Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejový turnaj nejmenších dětí z celé Moravy v Bruntále

  • Bruntál,

V Bruntále vzniká zcela nová tradice mládežnického hokeje. Po dlouhých 15 letech zde proběhl turnaj nejmenších hokejových nadějí s názvem Bandits Cup. Zúčastnilo se ho 9 dvanáctičlenných týmů z celé Moravy.

Malí hokejisté z Olomouce, Krnova, Bruntálu, Šumperka a Karviné hráli tzv.turnaj Winter Classic, což znamená, že zápasy se hrají na ledové ploše pod širým nebem, což je samo o sobě pro mnohé novým zážitkem.

„Jsou to ročníky 2012, tedy zhruba šestileté, sedmileté děti. Je to vlastně přípravka, jsou to dětí, které v příští sezóně budou hrát oficiální soutěž. Smysl toho turnaje, ty dětí připravit na ty zápasy v příští sezóně, zároveň trošku seznámit ostatní týmy s bruntálským hokejovým stadionem, aby si vyzkoušely taky hru pod širým nebem,“ upřesňuje místopředseda HC Bruntál Luděk Šarman.

„Hraje se 3 na 3 na dvou hřištích, každý tým může mít maximálně 12 hráčů plus gólmana, některé týmy mají dva gólmany,“ doplňuje předseda HC Bruntál Tomáš Pluskal.

Zajímavostí bylo i to, že nebylo důležité konečné pořadí. Vyhlášen byl pouze vítězný tým, všichni ostatní dostali medaile jako druzí. Největší radost z nové tradice v Bruntále měli také trenéři, rodiče a prarodiče, kteří malé hokejisty doprovázeli.

„Já si osobně myslím, že je to paráda za takových podmínek a za takových situací bez střechy a na umělé ledové ploše, že se tady podaří v tak malém okrese udělat takový turnaj,“ přiblížuje předseda Okresního svazu ledního hokeje, trenér Rýmařova Josef Živčák.

„Mám tady dva vnuky, 7 a 8 let, je to úžasné. Jsou tady vlastně druhým rokem a mohu říct, že hluboce smekám,“ chválí Miroslav Gašpar.

„Já tady mám svého vlastního syna, hraje první rok vlastně a je to úžasný pokrok, který udělal, nejenom on ale i ostatní děti tady v tom bruntálském hokejovém klubu,“ dodává David Pavelka.

„My jsme přijeli z Olomouce s ročníkem 2012, 13 a 14. Strašně se nám tady líbí a děkujeme strašně moc za pozvání a za tu organizaci, kterou tady byli schopni za tu krátkou dobu udělat,“ hodnotí trenér HC Olomouc Martin Streit.

Anketa, malí hokejisté: „Hraje se dobře s pokojeně a vyhrajeme určitě pohár.“

„Hraje se mi perfektně.“

„Led je skvělej.“

„Hraje se mi dobře.“

„Já už jsem dal aji gól.“

Vítězný pohár si nakonec odvezli malí hokejisté z A-týmu Krnova.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy