Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálským Dnům města 2019 přálo počasí

  • Bruntál,

Bruntál žil po dva dny oslavami. Město si slavnostmi připomínalo 806. výročí svého založení.

Páteční program byl zejména ve znamení 30. výročí založení tanečního souboru Stonožka, který patří k nejúspěšnějším tanečním souborům v republice. Na své si však přišli určitě všichni, na pódiích se vystřídali interpreti snad všech žánrů. Všechny vystupující ani nelze vyjmenovat.

„Uslyšíme bluegrass, poslechneme si jazz, budeme vidět krásnou bluesovou zpěvačku z USA, budeme tady mít skvělé hosty, bude tady Marcel Woodmann a taky tady budou děvčata Tara Fuki s vystoupením, což je velmi netradiční vystoupení vážné hudby v nevážném podání,“ přibližuje Alena Pajkošová, vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál.

„Je nádherný den a město Bruntál slaví své Dny města, Chtěl bych poděkovat organizátorům a současně pozvat širokou veřejnost, aby se přišli podívat,“ dodává starosta Bruntálu Petr Rys (STAN).

Městské slavnosti nebyli jenom záležitostí obyvatel Bruntálu, sjeli se na ně lidé ze široka daleka. Nechyběly ani významné osobnosti.

„Ať se dobře baví a ať se Bruntál a celý bruntálský okres rozvíjí,“ přeje senátor Ladislav Václavec (ANO).

„Já bych chtěl popřát všem Bruntalákům ať jsou hlavně zdraví a mají se dobře a věřím, že město Bruntál se bude dál rozvíjet, tak jak se rozvíjí,“ doplňuje náměstek hejtmana MS kraje Jan Krkoška.

„Ať si to tady všichni užijí, počasí nám vyšlo nádherně, tak ať se všichni baví,“ dodává poslanec Michal Ratiborský (ANO).

Na Dny města přijeli a své zdravice přednesli zástupci všech partnerských měst. Tak je tomu ostatně každý rok.

„Tento rok podle mě je dvacátý první rok družby mezi oběma městy. Družba probíhá nejen mezi poslanci a zástupci měst, ale i mezi dětmi, knihovnami. Je to nejen družba, ale je to podle nás bratrské město Bruntál,“ hodnotí vedoucí delegace Štúrova (SK) Gabriel Szalatnayi.

K nejslavnostnějším chvílím celých oslav patřilo udělení titulu Osobnost města. Za mimořádný přínos k družebním vztahům jej obdržely Jana Haberland z Büdingenu a Kornelia Slabáková ze Štúrova.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy