Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vodáci otevřeli řeku Olši

  • Karviná,

Vodáci z Karviné otevřeli symbolickým klíčem řeku Olši. Tato tradiční akce se koná pravidelně každý rok na jaře a je plná rituálů a plnění nejrůznějších úkolů. Letos jsme u vody nechyběli ani my s kamerou, podívejte se na reportáž.

Je sobotní odpoledne a u řeky Olše se scházejí vodní skauti z Karviné, aby tady společně před zraky svých vodáckých kolegů z Orlové a dalších hostů slavnostně odemkli řeku Olši a zahájili tak svou letošní sezónu na vodě.

Odemykání se ujali vítězové podzimních závodů – posádka Vydry. Klíčem proti směru hodinových ručiček řeku odemkl její jedenáctiletý člen posádky s přezdívkou Morče. Přiznal, že se obával, aby mu klíč nespadl do vody.

Adam Egri, člen oddílu Vodáci Karviná: “By mě museli hodit do vody a do takové studené by se mi nechtělo.”

Podobný rituál je ale i u vyvěšování vlajky,

Ivan Jurčík, vedoucí oddílu: “Tam pokud by jim spadla na zem nebo by se dotkla země, tak okamžitě po nástupu letí do vody. I v tom oblečení, ve kterém jsou.”

Nic z toho se naštěstí nestalo a další kanoe a pramice mohli letos poprvé vyplout na vodní hladinu.

Jakub Charvot, kormidelník posádky vydry: “Já se těším hodně. Už jsem tady třetím rokem a dost mi to chybělo přes zimu.”

Vodáci už tedy mají letošní sezonu úspěšně zahájenou, čeká je spousta zážitků, soutěží, sjezdů a nezapomenutlných chvil. Na jejich úspěšnou plavbu je zdravíme vodácky ahooj.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy