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 130 Kč/hod.

Detail

Prestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků