Reklama

Cyklofestival ve Frýdku-Místku ukazuje daleké země

I daleké země jako Rusko, Finsko či Austrálie jsou lákadlem pro milovníky kol. Takových je ve Frýdku-Místku celá řada a o zážitky se každoročně dělí na festivalu cyklocestování, který vznikl před 4 lety.

Stáhnout video
Reklama

29letý Martin Stiller z Frýdku-Místku je na první pohled obyčejný chlap. Neobyčejný je ale v tom, že na kole už projel několik kontinentů. V Austrálii zvládl 9300 kilometrů za pět měsíců.

Martin Stiller, cestovatel z FM: "Tuto cestu jsme absolvovali z toho důvodu, že jsme chtěli poznat nový kontinent, na kterém jsme nikdy nebyli a chtěli jsme ho procestovat na kole, protože, jak říkáme, pohled na svět je nejkrásnější, ne ze sedla koně, ale ze sedla kola. Těch zážitků z Austrálie je strašně moc. Nejkrásnější bylo, jak se člověk setká s tou faunou. Takže s nějakými medvídky, koalou."

Podobné zážitky z dalekých cest má také spousta jiných lidí a právě proto pan Stiller vymyslel festival cyklocestování. Ten začal před 4 lety ve frýdeckockomístecké Nové scéně vlast a dnes už je i v Hradci Králové nebo v Brně.

Martin Stiller, zakladatel festivalu: "Myšlenka je, shromáždit cyklocestovatele a cykloturisty pod jednou střechou, aby si předali zkušenosti a ukázali světu, jak je parádní na kole cestovat. A Frýdek-Místek nabízí dobré možnosti, je tady strašně moc lidí, které cyklocestování a sport zajímá, takže z toho důvodu jsme ho zvolili."

Anketa, návštěvníci cyklofestivalu: 1. "Teď nás jezdí 14 po celé Evropě, takže jim to budu vyprávět, co jsem viděl." 2. "Jsou to úžasná místa, která nikdy neuvidím, protože už na to nemám, ale na kole jezdím."

Cestovatelé prezentují své zážitky prostřednictví besedy, při které ukazují fotografie a videa z cest.

Gabriela Skotnicová, organizátorka akce: "Tady potkáte spoustu zajímavých lidí, dozvíte se o tom, na jakých prostředcích se dá cestovat, na kole, na koloběžce."

Martin Stiller, zakladatel festivalu: "Dnešní ročník je zajímavý tím, že máme nejvíce promítajících, máme nejzajímavější a nejširší skladbu těch besed. Takže jsou to expedice na skládačkách, tříkolkách, na koloběžkách, na normálních kolech."

Festival cyklocestování byl dvoudenní a představilo se na něm 11 cestovatelů, na které se přišlo podívat asi 350 lidí.

ReklamaHabsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Dobrý domov s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Obecně prospěšná společnost Důstojnost
Frýdek-Místek
od 13 350 Kč do 14 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu