Nový investor MTX Group směřuje na Bruntálsko. Podívejte se, kde byste mohli pracovat

Holding MTX Group, který si pro své projekty zvolil v Moravskoslezském kraji Bruntálsko, vytváří nové prostředí zejména pro mladé lidi, Spadá do ní i společnost Al Invest, která obnovuje veškerá zařízení.

„V letošním roce proinvestujeme dohromady zhruba 800 milionů korun, které směřují vlastně do zařízení a zvýšení modernizace konkurenceschopnosti společnosti,“ říká předseda představenstva Al Invest Jiří Vítů.

Al Invest se soustřeďuje zejména na potravinářský průmysl a z hliníkových fólií vyrábí obaly. 

„Abych to někomu přiblížil vlastně, tak nejčastěji jsou to víčka na jogurty, jsou to obaly na cukrovinky, jsou to obaly na tavené sýry, děláme trochu do , řekněme farmaceutického průmyslu, takže bistrové fólie. Myslím, že to jsou věci, se kterýma se každý doma setkává a používá.“ přibližuje Jiří Vítů.

MTX Holding  má v plánu postavit i zbrusu nový závod v Bruntále. V první etapě tady najde práci asi stovka lidí, v konečné fázi pak vytvoří na 300 pracovních míst. Její plány jsou dlouhodobé s výhledem minimálně na tři desítky let. Do roku 2025 budou v regionu proinvestovány více než 4 miliardy korun.

„Ten projekt má nějakou časovou osu, kdy ho budeme realizovat a do té doby se chceme na to velmi dobře připravit, abysme měli silný kádr. Z tradičního výrobce se chceme změnit v inovativního výrobce, protože ti zákazníci jsou z celého světa a různých oborů, které jsou perspektivní a přinášíme do toho právě naši vlastní invenci,“ doplňuje místopředseda představenstva MTX Group Miroslav Záhorec.

MTX Group je stabilní holding, který loni vykázal tržby 40 miliard korun a zaměstnává přes dva a půl tisíce lidí. Součástí skupiny je kromě AL INVEST Břidličná také Strojmetal Aluminium Forging,  OKK Koksovny, Metalimex a Coal Mill.
Jaroslav Šuba
Bruntál
od 16 500 Kč do 18 000 Kč

Detail

BENEKOVterm s.r.o.
Bruntál
od 24 000 Kč

Detail

BENEKOVterm s.r.o.
Bruntál
od 24 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků