Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálské art fórum Těšíme se do školy přilákalo stovky předškoláků

  • Bruntál,

Přechod z mateřské školy do první třídy základní školy je pro děti obrovskou změnou. Připravit se na ni pomáhá každoročně malým školáčkům akce Těšíme se do školy.

Tuto akci každoročně pořádá bruntálská základní škola Petrin. Letos se jí zúčastnily na čtyři stovky dětí ze všech mateřských škol v Bruntále a také  z některých okolních obcí.

„Letos jsme naši akci zaměřili na 30. výročí sametové revoluce, takže jsme to samozřejmě pojali dětsky a všechny děti si na dnešní akci vytvářejí svůj klíč ke štěstí. Klíče si společně zavážou do svazku, vystaví je na takový velký věšák, který bude ke zhlédnutí v budově Petrina,“ přibližuje Pavla Schneiderová, učitelka a organizátorka akce.

Kromě klíče ke štěstí si děti mohly vyrobit také třeba trikolóru na ruku, zajímavé létající trikolórky nebo medaile. Těchto možností využily beze zbytku.

Anketa, děti z mateřských škol: „Já jsem namaloval hvězdičky.“

„Já jsem tam namaloval noc a hvězdičky.“

„Draky.“

„Já jsem namalovala nějaké domky a diamant.“

„Já jsem namalovala dům a srdíčka a něco barevnýho a diamanty.“

„Já jsem tam namalovala kočičku a je tam srdíčko a pusinka. Já jsem to tak vymyslela, protože se mi to tak líbilo.“

Pro děti z mateřských škol je důležité i setkání se žáky prvního stupně základní školy. Informace tak získávají, jak se říká, přímo z první ruky.

„My bychom chtěli tímto poděkovat městu Bruntál za finanční podporu naší akce a hlavně bych chtěla poděkovat všem paním učitelkám ze školky za to, že přišly a svým kolegům za podporu,“ dodává Pavla Schneiderová.

Děti odcházely z Petrina nadmíru spokojené. Kromě zážitků si odnášely také drobné odměny a upomínky – sladkosti, pastelky a papírové medaile.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků