Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město Bruntál instalovalo veřejné defibrilátory

  • Bruntál,

Není nic cennějšího než lidský život. Město Bruntál proto v letošním roce nechalo instalovat tři defibrilátory na místa, kde se obvykle pohybuje větší počet lidí.

Náhlé selhání srdce je častou příčinou smrti. Defibrilátor je přístroj, který je schopný elektrickým výbojem činnost srdce obnovit a postiženému zachránit život.

„My jsme volili místa umístění defibrilátorů tak, aby byly veřejně přístupné, aby byly přístupné v místech, kde je vyšší frekvence pohybu lidí a současně aby byly chráněny před povětrnostními vlivy, před vandaly a podobně,“ říká mluvčí MěÚ Bruntál Jiří Ondrášek.

Z těchto důvodů byla zvolena tři místa - vstupy do budov, které jsou zpravovány městem nebo městskými organizacemi. Umístění projednalo město předem se zdravotnickou záchrannou službou a s Podhorskou nemocnicí.

„Je to vstup do městské policie v Bruntále. Je to vstup do Městského úřadu v Bruntále vedle recepce a je to také vstup do wellness centra, respektive místo vedle restaurace ve wellness centru,“ přibližuje Jiří Ondrášek.

Práce s defibrilátorem nevyžaduje žádné speciální znalosti a zkušenosti. Zvládne ji bez problému každý kolemjdoucí.

„Obsluhu zařízení zvládne každý. Vlastně přístroj toho dotyčného navádí,“ dokládá vedoucí Oddělení zvláštních úkolů MěÚ Bruntál Roman Bernát.

O nákupu defibrilátorů rozhodli městští radní. Peníze byly vyčleněné z rozpočtu města.

„Pokud jde o náklady, předpoklad byl do dvou set tisíc korun. Nakonec skutečné náklady, vysoutěžené náklady, byly nižší. Peníze byly vyčleněny z rozpočtu města,“ uzavírá tiskový mluvčí města.

V současné době má město k dispozici celkem pět defibrilátorů. Kromě tří stacionárních jsou další dva v zásahových vozidlech městských policistů a hasičů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy