Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie prošetřuje možné týrání zvířat v Karviné

  • Karviná,

Další případ toho, jak umí být lidé krutí ke svým zvířatům. V části Karviná Doly se majitelé rozpadlého finského domku odstěhovali. V hrozných podmínkách tam ale nechali dva psy a kočku. Zvířata musela městská policie převést do útulku.

Zhruba na čtyřiceticentimetrovém řetězu byl uvězněn tento ovčák, který se téměř nemohl hýbat. Přesto, že pes štěkal, není agresivní. Takto na krátko je uvázaný už zhruba dva měsíce.

To ale není jedné zvíře, které tady nechali majitelé zdemolovaného finského domku v Karviné po svém odstěhování. O případu se dověděl spolek na ochranu zvířat.

Helena Pirščová, Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat: "Dozvěděli jsme se anonymní zprávu na Moravskoslezský spolek, že se v této lokalitě nachází dva psi, jeden na řetězu, druhý volně."

Barbora Tocauero, Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat: "Hned, jak jsme přijeli na místo, tak jsme pochopili, že takhle se to nemůže nechat, takže jsme okamžitě volali policii, která volala městskou policii a odchyt. Snažíme se všichni, aby se pejsci dostali do některého z místních psích útulků."

Policie uznala, že zvířata v takových podmínkách nemohou zůstat. Strážníci je nakonec převezli do karvinského útulku. Případem se nyní bude zabývat republiková policie.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Oznámení jsme přijali a celý případ budeme prověřovat pro podezření ze spáchání týrání zvířete."

A další případ. Hned o pět set metrů dále žije muž, který měl na zahradě smečku dvaceti psů. Sedm fen nakonec daroval Moravskoslezskému spolku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy