Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový investor MTX Group směřuje na Bruntálsko. Podívejte se, kde byste mohli pracovat

  • Bruntál,

Holding MTX Group, který si pro své projekty zvolil v Moravskoslezském kraji Bruntálsko, vytváří nové prostředí zejména pro mladé lidi, Spadá do ní i společnost Al Invest, která obnovuje veškerá zařízení.

„V letošním roce proinvestujeme dohromady zhruba 800 milionů korun, které směřují vlastně do zařízení a zvýšení modernizace konkurenceschopnosti společnosti,“ říká předseda představenstva Al Invest Jiří Vítů.

Al Invest se soustřeďuje zejména na potravinářský průmysl a z hliníkových fólií vyrábí obaly. 

„Abych to někomu přiblížil vlastně, tak nejčastěji jsou to víčka na jogurty, jsou to obaly na cukrovinky, jsou to obaly na tavené sýry, děláme trochu do , řekněme farmaceutického průmyslu, takže bistrové fólie. Myslím, že to jsou věci, se kterýma se každý doma setkává a používá.“ přibližuje Jiří Vítů.

MTX Holding  má v plánu postavit i zbrusu nový závod v Bruntále. V první etapě tady najde práci asi stovka lidí, v konečné fázi pak vytvoří na 300 pracovních míst. Její plány jsou dlouhodobé s výhledem minimálně na tři desítky let. Do roku 2025 budou v regionu proinvestovány více než 4 miliardy korun.

„Ten projekt má nějakou časovou osu, kdy ho budeme realizovat a do té doby se chceme na to velmi dobře připravit, abysme měli silný kádr. Z tradičního výrobce se chceme změnit v inovativního výrobce, protože ti zákazníci jsou z celého světa a různých oborů, které jsou perspektivní a přinášíme do toho právě naši vlastní invenci,“ doplňuje místopředseda představenstva MTX Group Miroslav Záhorec.

MTX Group je stabilní holding, který loni vykázal tržby 40 miliard korun a zaměstnává přes dva a půl tisíce lidí. Součástí skupiny je kromě AL INVEST Břidličná také Strojmetal Aluminium Forging,  OKK Koksovny, Metalimex a Coal Mill.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy