Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

PODA v minulém roce zavedla gigabitový internet pro více než 16 tisíc bytů

Společnost PODA modernizuje svou optickou síť. Jen v roce 2022 zpřístupnila optický internet s nejmodernější technologií GPON v celkem 16 872 bytech. Kromě nadstandardní rychlosti až 2 Gb/s se vyznačuje mimořádnou spolehlivostí.

Telekomunikační poskytovatel PODA modernizoval svou vlastní optickou síť, která mezi českými poskytovateli patří k těm nejrozsáhlejším. Jen v roce 2022 investoval do budování sítě přibližně 30 milionů Kč. Díky této investici dosáhne na gigabitové připojení přes 16 tisíc bytů.

Použitá technologie GPON je variantou optického internetu, která využívá k propojení typ FTTH (Fiber To The Home), což znamená, že optické vlákno vede až do bytu zákazníka, díky čemuž je zajištěna rychlost, o kterou se bytová jednotka s nikým nedělí. Internet tak dosahuje vynikajících výsledků, a to i při využívání domácí Wi-Fi sítě.

Zájemci o optický internet si mohou ověřit dostupnost přímo na stránkách PODY a poté na sebe zanechat kontakt. Společnost je kontaktuje a domluví se s nimi na podrobnostech a příjezdu technika. Ten poté nainstaluje všechna potřebná zařízení, a to zcela zdarma.

Optický internet je v současnosti nejvyspělejší typ připojení. Rychlost a stabilitu zajišťuje optický kabel, který má jiné vlastnosti než běžnější metalické kabely. Jednou z nich je odolnost vůči vnějším vlivům, například počasí. U optického internetu tak nehrozí žádné komplikace, pokud není fyzicky poškozený. Zákazníci mohou nejen surfovat po internetu, ale také stahovat a nahrávat vysoké objemy dat, sledovat a streamovat 4K videa nebo hrát online hry náročné na provoz.

Společnost PODA patří mezi přední hráče na telekomunikačním trhu. Působí zejména v Moravskoslezském kraji a poskytuje služby více než 110 000 domácností a firem.
AUTOCENTRÁLA s.r.o., Hlučín nebo Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 38 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail