Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

CHKO Jeseníky vyhlásila vítěze své fotosoutěže

  • Bruntál,

Vítězné fotografie z fotografické soutěže Jak vidím Jeseníky si mohou zájemci prohlédnout na výstavě v předsálí bruntálského městského divadla. Fotosoutěž už po osmé uspořádala Správa Chráněné krajinné oblasti Jeseníky.

Letos se zúčastnil rekordní počet padesáti devíti autorů, což je zhruba dvojnásobek oproti předchozím ročníkům. Porota hodnotila celkem čtyři sta třicet fotografií. Soutěž má čtyři kategorie.

„Tradiční kategorií je krajina, rostliny a živočichové a potom ještě máme ve zvyku kategorii volné téma, ale všechny tyhle fotografie by měly mít nějakou vazbu na Jeseníky. Poslední kategorií je fotograf junior, tu máme teprve druhý ročník a moc zatím zastoupená není,“ dodává organizátor Michal Ulrich ze Správy CHKOJ.

„Protože mám ráda Jeseníky, mám k nim vřelý vztah a s manželem a s celou rodinou se cítíme jako patrioti. Misím říci, že od malička jsem měla vždycky výhled na Velký kotel. Tu krajinu mám hrozně moc ráda,“ říká oceněná autorka Bohumila Mikulková.

„Potom jsem namířil na oblohu, tam byla expozice asi 15 minut, a abych tam proexponoval i co nejvíce meteoritů, tak ta expozice potom byla celkově 6 hodin, takže celonoční. Pak se to musí složit na sebe,“ vysvětluje autor vítězné fotografie Václav Hýža.

Chráněná krajinná oblast Jeseníky si letos připomíná šedesát let od svého založení. Vernisáž výstavy byla jednou z akcí pořádaných k tomuto výročí. Následovat budou další.

„Jsou například plánovány turistické výlety s návštěvníky do lokalit, do kterých se běžně nedostávají a takovým vyvrcholením, vlastně závěrem toho výročí bude odborná konference v závěru tohoto roku,“ přibližuje vedoucí Správy CHKOJ Petr Šaj.

Výstava vítězných fotografií fotosoutěže Jak vidím Jeseníky je putovní. Po Bruntále bude možné ji shlédnout v Šumperku.

Nahlásit chybu


K tématu