Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

151 metrů a tři tisíce balónků. Drak z vrbenské drakiády se dostal do české knihy rekordů

  • Bruntál,

Zápisem do České knihy rekordů se může pochlubit město Vrbno pod Pradědem na Bruntálsku. Rekord se týká nejdelšího dračího ocasu s největším počtem navěšených balonků.

Pořadatelé se rozhodli pověsit na sto padesát metrů dlouhý dračí ocas tři tisíce balonků. Tento cíl se podařilo ještě o něco málo překonat.

„Tento rekord ustanovilo město Vrbno a rekord je tři tisíce dvacet pět balonků a ocas je dlouhý sto padesát jedna metrů,“ potvrzuje Michal Kadula, komisař, Agentura Dobrý den:

Uspořádat tak velkou akci není v silách malé skupiny nadšených dobrovolníků. Naštěstí se našlo dost lidi ochotných pomoci.

„Takže jsme oslovili město Vrbno, aby nám pomohlo i se sponzoringem. Přidružily se další organizace, další sponzoři – Hnutí ANO, různí živnostníci podnikatelé, rodiče dětí,“ dodává pořadatelka Květa Kubíčková.

Do pokusu o rekord se zapojilo, také patnáct mateřských škol z celého okresu Bruntál. Každá z nich připravila deset metrů dračího ocasu s navázanými mašličkami.

„Já jsem velice rád, že se něco takového se vůbec povedlo v dnešní době. Ten úspěch, těch dětí je hodně. Vůbec, že se našla parta lidí, která je schopná dneska tohle v dnešní době zorganizovat,“ raduje se starosta Vrbna pod Pradědem Petr Kopinec (ANO).

Součástí Drakiády byla také soutěž pro všechny příchozí, pro děti i dospělé. Ceny pro vítěze věnovala sklárna Jakub.

„Bude ještě soutěž Drakiády o nejvyšší letící drak a potom ještě nejhezčí, který ohodnotíme skleněným pohárem,“ dodává autor a hlavní pořadatel celé akce Maik Stuchlík,

„Toto je cena, kterou věnuje osadní výbor těm nejlepším, teda nekrásnějšímu drakovi a nejvýše letícímu draku,“ upřesňuje Antonín Břenek, předseda Osadního výboru Mnichov.

„To je můj drak. Tady mám šest set metrů, tam může být tak dvě stě dvě stě padesát metrů,“ říká dračí rekordman Bohouš Jelínek.

„Sám jsem trošičku takový, raději bych byl ten kluk, který pouští toho draka,“ posteskl si starosta.

Rekordní drak do vzduchu vzlétnout nemohl, zákon o řízení letového provozu něco takového nedovoluje. Tři tisíce dvacet pět balonků pořadatelé rozdali dětem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy