Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovský Help klub oslavil již své 20. výročí vzniku

  • Havířov,

Přesně před dvaceti lety se rozhodlo několik rodičů s postiženými dětmi, že budou společně trávit víc času a založili Help klub. Přání sdružení je, každý viděl handicapovaného jako osobnost a člověka. Teprve pak vnímal jeho postižení.

Karaoke, tombola, střelba ze vzduchovky, různé sportovní aktivity, či výtvarné tvoření. Především však společné setkání a oslava. Help klub, sdružení rodičů a dětí s postižením má letos krásné již dvacáté výročí svého založení. Narozeniny se odehrávaly za krásného počasí na zahradě Apoštolské církve. Tradičním pomocníkem při zajišťování programu byli pracovníci Poradny pro rodinu a dítě. Nechyběly ani studentky pedagogického lycea ze Střední školy Havířov, Prostřední Suchá.

Slavnost se nesla i v duchu ohlédnutí se za uplynulými léty. Vždyť děti, pro které byl klub založen, jsou už vlastně dospělými mladými lidmi. Právě oni byli prvními vozíčkáři, kteří byli zařazováni do normálních škol, začali jezdit na různé pobytové akce a hlavně se objevovali více na veřejnosti. Za tímto vším stojí Help.

Dlouholetá vedoucí Jiřina Nevrlá vzpomenula na oslavě také na jednu ze zakládajících maminek paní Žaludovou a pět dětí, které se slavnosti bohužel nedožily. Na památku za ně byla vysazena rozkvetlá hortenzie.

Help klub po celou dobu nežádal o finance. Sdružení žije z darů jednotlivců a firem. Klub však stojí před velkým problémem. Po dvaceti letech přijde za nedlouho o své zázemí na Základní škole Mánesova. Nové vhodné prostory prozatím sdružení nemá. Nicméně jak říkají: "Jsme skupina stmelená navždy, umíme se podržet, pomoci a dobře se pobavit." Přání Helpu je, aby každý viděl handicapovaného jako osobnost a člověka. Teprve pak vnímal jeho postižení.
UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

GaGro stavby s.r.o. - pracoviště
Havířov
od 21 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků