Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bruntále byla dokončena dvě nová školní hřiště

  • Bruntál,

Investor, zpracovatel i zástupci města slavnostně předali do užívání škol dvě nová sportovní hřiště Základní školy Cihelní a Základní školy Petrin na Školní ulici.

Nová školní hřiště u základních škol byla vybudována díky přebytku hospodaření města v minulých letech a byla plně financována z městského rozpočtu.

Jiří Ondrášek, mluvčí MěÚ Bruntál: „V případě základní školy Cihelní a ZŠ Školní už v podstatě několik desítek let nebylo investováno do venkovních sportovišť.“

Milena Zatloukalová, ředitelka ZŠ Petrin: „Máme velkou radost protože jsme čekali 6 let. Jsme rádi, že naši žáci, kteří mají často výborné výsledky ve sportu, se budou moci realizovat i ve škole.

Tohle hřiště bude sloužit i pro veřejnost, my uvidíme jakým způsobem se osvědčí, plánujeme i postupně ho oplotit.“

Obě nová hřiště jsou víceúčelová, uprostřed 150 metrového tartanového běžeckého oválu je hřiště na míčoví sporty a kobercem umělého trávníku s křemičitým pískem, na okraji nechybí ani písková doskočiště. Ani toto však nejsou jediné investice města do školství.

Vladimír Jedlička ((ČSSD), místostarosta Bruntálu: „Město v nebývalé míře v letošním roce investuje do základních škol, do infrastruktury a podobně. V současné době probíhají práce na rekonstrukci sociálních zařízení na ZŠ Jesenická a Cihelní v objemu 7 mil korun, budou se opravovat střechy a podobně, čeká nás velká investice na Cihelní, kde se chystá zateplení a výměna oken.“

Samotný areál Petrina pak čekají další etapy rekonstrukce – v září bude rekostruováno atrium ve vnitrobloku školy, tělocvičnu čeká výměna oken a úprava fasád do jednotného barevného stylu.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy