Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výtěžek Vánoční sbírky ve Frýdku-Místku putuje na charitu

Frýdek-Místek |

Částka 105 294 korun, která se vybrala během loňského ročníku adventní sbírky Vánoční strom ve Frýdku-Místku, tentokrát putovala na podporu domácí zdravotní péče Salvia. Tu provozuje Charita Frýdek-Místek.

Lidé mohli loni do sbírky Vánoční strom ve Frýdku-Místku přispívat během adventu poprvé do dvou zabezpečených pokladniček pod vánočními stromy města, tradičně na náměstí Svobody v Místku a nově rovněž na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Peníze mohli převádět také bezhotovostně na sbírkový účet.

Petr Korč (Naše Město F-M), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem rád, že druhá pokladnička na Frýdeckém náměstí letos rezonovala, a je to možná i jeden z důvodů, že byla taková krásná. Novou ji vyrobili studenti a byly ty stromy dva, takže ta částka je téměř rekordní v historii, přesáhla 100 000 Kč. A dneska to nebylo jenom o tom předání šeku. Ale samozřejmě vždycky, když se sejdeme v takové konstelaci, tak vzniknou nějaké nové nápady. A já věřím, že dneska jsme přišli na něco, co by mohlo sociální služby a vůbec činnost sociálních organizací, nebo těch, které se věnují lidem, kteří potřebují pomoc, zviditelnit a co jim pomůže."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Opět vánoční sbírka splnila svůj účel a v letošním roce se vybrala opravdu velká částka, tentokrát pro charitu a pro pečovatelskou službu Salvie, která tuto částku použije jak na některá přístrojová vybavení, tak samozřejmě na provoz této organizace. Pečovatelská služba Salvia je opravdu potřebná služba, protože jejími klienty jsou třeba i senioři nebo nemocní občané města, kteří jsou ve svých domovech, ve svém přirozeném prostředí, a pečovatelé se o ně takto starají."

Takže obyvatelé Frýdku-Místku opět ukázali, že jsou empatičtí a mají sociální cítění...

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Určitě bych jim za to chtěl velmi poděkovat, že se každoročně do této sbírky zapojují a podporují tak sociální služby ve Frýdku-Místku."

Peníze budou využity na zdravotní pomůcky, které pracovníci domácí zdravotní služby Salvia používají při péči o nemocné či zdravotně postižené osoby v jejich domácím prostředí.

Martin Hořínek, ředitel, Charita Frýdek-Místek: "Salvia zdravotní domácí péče je jedno ze středisek jedné ze služeb Charity Frýdek-Místek, která působí v rámci celého okresu Frýdek-Místek. Nejen tady ve městě, ale v celém širokém okolí. Je to zdravotní péče terénní. To znamená, že naše sestřičky na základě indikace lékaře jezdí k pacientům domů."

Jak jste spokojeni s tou částkou?

Martin Hořínek, ředitel, Charita Frýdek-Místek: "Hodně, protože jsme nečekali, že bude tak hezká a kulatá. A překvapila nás výše. Překvapilo nás zaujetí veřejnosti, to, kolik lidí se zapojilo a kolik lidí přispělo. A i díky tomu jsme toho mohli pořídit trošičku víc, než jsme původně předpokládali."

Takže na co jste peníze použili?

Martin Hořínek, ředitel, Charita Frýdek-Místek: "My jsme výtěžek z vánočních stromů použili na vybavení přístrojového zdravotního vybavení v rámci běžných činností Salvie, a zároveň tím, že nově máme registraci na poporodní péči, tak jsme dokoupili nějaké vybavení, které potřebujeme právě pro to, abychom k těm maminkám mohli jezdit do terénu. Obrovské poděkování pro všechny, kteří se zapojili i do téhle sbírky, protože ten předvánoční čas je takový hezký. A velké poděkování, uznání a vědomí toho, že děláme všichni neobyčejné věci."

Město se chystá ve sbírce Vánoční strom pokračovat i v letošním roce. Kam vybrané peníze půjdou, zatím není rozhodnuto.

Petr Korč (Naše Město F-M), primátor Frýdku-Místku: "Letošní sbírka opět proběhne. Opět budou pokladničky na Frýdeckém i na Místeckém náměstí. A budeme chtít opět zatraktivnit program i ve Frýdku, a to, aby zůstal atraktivní v Místku, aby lidé přicházeli se setkat v tom předvánočním čase a přispět na dobrou věc."
Nahlásit chybu


Muž v Ostravě-Zábřehu postřelil svou manželku. Zásahová jednotka ho našla mrtvého s prostřelenou hlavou

Dnes 12:48, vydáno dnes 9:47 | Ostrava-Jih | Anna Břenková

V Ostravě-Zábřehu proběhl ve středu ráno zásah proti ozbrojenému muži. Policie varovala obyvatele, aby nevycházeli z domu. Muž postřelil svou manželku, ta je v kritickém stavu v nemocnici. Do bytu střelce vtrhla zásahová jednotka. Muže našla mrtvého, měl prostřelenou hlavu.

Lidem sena koupališti ve Frýdlantu nad Ostravicí poprvé představily složky IZS

V areálu letního koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí se konal 1. ročník Dne s Integrovaným záchranným systémem. Město pozvalo jednotlivé složky, které se v průběhu dne prezentovaly.

Nová čistírna odpadních vod v Razové řeší kvalitu vody pro přehradu Slezská Harta

Včera 16:26 | Bruntál | Karel Soukop

Největší investicí za poslední roky byla v Razové u Slezské Harty vybudována nová čistírna odpadních vod. Díky podpoře Ministerstva zemědělství a Moravskoslezského kraje obec dobudovala za více než 70 milionů korun důležitou stavbu, která je v tomto regionu opravdu nezbytná.

Havířov odvolal jednatele městské společnosti MRA a nařídí forenzní audit

Včera 10:12 | Havířov | Bára Kelnerová

Rada města Havířova odvolala obviněného jednatele MRA Róberta Masaroviče. Ten je podle policie zapleten hned ve dvou větvích případu, které souvisejí s přidělováním městských bytů i zakázek. Město chce provést audit a chránit zaměstnance i pověst společnosti.

Motorkář předjížděl na plné čáře ve Starých Hamrech a srazil se s SUV

Včera 15:26 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nerespektoval plnou čáru a předjížděl auto, které odbočovalo vlevo. Následovala srážka SUV s motorkářem, kterého do nemocnice přepravil vrtulník. Policie nyní hledá svědky nehody ve Starých Hamrech

Důkazy nevedou ke konkrétnímu žháři, který zavinil požár domu v Havířově

Včera 12:04 | Havířov | Libor Běčák

Policistům se nepodařilo získat dostatek důkazů, které by mohly usvědčit pachatele, který by mohl být zodpovědný za vznik tragického požáru loni v srpnu v centru Havířova. Vyšetřování bylo proto odloženo.

Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská uspořádala již 8. ročník

Včera 15:17 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Pozor JEDU!!!, tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská v Ostravě-Porubě. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

Drama s dobrým koncem – tak vypadal závěr Dnů města v Bruntále

Včera 13:08 | Bruntál | Karel Soukop

S krásným počasím i letními teplotami roste počet venkovních akcí, festivalů, oslav a nejrůznějších samostatných koncertů. Roste však i riziko, spojené s nestálostí a nepředvídatelností počasí. To často určuje celou podobu i průběh akce. Přesvědčili se o tom diváci i pořadatelé v Bruntále.

Dětská skupina při MŠ Volgogradská v Ostravě-Zábřehu funguje už rok

Včera 9:24 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Dětská skupina, která vznikla při základní a mateřské škole Volgogradská v Ostravě-Zábřehu uzavírá první rok svého fungování. Kapacita se naplnila a nyní přijímají nové zájemce. Mezistupeň vzdělávání mezi mateřskou a základní školou zde poté doplňuje přípravná třída.

Zasáhli v krizové situaci. Středoškoláci převzali ocenění za poskytnutí první pomoci

22. června 2026 11:39 | Ostrava-Vítkovice | Anna Břenková

Skupina středoškoláků dokázala v krizové situaci zachovat chladnou hlavu. Během výletu na Lysé hoře pomohli staršímu cyklistovi, který přímo před nimi zkolaboval. Za tento hrdinský čin byli oceněni přímo na půdě školy.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Frýdek-Místek pořádal finále soutěže Mladý záchranář

Dnes 12:24 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve sportovní hale 6. základní školy se konal už 5. ročník soutěže Mladý záchranář. Opět se jí účastí žáci ze základních škol z Frýdku-Místku.

Frýdek-Místek ovládl Mezinárodní folklorní festival

Dnes 12:16 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Mezinárodní folklorní festival opět potěšil fanoušky tohoto žánru ve Frýdku-Místku a okolí. Nabídnul šest dní tradiční zábavy a navštívily jej tisíce diváků.

Den plný fotbalu ozdobilo v Čeladné utkání starých gard

Včera 17:17 | Čeladná | Petra Dorazilová

Den plný fotbalu se v Čeladné odehrál 13. června. Spojil tři zápasy, ligová utkání dorostu s Fryčovicemi, mužů s Řepištěm a mezi nimi se odehrálo střetnutí starých gard. Goldboys Čeladná doma přivítali Mikulov.

Čeladenští školáci si užili sportovní den jako na pláži

22. června 2026 9:53 | Čeladná | Petra Dorazilová

Volejbalový klub Čeladná uspořádal pro žáky místní základní školy sportovní den. Užili si ho tak trochu jako na pláži - na pískových kurtech.

Pěstouni z Frýdku-Místku si vysloužili slavnostní ocenění

22. června 2026 9:31 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Pěstounů není nikdy dost. Frýdek-Místek se proto snaží své obyvatele k pěstounství motivovat. Jednou z aktivit bylo i slavnostní ocenění pěstounských rodin.

Na Olešné se prezentovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému

22. června 2026 9:28 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Na Dni IZS na Olešné se představili hasiči, policisté i záchranáři. A svou spolupráci prezentovali mimo jiné dynamickou ukázkou přímo na vodní ploše. Návštěvníci si také mohli zblízka prohlédnout jejich nejmodernější techniku.

Výtěžek Vánoční sbírky ve Frýdku-Místku putuje na charitu
Vydáno 9. března 2026 17:24, Frýdek-Místek, Tomáš Tikal
Částka 105 294 korun, která se vybrala během loňského ročníku adventní sbírky Vánoční strom ve Frýdku-Místku, tentokrát putovala na podporu domácí zdravotní péče Salvia. Tu provozuje Charita Frýdek-Místek.

Lidé mohli loni do sbírky Vánoční strom ve Frýdku-Místku přispívat během adventu poprvé do dvou zabezpečených pokladniček pod vánočními stromy města, tradičně na náměstí Svobody v Místku a nově rovněž na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Peníze mohli převádět také bezhotovostně na sbírkový účet.

Petr Korč (Naše Město F-M), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem rád, že druhá pokladnička na Frýdeckém náměstí letos rezonovala, a je to možná i jeden z důvodů, že byla taková krásná. Novou ji vyrobili studenti a byly ty stromy dva, takže ta částka je téměř rekordní v historii, přesáhla 100 000 Kč. A dneska to nebylo jenom o tom předání šeku. Ale samozřejmě vždycky, když se sejdeme v takové konstelaci, tak vzniknou nějaké nové nápady. A já věřím, že dneska jsme přišli na něco, co by mohlo sociální služby a vůbec činnost sociálních organizací, nebo těch, které se věnují lidem, kteří potřebují pomoc, zviditelnit a co jim pomůže."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Opět vánoční sbírka splnila svůj účel a v letošním roce se vybrala opravdu velká částka, tentokrát pro charitu a pro pečovatelskou službu Salvie, která tuto částku použije jak na některá přístrojová vybavení, tak samozřejmě na provoz této organizace. Pečovatelská služba Salvia je opravdu potřebná služba, protože jejími klienty jsou třeba i senioři nebo nemocní občané města, kteří jsou ve svých domovech, ve svém přirozeném prostředí, a pečovatelé se o ně takto starají."

Takže obyvatelé Frýdku-Místku opět ukázali, že jsou empatičtí a mají sociální cítění...

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Určitě bych jim za to chtěl velmi poděkovat, že se každoročně do této sbírky zapojují a podporují tak sociální služby ve Frýdku-Místku."

Peníze budou využity na zdravotní pomůcky, které pracovníci domácí zdravotní služby Salvia používají při péči o nemocné či zdravotně postižené osoby v jejich domácím prostředí.

Martin Hořínek, ředitel, Charita Frýdek-Místek: "Salvia zdravotní domácí péče je jedno ze středisek jedné ze služeb Charity Frýdek-Místek, která působí v rámci celého okresu Frýdek-Místek. Nejen tady ve městě, ale v celém širokém okolí. Je to zdravotní péče terénní. To znamená, že naše sestřičky na základě indikace lékaře jezdí k pacientům domů."

Jak jste spokojeni s tou částkou?

Martin Hořínek, ředitel, Charita Frýdek-Místek: "Hodně, protože jsme nečekali, že bude tak hezká a kulatá. A překvapila nás výše. Překvapilo nás zaujetí veřejnosti, to, kolik lidí se zapojilo a kolik lidí přispělo. A i díky tomu jsme toho mohli pořídit trošičku víc, než jsme původně předpokládali."

Takže na co jste peníze použili?

Martin Hořínek, ředitel, Charita Frýdek-Místek: "My jsme výtěžek z vánočních stromů použili na vybavení přístrojového zdravotního vybavení v rámci běžných činností Salvie, a zároveň tím, že nově máme registraci na poporodní péči, tak jsme dokoupili nějaké vybavení, které potřebujeme právě pro to, abychom k těm maminkám mohli jezdit do terénu. Obrovské poděkování pro všechny, kteří se zapojili i do téhle sbírky, protože ten předvánoční čas je takový hezký. A velké poděkování, uznání a vědomí toho, že děláme všichni neobyčejné věci."

Město se chystá ve sbírce Vánoční strom pokračovat i v letošním roce. Kam vybrané peníze půjdou, zatím není rozhodnuto.

Petr Korč (Naše Město F-M), primátor Frýdku-Místku: "Letošní sbírka opět proběhne. Opět budou pokladničky na Frýdeckém i na Místeckém náměstí. A budeme chtít opět zatraktivnit program i ve Frýdku, a to, aby zůstal atraktivní v Místku, aby lidé přicházeli se setkat v tom předvánočním čase a přispět na dobrou věc."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000053485/vytezek-vanocni-sbirky-ve-frydkumistku-putuje-na-charitu