Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výroční Masopust s králem rokenrolu. Starým Městem prošel pestrý průvod maškar

  • Bruntál,

Staré Město u Bruntálu ctí lidové zvyky. Už po desáté se tady uskutečnil tradiční masopustní průvod a opět byla velká legrace.

Starým městem u Bruntálu prošel tradiční průvod maškar. Slavnostně ho zahájily výstřely z děla, které byly slyšet široko daleko.  Po cestě se pak zpívalo, tančilo, jedlo a pilo. 

„Naši pořadatelé si s tím pohráli, takže jsme to nějak zpestřili, snad se to bude všem líbit,“ konstatoval starosta Starého Města Richard Šanda (nez.).

„Já jsem za hlavního Masopusta, já jsem ředitel, prosím. Já to tady vedu, je tady spoustu mojich zákazníků a máme se tady všichni dobře,“ říká spoluorganizátor Jaromír Vrobel.

Anketa, účastníci oslav: „A já tady mám i tatínka, aby jste věděli.“

„12 vozíků máme plně obsazených. Loni jsme byli za stonožku, takže zase kolektivní maska a vyhráli jsme, takže letos uvidíme a počítám, že taky vyhrajeme.“

Novinkou letošního masopustního průvodu byl alegorický vůz s Elvisem Presleym

„Těším se na to, pro mě je to něco nového. Zpívat na alegorickém voze za jízdy. Budu zpívat  Love me tender,Teddy bear, nejznámější pecky z repertoáru krále rock and rollu,“ říká krnovský „Elvis“ Pavel Pavlevský.

Po cestě průvod zastavoval u téměř každého domu, aby se občerstvil. A zkrátka nepřišly ani posádky projíždějících aut. 

Anketa, účastníci oslav: Koláčky, slivovičku, domácí. Už týden byla doma, už je domácí.“

„Něco pěkného pro děti a překvapení pro dospělý. Za vodníky. Letos je to o vodnících a námořnících.“

Překvapením bylo odhalení sochy, která dostala jméno Furtstarák. Masopustní průvod došel až na místní hřiště, kde byla připravena domácí zabijačka a pestrý doprovodný program.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy