Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklofestival ve Frýdku-Místku ukazuje daleké země

I daleké země jako Rusko, Finsko či Austrálie jsou lákadlem pro milovníky kol. Takových je ve Frýdku-Místku celá řada a o zážitky se každoročně dělí na festivalu cyklocestování, který vznikl před 4 lety.

29letý Martin Stiller z Frýdku-Místku je na první pohled obyčejný chlap. Neobyčejný je ale v tom, že na kole už projel několik kontinentů. V Austrálii zvládl 9300 kilometrů za pět měsíců.

Martin Stiller, cestovatel z FM: "Tuto cestu jsme absolvovali z toho důvodu, že jsme chtěli poznat nový kontinent, na kterém jsme nikdy nebyli a chtěli jsme ho procestovat na kole, protože, jak říkáme, pohled na svět je nejkrásnější, ne ze sedla koně, ale ze sedla kola. Těch zážitků z Austrálie je strašně moc. Nejkrásnější bylo, jak se člověk setká s tou faunou. Takže s nějakými medvídky, koalou."

Podobné zážitky z dalekých cest má také spousta jiných lidí a právě proto pan Stiller vymyslel festival cyklocestování. Ten začal před 4 lety ve frýdeckockomístecké Nové scéně vlast a dnes už je i v Hradci Králové nebo v Brně.

Martin Stiller, zakladatel festivalu: "Myšlenka je, shromáždit cyklocestovatele a cykloturisty pod jednou střechou, aby si předali zkušenosti a ukázali světu, jak je parádní na kole cestovat. A Frýdek-Místek nabízí dobré možnosti, je tady strašně moc lidí, které cyklocestování a sport zajímá, takže z toho důvodu jsme ho zvolili."

Anketa, návštěvníci cyklofestivalu: 1. "Teď nás jezdí 14 po celé Evropě, takže jim to budu vyprávět, co jsem viděl." 2. "Jsou to úžasná místa, která nikdy neuvidím, protože už na to nemám, ale na kole jezdím."

Cestovatelé prezentují své zážitky prostřednictví besedy, při které ukazují fotografie a videa z cest.

Gabriela Skotnicová, organizátorka akce: "Tady potkáte spoustu zajímavých lidí, dozvíte se o tom, na jakých prostředcích se dá cestovat, na kole, na koloběžce."

Martin Stiller, zakladatel festivalu: "Dnešní ročník je zajímavý tím, že máme nejvíce promítajících, máme nejzajímavější a nejširší skladbu těch besed. Takže jsou to expedice na skládačkách, tříkolkách, na koloběžkách, na normálních kolech."

Festival cyklocestování byl dvoudenní a představilo se na něm 11 cestovatelů, na které se přišlo podívat asi 350 lidí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyPedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

TOZOS spol. s r.o. - pracoviště Dolní Tošanovice (areál výkrmny prasat a kuřat)
Dolní Tošanovice
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail