Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O víkendu vážeme vánoční věnce pro dětskou onkologii. Přijďte nám pomoci alespoň na 2 hodinky

O víkendu 11. a 12. listopadu bude spolek Petřkovice pomáhají spolu se sestřičkami z Dětské hematoonkologie v Olomouci, vázat základy vánočních věnců na každoroční podporu nemocných dětí. Můžete-li, přineste si zahradnické nůžky a přijďte pomoci. Zatím je nás málo a potřebujeme každou ruku, i kdyby jen na dvě hodinky.

Věncování je dobrovolnou pomocí sestřiček z Dětské hematoonkologie v Olomouci a spolku Petřkovice pomáhají pod vedením Karin Dluhošové. Věncování se může zúčastnit kdokoli, kdo má chuť pomoci. Materiál bude na místě, potřeba jsou pouze vlastní zahradnické nůžky a rukavice.

Hotové základy věnců budou převezeny přímo na Dětskou hematoonkologii v Olomouci, kde je budou zdobit profesionální floristé, sestřičky, ale i maminky, které kdysi na onkologii trávily těžký čas se svými dětmi. Věnce se prodávají v období před Adventem přímo v nemocnici a celý výtěžek bude sloužit právě rodinám nemocných dětí. Je totiž typické, že jeden z rodičů nemocných dětí musí dát výpověď a příjmy rodiny jsou tak výrazně nižší. Z příspěvku pak mohou například pořídit sušičku, nutnou pro sterilitu oblečení, anebo poslat sourozence dětí na tábor.

Loni se v Petřkovicích vyrobilo více než 600 věnců. Všechny byly nazdobeny a všechny prodány.

Vázat začínáme v Hasičské zbrojnici v soboru ráno v 10 hodin a končíme večer okolo 20:00. Přijďte pomoci klidně i jen jeden den nebo na pár hodin.

Občerstvení bude zajištěno, ale je také vítáno.

Pokud budete kácet jedle, tisy, thuje a jalovce a jste ochotni je darovat, zavolejte na 604 668 927.

Více na facebooku Petřkovice pomáhají.
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail