Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tábornické oddíly se připravují na sezónu

  • Bruntál,

Nejdéle nepřetržitě působícím dětským tábornickým oddílem v Bruntále je oddíl Tuláci. Byli založeni už v roce 1983. Právě toto předjarní období věnují přípravám na léto, soutěží mezi sebou a opakují si své dovednosti.

Na pravidelných schůzkách se mladí Tuláci seznamují s tábornickými znalostmi a dovednostmi. Jejich využití si pak ověřují na víkendových výpravách. Často na ně vyrážejí s obdobně zaměřeným oddílem Vrbenští lišáci.

„Probíhá setkání dvou takových tábornických trampských oddílů Vrbenských lišáků z Vrbna pod Pradědem a tábornického oddílu Bruntál, Tuláci Bruntál a probíhá tady vlastně zápolení v uzlování, kdy děti soutěží mezi sebou při vázání šesti základních uzlů na čas,“ přibližuje Milan „Cvrček“ Makovický, vedoucí T.O. Tuláci.

Soutěž v uzlování - Uzlařská regata se koná pravidelně již několik let. Má svá pevně stanovená pravidla.

„Soutěží se tak, že každý má před sebou šest tak zvaných uzlovacích lan a má je položené libovolně na stole jak uzná za vhodné. Připraví si je, odstartuje si to sám, končí taky sám, nahlásí to. Máme tady časomíru, která to stopuje,“ Petr „Apač“ Sovadina, vedoucí T.O. Vrbenší lišáci:

Naučit se šest základních tábornických uzlů dokážou i ti nejmenší. Ti nejlepší pak dosahují celkových časů výrazně pod jednu minutu.

Anketa, táborníci: „Základní uzly jsem se učila zhruba asi rok a půl. Za čtyřicet devět celých něco.“

„Mám potíže s rybářskou spojkou. Všech šest.“

„Takže trénuju, No netrénuju moc často a učím se uzly už od malička a pro mě byla nejtěžší zkracovačka.“

Na poslední uzlařské regatě se Tulákům nedařilo, zvítězili Vrbenští tuláci. Odvezli si putovní trofej a pěkné ceny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy