V Bruntále byla dokončena dvě nová školní hřiště

  • 30. července 2018,
  • 15:16,
  • Bruntál,
  • Karel Soukop

Investor, zpracovatel i zástupci města slavnostně předali do užívání škol dvě nová sportovní hřiště Základní školy Cihelní a Základní školy Petrin na Školní ulici.

Reklama

Nová školní hřiště u základních škol byla vybudována díky přebytku hospodaření města v minulých letech a byla plně financována z městského rozpočtu.

Jiří Ondrášek, mluvčí MěÚ Bruntál: „V případě základní školy Cihelní a ZŠ Školní už v podstatě několik desítek let nebylo investováno do venkovních sportovišť.“

Milena Zatloukalová, ředitelka ZŠ Petrin: „Máme velkou radost protože jsme čekali 6 let. Jsme rádi, že naši žáci, kteří mají často výborné výsledky ve sportu, se budou moci realizovat i ve škole.

Tohle hřiště bude sloužit i pro veřejnost, my uvidíme jakým způsobem se osvědčí, plánujeme i postupně ho oplotit.“

Obě nová hřiště jsou víceúčelová, uprostřed 150 metrového tartanového běžeckého oválu je hřiště na míčoví sporty a kobercem umělého trávníku s křemičitým pískem, na okraji nechybí ani písková doskočiště. Ani toto však nejsou jediné investice města do školství.

Vladimír Jedlička ((ČSSD), místostarosta Bruntálu: „Město v nebývalé míře v letošním roce investuje do základních škol, do infrastruktury a podobně. V současné době probíhají práce na rekonstrukci sociálních zařízení na ZŠ Jesenická a Cihelní v objemu 7 mil korun, budou se opravovat střechy a podobně, čeká nás velká investice na Cihelní, kde se chystá zateplení a výměna oken.“

Samotný areál Petrina pak čekají další etapy rekonstrukce – v září bude rekostruováno atrium ve vnitrobloku školy, tělocvičnu čeká výměna oken a úprava fasád do jednotného barevného stylu.

RIN LTD, odštěpný závod
Bruntál
od 13 600 Kč do 70 000 Kč

Detail

JKM STAVBY s.r.o.
Bruntál
od 150 Kč do 150 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu