Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hry pro mateřské školy od MAS Hrubý Jeseník

  • Bruntál,

Místní akční skupina Hrubý Jeseník se zaměřuje také na rozvoj vzdělávání. Jednou z aktivit v této oblasti je projekt nazvaný Klokanice Majda.

Hry pro mateřské školy od MAS Hrubý Jeseník

Místní akční skupina Hrubý Jeseník se zaměřuje také na rozvoj vzdělávání. Jednou z aktivit v této oblasti je projekt nazvaný Klokanice Majda.

V rámci tohoto projektu pořídila místní akční skupina soubory her, které všestranně rozvíjejí osobnost dítěte. Hry bude postupně půjčovat mateřským školám v regionu.

Zdeněk Macrimeanu, manažer, MAS HJ: „ Z těch her je největší tak zvaný Klokanův kufr. Jsou to vlastně hry, které jsou na rozvíjení vlastně schopností dětí, motorického učení a dalších dovedností a dále jsme i nakoupili vlastně různé sady hry, které jsou buď zábavné, tak vlastně i na to například logické myšlení a rozvíjení dovedností u předškolní mládeže.“

Klokanův kufr a další soubory her nejsou výsledkem jakéhosi akademického bádání. Vznikly na základě konkrétní činnosti Střediska volného času v Brně – Lužánkách.

Petra Elblová, manažerka MAS HJ: „Klokanův kufr obsahuje různé didaktické pomůcky pro děti předškolního a mladšího školního věku. Najdeme tady třeba pro rozvíjení řeči, sluchového vnímání a paměti, dále je tam matematika, dál děti budou skládat, porovnávat a přidávat.“

Děti hry přijaly s nadšením. Jednou z prvních mateřinek, kde si je mohou vyzkoušet, je bruntálská mateřská škola Okružní.

Iva Orságová, ředitelka MŠ Okružní Bruntál: „Určitě nám velmi pomůžou tyto hry. Každá třída určitě si v tom určitě najde něco, co je zaujme a rozhodně si myslím, že děti tak mají možnost se seznámit i s hrami, s pomůckami, didaktickými věcmi, které prakticky v naší mateřské škole nenajdete.“

Hry z aktivity Klokanice Majda zaujmou jak ty nemenší dvouleté děti, tak i ty starší předškoláčky.

Nahlásit chybu


K tématu
Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

LEFOX, s.r.o. - pracoviště Krnov
Krnov
od 9 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

ALGON, a.s. - pracoviště
Staré Město
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail