David Kubáň, Goldbojs Čeladná, trenér přípravky SK Beskyd: “Dneska máme tu výjimečnou příležitost, protože jak dorost, tak muži mají svůj poslední zápas. Tak jsme to spojili v takovou větší sportovní akci, kdy jsme se připojili i my jako Goldboys, což je tým složený z bývalých hráčů a přátel čeladenského fotbalu. Takže řekněme takový navazující na tradici veteránů na Čeladné.”
Miroslav Doležal, Pálava Mikulov: “Čeladná byla u nás, teď jsme na revanš dojeli zase zpátky a těšíme se na zápas. Žádné soupeření, hlavně se nezranit a přečkat celý špíl.”
Pavol Lukša ( DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Staří páni taky mají svůj klub, takže já si myslím, že to probíhá v tom vesnickém fotbalu tak, jak to má. Protože celá řada těch vesnických fotbalistů kolem nás skončily, nám se podařilo to udržet. Ale kdyby nebylo těch ochotných tatínků, kteří to chtějí dělat, tak by to asi taky bylo bůh ví jaké.”
V mezičase zmíněných utkání se na kousku zeleného trávníku předvedla v minizápase i čeladenská přípravka.
David Kubáň, Goldbojs Čeladná, trenér přípravky SK Beskyd: “Máme to obrovské štěstí, že tady máme spoustu dětí, který ten fotbal si opravdu chtějí zahrát. Takže dneska máme přípravce zhruba 55 dětí, což na tuhle obec je opravdu si myslím významné číslo. Děti to baví, jsou nadšené a my tím pádem také.
Pavol Lukša ( DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: Čeladná je hodně fotbalová. Čeladná hrála svého času i kraj. Problém byl jenom jeden. Kluci hráli kraj, měli pocit, že je to všechno, a zapomněli se věnovat výchově dětí. Tak jsme řekli, co bude lepší. Jestli, aby nám běhaly po hřišti naše děti, nebo abychom tady platili kluky, kteří budou dojíždět z celého Moravskoslezského kraje. Volili jsme Áčko, chtěli jsme radši mládež. A ono jednou se to urodí tak, že ten kraj, minimálně ta 1. A třída tu zase jednou byla. Já myslím, že teď je to v pořádku.”