Operní drama Rigoletto se vrací do Slezského divadla Opava

  • 23. června 2022,
  • 19:06,
  • PR

Ve středu 29. června v 19:00 bude ve Slezském divadle Opava opět uvedeno slavné operní drama italského skladatele Giuseppe Verdiho. Opera vznikla na námět tragédie Král se baví od francouzského básníka a dramatika Viktora Huga. Libreto napsal Francesco Maria Piave.

Ústřední postavou dramatu je šašek Rigoletto, rozporuplná postava, která na jedné straně až příliš podporuje vévodu, svého nemorálního pána, a na straně druhé je milujícím otcem a svou dceru Gildu před společností vévody schovává a chrání. Společnost musí snášet jeho ponižování a zesměšňování. Pohár přeteče a pánové si vychutnají pomstu – unesou Gildu a předhodí ji vévodovi. Gilda se však do vévody zamiluje a v závěru obětuje svůj život za ten vévodův, když si Rigoletto najme vraha a chce, aby vévodu zabil. Rigoletto přichází o nejcennější bytost a ztrácí smysl života.

Zvraty, napětí a vášeň vedly skladatele k vytvoření svébytného italského dramatu
s hudebně-dramatickým napětím, vzrušenou melodikou, jednotou slova i hudby a s recitativy více sledujícími děj i význam slova. Árie Gildy, Rigoletta a vévody patří k nejznámějším v operní literatuře, a neměli byste si je nechat ujít.

Inscenační tým se skládá z režisérky Jany Andělové Pletichové, která je zároveň autorkou scény, dirigentů Vojtěcha Spurného a Aleny Jelínkové, kostýmy navrhla Michaela Savová a sbormistryní je Kremena Pešakova.

Vstupenky na představení lze zakoupit online na www.divadlo-opava.cz, v předprodeji SDO každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin anebo půl hodiny před představením v pokladně Slezského divadla Opava.SLUŽBY - ŘEKA s.r.o. - Karviná
Karviná
od 8 400 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

LAGOON-FOTO a.s., Ostrava
Ostrava
od 15 040 do 19 500 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků