Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Masopust ve Starém Městě přilákal i “olympioniky”

  • Bruntál,

Staré Město na Bruntálsku ožilo tradičním masopustem. Do průvodu obcí se mohl zapojit úplně každý, kdo si chtěl užít legraci, tanec a spoustu dobrého jídla a pití.

Legendární Tatra, slavný kůň Źelezník, čeští olympionici a jiné nápadité masky a atrakce se objevily na tradičním staroměstském masopustu ve Starém Městě na Bruntálsku. Průvod masek vyšel od cedule Staré Město a podél hlavní silnice došel za veselého zpěvu a tance až na místní hřiště.

“My jsme čeští olympionici v krasobruslení. Ano, volná jízda. Odskočili jsme si a za půl hodinky už musíme valit zpátky.”

“Železníka pro děti, ať mají nějakou radost z masopustu každý rok.”

“My jsme sudičky, my jsme museli být tady u našeho železníka, aby jsme mu popřáíli, přisoudili něco.”

Lidé se mohli ještě před průvodem na cestu občerstvit. Na různé domácí dobroty je lákali zejména místní.

“Máme šlehačkové rohlíčky, nějakou uzeninu, nějaké sýry, něco dobrého a slivovici domácí.”

“Napečeny máme železníkovy koblížky.”

Masopust ve Starém Městě je velmi oblíbený a každým rokem se těší velkému zájmu veřejnosti. Ani letos tomu nebylo jinak.

“Účast se povedla, je výborná. Aktivní lidi, ale nemusí být v maskách. Prostě, že přišli, zapojili se do toho průvodu a nálada bezvadná, takže užili jsme si to, perfektní to bylo, libuje si,” Richard Šanda, starosta Starého Města

“Proč dneska děláme maškaráky v tělocvičnách upocení a cpeme se tam chlebíčkama. Protože neslavíme venku, vždycky se slavilo venku, takže příští rok všichni na masopust do Starého města. Ahoj,” loučí se Eva Vrobelová, spolupořadatelka, sdružení Korálky

Masopust byl pro lidi v minulosti oficiálním svátkem hodování, během kterého bylo třeba se dosyta najíst. Pak následoval dlouhý čtyřicetidenní půst.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy