Hokejový turnaj nejmenších dětí z celé Moravy v Bruntále

  • 12:43,
  • Bruntál ,

V Bruntále vzniká zcela nová tradice mládežnického hokeje. Po dlouhých 15 letech zde proběhl turnaj nejmenších hokejových nadějí s názvem Bandits Cup. Zúčastnilo se ho 9 dvanáctičlenných týmů z celé Moravy.

Malí hokejisté z Olomouce, Krnova, Bruntálu, Šumperka a Karviné hráli tzv.turnaj Winter Classic, což znamená, že zápasy se hrají na ledové ploše pod širým nebem, což je samo o sobě pro mnohé novým zážitkem.

„Jsou to ročníky 2012, tedy zhruba šestileté, sedmileté děti. Je to vlastně přípravka, jsou to dětí, které v příští sezóně budou hrát oficiální soutěž. Smysl toho turnaje, ty dětí připravit na ty zápasy v příští sezóně, zároveň trošku seznámit ostatní týmy s bruntálským hokejovým stadionem, aby si vyzkoušely taky hru pod širým nebem,“ upřesňuje místopředseda HC Bruntál Luděk Šarman.

„Hraje se 3 na 3 na dvou hřištích, každý tým může mít maximálně 12 hráčů plus gólmana, některé týmy mají dva gólmany,“ doplňuje předseda HC Bruntál Tomáš Pluskal.

Zajímavostí bylo i to, že nebylo důležité konečné pořadí. Vyhlášen byl pouze vítězný tým, všichni ostatní dostali medaile jako druzí. Největší radost z nové tradice v Bruntále měli také trenéři, rodiče a prarodiče, kteří malé hokejisty doprovázeli.

„Já si osobně myslím, že je to paráda za takových podmínek a za takových situací bez střechy a na umělé ledové ploše, že se tady podaří v tak malém okrese udělat takový turnaj,“ přiblížuje předseda Okresního svazu ledního hokeje, trenér Rýmařova Josef Živčák.

„Mám tady dva vnuky, 7 a 8 let, je to úžasné. Jsou tady vlastně druhým rokem a mohu říct, že hluboce smekám,“ chválí Miroslav Gašpar.

„Já tady mám svého vlastního syna, hraje první rok vlastně a je to úžasný pokrok, který udělal, nejenom on ale i ostatní děti tady v tom bruntálském hokejovém klubu,“ dodává David Pavelka.

„My jsme přijeli z Olomouce s ročníkem 2012, 13 a 14. Strašně se nám tady líbí a děkujeme strašně moc za pozvání a za tu organizaci, kterou tady byli schopni za tu krátkou dobu udělat,“ hodnotí trenér HC Olomouc Martin Streit.

Anketa, malí hokejisté: „Hraje se dobře s pokojeně a vyhrajeme určitě pohár.“

„Hraje se mi perfektně.“

„Led je skvělej.“

„Hraje se mi dobře.“

„Já už jsem dal aji gól.“

Vítězný pohár si nakonec odvezli malí hokejisté z A-týmu Krnova.
Jaroslav Šuba
Bruntál
od 16 500 Kč do 18 000 Kč

Detail

BENEKOVterm s.r.o.
Bruntál
od 24 000 Kč

Detail

BENEKOVterm s.r.o.
Bruntál
od 24 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků