Vodní skauti - Hraničáři

  • 0:00,
  • Karviná,

Karvinští vodní skautové, Hraničáři se účastní různých vodáckých závodů na pramicích, kánoích a raftech a navíc se učí poznávat a milovat přírodu.

Říkají si Stopaři, Bobři, Zálesáci a scházejí se pravidelně na loděnici na řece Olši. Plní různé oddílové zkoušky, učí se novým věcem a hlavně trénují svou fyzičku.

Roman Štolfa, člen lodní rady: "V současné době tady máme asi 17-18 dětí, které tady pravidelně docházejí, a ti trenéři se jim věnují nezávisle ne nějaké odměně ve svém volném čase."

Když je venku hezky, na pramicích a kánoích, v zimě si pak fyzičku udržují na bazéně nebo v tělocvičně.

Anketa, vodní skauti: 1. "Mě na tom baví ježdění na lodi, koupání, výlety, tábory a vše možné." 2. "Různě se tak plavíme na kánoích, můžeme si i vystřídat lodě." 3. "Když jedeme na nějaké divoké řece, tak ten zážitek, jak tam jsou ty vlny, je to celkem i nebezpečné." 4. "Je to adrenalin, když sjíždíme řeky a hlavně tu jsou kamarádi a sranda." 5. "Pomáháme si tady navzájem a nenadáváme si tady jako ve škole a tak."

Žádný nováček, který k vodním skautům přijde, se nemusí ničeho bát.

Roman Štolfa, člen lodní rady: "Posadíme ho do pramice, která je pětimístná nebo ho posadíme do kánoe s někým zkušeným na zadáku."

A kromě toho se tady každý z nich něco nového naučí a zažije spoustu skvělých zážitků.

Roman Štolfa, člen lodní rady: "Už jsme lítali letadlem, už jsme jezdili na motokárách, už jsme jezdili na vodních lyžích, plachetnicích, kde co."

K těmto malým vodákům patří i Roveři a Vikingové, kteří pomáhají s vedením oddílu.

Ivan Jurčík, vedoucí oddílu: "Já jsem se proto rozhodl možná v roce 1992 a možná i v 98, kdy bývalý vedoucí mě do toho navezl, a já jsem do toho spadl jako slepý k houslím. Kluci jsou fantastičtí, trénují, pokroky jsou opravdu maximální. Protože je to baví a když je to baví, tak pokroky jsou velké."

Nedávno se vodní skauti z Karviné vrátili ze závodů Napříč Prahou, kde sjížděli tři jezy. V kategorii Open žactvo skončili dokonce první. Gratulujeme.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 19.11. 14:33
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 19.11. 14:33
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 19.11. 14:33
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků