Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vodní skauti - Hraničáři

  • Karviná,

Karvinští vodní skautové, Hraničáři se účastní různých vodáckých závodů na pramicích, kánoích a raftech a navíc se učí poznávat a milovat přírodu.

Říkají si Stopaři, Bobři, Zálesáci a scházejí se pravidelně na loděnici na řece Olši. Plní různé oddílové zkoušky, učí se novým věcem a hlavně trénují svou fyzičku.

Roman Štolfa, člen lodní rady: "V současné době tady máme asi 17-18 dětí, které tady pravidelně docházejí, a ti trenéři se jim věnují nezávisle ne nějaké odměně ve svém volném čase."

Když je venku hezky, na pramicích a kánoích, v zimě si pak fyzičku udržují na bazéně nebo v tělocvičně.

Anketa, vodní skauti: 1. "Mě na tom baví ježdění na lodi, koupání, výlety, tábory a vše možné." 2. "Různě se tak plavíme na kánoích, můžeme si i vystřídat lodě." 3. "Když jedeme na nějaké divoké řece, tak ten zážitek, jak tam jsou ty vlny, je to celkem i nebezpečné." 4. "Je to adrenalin, když sjíždíme řeky a hlavně tu jsou kamarádi a sranda." 5. "Pomáháme si tady navzájem a nenadáváme si tady jako ve škole a tak."

Žádný nováček, který k vodním skautům přijde, se nemusí ničeho bát.

Roman Štolfa, člen lodní rady: "Posadíme ho do pramice, která je pětimístná nebo ho posadíme do kánoe s někým zkušeným na zadáku."

A kromě toho se tady každý z nich něco nového naučí a zažije spoustu skvělých zážitků.

Roman Štolfa, člen lodní rady: "Už jsme lítali letadlem, už jsme jezdili na motokárách, už jsme jezdili na vodních lyžích, plachetnicích, kde co."

K těmto malým vodákům patří i Roveři a Vikingové, kteří pomáhají s vedením oddílu.

Ivan Jurčík, vedoucí oddílu: "Já jsem se proto rozhodl možná v roce 1992 a možná i v 98, kdy bývalý vedoucí mě do toho navezl, a já jsem do toho spadl jako slepý k houslím. Kluci jsou fantastičtí, trénují, pokroky jsou opravdu maximální. Protože je to baví a když je to baví, tak pokroky jsou velké."

Nedávno se vodní skauti z Karviné vrátili ze závodů Napříč Prahou, kde sjížděli tři jezy. V kategorii Open žactvo skončili dokonce první. Gratulujeme.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy