Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči zachránili koně ze studny ve Městě Albrechtice

Bruntál |

Profesionální i dobrovolní hasiči na Bruntálsku zachránili koně, který spadl do hluboké studny ve Městě Albrechtice. Zvíře musel ve speciální síti vytáhnout vyprošťovací vůz. Kůň se naštěstí zranil jen lehce.

"Operační středisko hasičů bylo o události v obci Město Albrechtice informováno krátce před půl sedmou ráno. Na místo události byly ihned vyslány jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Krnov s jedním zásahovým automobilem a dále stanice Ostrava - Přívoz se speciálním technickým automobilem vybaveným prostředky pro záchranu zvířat a vyprošťovací automobil ze stanice Bruntál. Spolu s jednotkami HZS MSK byli na místo vysláni i kolegové z jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Město Albrechtice. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že došlo k pádu koně do 4 metry hluboké studny o rozměrech 3 x 3 metry, ve které bylo přibližně 60cm vody a kůň nebyl schopen se sám z této pasti dostat. Hasiči proto ihned zahájili odčerpávání vody ze studny a přikryli koně dekou tak, aby zabránili prochladnutí uvězněného zvířete. Hasiči dále zajistili ke koni přístup jeho majitelky pomocí žebříku, která po celou dobu zásahu koně uklidňovala. U zásahu asistovala i přítomná veterinární lékařka, která před vyproštěním koně podala zvířeti uklidňující léky. Následně bylo zahájeno vyproštění uvězněného zvířete pomocí speciální sítě Equivet, kterou na místo události dovezl speciální technický automobil ze stanice Ostrava - Přívoz. Speciální síť Equiet je určena na záchranu koní, skotu a dalších velkých zvířat ze studní, výkopů či bahna, která byla pořízena z finančních prostředků města Ostravy. Pro vyprošťovací automobil ze stanice Bruntál již bylo vysvobození koně, zavěšeného do speciální sítě, pomocí svého silného ramene lehkou záležitosti. Po úspěšné záchranné akci měl kůň pouze lehké odřeniny způsobené pádem. Po prohlednutí veterinářky si zvíře mohla majitelka odvézt zpět do stáje," informoval v tiskové zprávě zastupující mluvčí HZS MSK Lukáš Popp.

Foto: HZS MSK

Nahlásit chybu


K tématu

Hasiči reagují na případy tonoucích na Stříbrném jezeře v Opavě. Uspořádali osvětovou akci

26. července 2023 10:55 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

V Česku se podle statistik ročně utopí zhruba 180 lidí. Nejčastěji kvůli přeceňování vlastních sil, alkoholu a úrazů při skocích do neznámé vody. Důležitá je proto prevence.

Dobráci z Životic trénovali na Těrlické záchranu tonoucího

30. července 2023 9:48 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dobrovolní hasiči z Havířova-Životic v sobotu trénovali různé zásahy na hladině Těrlické přehrady. Ověřovali si tím své schopnosti pro rychlý a efektivní zákrok v případě skutečné potřeby nejen na přehradě, ale i při jiných mimořádných událostech, například povodních.

V Odře na hranicích s Polskem uhynuly ryby. Příčinou mohou být vysoké teploty

27. července 2023 9:59 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V řece Odře v blízkosti hranic s Polskem uhynuly ryby. Hasiči na místě postavili nornou stěnu a leklé kusy vytahují. To samé se děje i v Polsku. Situace se už ale prý uklidňuje a v laboratoři Povodí Odry pracují experti na zjištění příčin úhynu.


VIDEO: Bobr zůstal uvězněn v čistírně odpadních vod, vysílené zvíře vysvobodili hasiči

Dnes 10:41 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Hasiči mají na kontě další zachráněné zvíře, tentokrát bobra, kterého uvěznila usazovací nádrž čistírny odpadních vod v Ostravě-Kunčicích.

Bezmála 100 metrů vysoká věž Dolu Lazy je připravena k odstřelu

Dnes 11:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V sobotu v 10 hodin by se podle všech předpokladů měla poroučet k zemi betonová skipová věž bývalého Dolu Lazy v Orlové. V okolí už jsou připravené plochy, ze kterých bude moci odstřel sledovat i veřejnost.

Teplárna Frýdek-Místek vyrábí teplo už jen z biomasy a plynu

Frýdecko-Místecká teplárna definitivně odešla od spalování uhlí. Nově vyrábí teplo pro domácnosti a další odběratele už jen z biomasy a zemního plynu. Tímto krokem se završil proces ekologizace teplárny, zahájený v roce 2021.

V Opavě přes léto opravují komunikace a poškozené dlažby a revitalizují zeleň

Včera 19:28 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava prochází různými úpravami. Ve městě se zkrášlují záhony, opravují chodníky, komunikace a poškozené dlažby. Další zastávky městské hromadné dopravy pak chrání ptáky před nárazy do skel nové polepy.

Letní kino si Novojičíňáci užívají dva týdny v zahradě Slunce

Přestože areál letního kina v Novém Jičíně už před několika lety zalila voda okrasného vodního prvku, o zážitek z filmových večerů pod širým nebem lidé ochuzeni nejsou. Také letos se dva týdny venkovního biografu odehrávají v zahradě Nového Slunce.

Na opevnění Velká Šance připomněli historii ochrany hranic Slezska a pokřtili knihu

Velká sláva se konala na hraničním opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova. Se svými vojsky se tam setkali těšínský kníže Adam Václav a uherský velmož Juraj Thurzo.

V Mošnově chce stavět BMW. Zastupitelstvo schválilo prodej pozemků v průmyslové zóně

O mošnovskou průmyslovou zónu má zájem další silný investor. Jde o známého výrobce automobilů společnost BMW, která chce v Mošnově provozovat logistické centrum. Investice prý přinese stovky pracovních míst.

Stavba nového sběrného dvora běží podle harmonogramu. Hotová bude do listopadu

Včera 19:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě-Kylešovicích pokračuje stavba nového sběrného dvora. Vzniká na ploše o velikosti 6 a půl tisíce metrů čtverečních, bude největší ve městě a umožní tak i zpracování velkoobjemového odpadu a suti z domácností.

Studénka zřídí dětskou skupinu, žádá o státem nabízenou dotaci

Nedostatek míst v mateřské škole chtějí ve Studénce vyřešit provozem dětské skupiny. Její zřízení by měla z velké části pokrýt dotace. Podání žádosti o státní podporu schválili zastupitelé.

Původní zděné autobusové zastávky v Ostravě-Porubě procházejí rekonstrukcí

Původní zděné autobusové zastávky v Porubě jsou po letech v neutěšeném stavu. Postupně proto projdou revitalizací. První z nich, která se změnila v umělecké dílo, je zastávka Jana Šoupala.

Autorským divadlem se soukromá škola Amos rozloučila se školním rokem i s vycházejícími školáky

22. července 2024 9:47 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Soukromá Základní škola Amos je v Bruntále jedinou, která píše a hraje autorské divadelní hry. Svým posledním divadlem s názvem Návštěva u Aničky se děti rozloučily se školním rokem i svým 30. výročím, které si letos škola připomínala.

Na cestu kolem světa vyrazil Lukáš Podiuk z Bruntálu

15. července 2024 8:26 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Na cestu kolem světa se vydal Lukáš Podiuk z Bruntálu na svém motocyklu KTM 690 Enduro. Je prvním obyvatelem města, který se rozhodl pro takovou dlouhou cestu a ke startu ho přišli podpořit kamarádi, motorkáři i zástupci města. Lukáš není žádným začátečníkem. Má za sebou již několik předchozích cest a pobytů.

Bruntál navštívili zástupci partnerských měst z Itálie, Litvy, Německa a Slovenska

7. července 2024 17:49 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Krásné dny strávili v Bruntále členové delegací partnerských měst Bruntálu z Itálie, Německa, Slovenska a Litvy. Přijeli nikoli na Dny města, ale v rámci 20 let členství ČR v Evropské unii. Hlavním bodem programu jejich pobytu byla také návštěva míst, která byla spolufinancována z evropských dotací.

Bruntálský Odbor sociálních věcí uspořádal již druhý Den zdraví v městském parku

30. června 2024 17:00 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Již podruhé se Město Bruntál rozhodlo uspořádat oblíbený Den zdraví v exteriéru. Bruntálský městský park se při prvním ročníku velmi osvědčil, proto byly jeho prostory vybrány i letos. Hlavní pořadatel – bruntálský Odbor sociálních věcí vsadil nejen na osvědčené expozice, ale připravil i novinky.

Dny města Bruntálu letos vynikly svou pestrostí i hvězdnou účastí Marušky Rottrové a dalších 180 účinkujících

23. června 2024 9:49 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

V Bruntále, jako jednom z mála měst, jsou oslavy Dnů města koncipovány jako dvoudenní akce s tematickými bloky účinkujících. Na své si mohl přijít každý návštěvník, ať už je milovníkem tance, rapu, rocku, metalu, folku, dechovky či hudebních legend.

Josef Zimovčák na vysokém kole projel s pelotonem republiku

9. června 2024 19:34 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Již popatnácté projel Josef Zimovčák a vysokém kole se svým pelotonem celou Českou republiku. Deset etap jeho cyklotour projelo ze středočeské obce Družec až do jihomoravského Hodonína. Hlavním cílem veřejné charitativní akce je podpora onkologicky nemocných dětí a jejich rodin.

Hasiči zachránili koně ze studny ve Městě Albrechtice
Vydáno 1. prosince 2017 14:24, Bruntál, Redakce
Profesionální i dobrovolní hasiči na Bruntálsku zachránili koně, který spadl do hluboké studny ve Městě Albrechtice. Zvíře musel ve speciální síti vytáhnout vyprošťovací vůz. Kůň se naštěstí zranil jen lehce.

"Operační středisko hasičů bylo o události v obci Město Albrechtice informováno krátce před půl sedmou ráno. Na místo události byly ihned vyslány jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Krnov s jedním zásahovým automobilem a dále stanice Ostrava - Přívoz se speciálním technickým automobilem vybaveným prostředky pro záchranu zvířat a vyprošťovací automobil ze stanice Bruntál. Spolu s jednotkami HZS MSK byli na místo vysláni i kolegové z jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Město Albrechtice. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že došlo k pádu koně do 4 metry hluboké studny o rozměrech 3 x 3 metry, ve které bylo přibližně 60cm vody a kůň nebyl schopen se sám z této pasti dostat. Hasiči proto ihned zahájili odčerpávání vody ze studny a přikryli koně dekou tak, aby zabránili prochladnutí uvězněného zvířete. Hasiči dále zajistili ke koni přístup jeho majitelky pomocí žebříku, která po celou dobu zásahu koně uklidňovala. U zásahu asistovala i přítomná veterinární lékařka, která před vyproštěním koně podala zvířeti uklidňující léky. Následně bylo zahájeno vyproštění uvězněného zvířete pomocí speciální sítě Equivet, kterou na místo události dovezl speciální technický automobil ze stanice Ostrava - Přívoz. Speciální síť Equiet je určena na záchranu koní, skotu a dalších velkých zvířat ze studní, výkopů či bahna, která byla pořízena z finančních prostředků města Ostravy. Pro vyprošťovací automobil ze stanice Bruntál již bylo vysvobození koně, zavěšeného do speciální sítě, pomocí svého silného ramene lehkou záležitosti. Po úspěšné záchranné akci měl kůň pouze lehké odřeniny způsobené pádem. Po prohlednutí veterinářky si zvíře mohla majitelka odvézt zpět do stáje," informoval v tiskové zprávě zastupující mluvčí HZS MSK Lukáš Popp.

Foto: HZS MSK

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000010878/hasici-zachranili-kone-ze-studny-ve-meste-albrechtice