Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den vědy na gymnázium přilákal stovky návštěvníků. Viděly pokusy, expozice a plno technických novinek.

  • Bruntál,

Věda může být zajímavá a zábavná. Na vlastní oči se o tom mohli přesvědčit návštěvníci Dne vědy na bruntálském gymnáziu.

Den vědy se na gymnáziu v Bruntále konal už po deváté. Ke zhlédnutí tady bylo nepřeberné množství zajímavých pokusů z chemie,  fyziky a biologie.

„Pouštíme rakety, máme tady zajímavé ohně jako třeba hořící vodu, z biologie tam mají různé preparáty na mikroskopu, hračky si vyrábí děti, dělají si kouzelné vajíčko letos a vrtulník. Máme tady barevnou fyziku, malování do mléka, do oleje, do herkulesu,“ popisuje učitelka a organizátorka Jarmila Lázničková.

Připravit Den vědy je náročná záležitost. Do jeho přípravy a průběhu jsou aktivně zapojení samotní studenti.

„Tyto pokusy předvádějí oni sami. Učitelé samozřejmě si tyto pokusy s nimi připravili a nyní slouží jenom jako takoví mentoři,“ doplňuje ředitel gymnázia Tomáš Pavelka.

Den vědy vyvolal opět velký zájem. Přišli se podívat děti i dospělí.

„Zde máme pokus se jménem faraonovi hadi. Je to tuhý podpalovač rozdrcený na jemný prášek plus tady máme smíchaný cukr s jedlou sodou,“ představuje studentka Ivana.

„Amoniak plynný zde vytvořil podtlak v této baňce a my jsme do té vody přidali indikátor a ta voda by měla být za chvilku modrá,“ popisuje student Honza.

„Tak tady máme orgány z krávy a z prasete. Tady máme vlastně srdce s plícemi, hlavu, jazyk, oko. Tady jsou játra, tady slezina, tady jsou ledviny,“ říká studentka Veronika.

„Tady se děcka učí, že maso se v „Kaufu“ nenarodí a že anatomická stavba kteréhokoliv savce je velmi podobná stavbě člověka,“ dodává učitel Radovan Jílka.

„Máme tady 3D tiskárnu. Funguje ti na principu skládání vrstev na sebe. Můžete se tady podívat na různé modely,“ říká student u expozice 3D tiskáren.

Jako každý rok přijely na Den vědy Laborky.cz ze Slaného, které natáčí Zázraky přírody, s nimiž gymnázium už devět let spolupracuje.
LESO-TUNNING s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 18 400 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o. - provozovna Bruntál
Bruntál
od 38 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků