Vodáci otevřeli řeku Olši

  • 10:49,
  • Karviná,

Vodáci z Karviné otevřeli symbolickým klíčem řeku Olši. Tato tradiční akce se koná pravidelně každý rok na jaře a je plná rituálů a plnění nejrůznějších úkolů. Letos jsme u vody nechyběli ani my s kamerou, podívejte se na reportáž.

Je sobotní odpoledne a u řeky Olše se scházejí vodní skauti z Karviné, aby tady společně před zraky svých vodáckých kolegů z Orlové a dalších hostů slavnostně odemkli řeku Olši a zahájili tak svou letošní sezónu na vodě.

Odemykání se ujali vítězové podzimních závodů – posádka Vydry. Klíčem proti směru hodinových ručiček řeku odemkl její jedenáctiletý člen posádky s přezdívkou Morče. Přiznal, že se obával, aby mu klíč nespadl do vody.

Adam Egri, člen oddílu Vodáci Karviná: “By mě museli hodit do vody a do takové studené by se mi nechtělo.”

Podobný rituál je ale i u vyvěšování vlajky,

Ivan Jurčík, vedoucí oddílu: “Tam pokud by jim spadla na zem nebo by se dotkla země, tak okamžitě po nástupu letí do vody. I v tom oblečení, ve kterém jsou.”

Nic z toho se naštěstí nestalo a další kanoe a pramice mohli letos poprvé vyplout na vodní hladinu.

Jakub Charvot, kormidelník posádky vydry: “Já se těším hodně. Už jsem tady třetím rokem a dost mi to chybělo přes zimu.”

Vodáci už tedy mají letošní sezonu úspěšně zahájenou, čeká je spousta zážitků, soutěží, sjezdů a nezapomenutlných chvil. Na jejich úspěšnou plavbu je zdravíme vodácky ahooj.
Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

Dnes 18:00 - 22:25
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Havířovská teplárenská společnost, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků