Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koronavirus zastavil i vleky. Zimní sezóna na horách definitivně skončila

  • Bruntál,

Koronavirus ukončil zimní sezónu na horách. Vleky se zastavily a lidé hromadně opustili hotely a penziony. Provozovatelé lyžařských areálů tak hodnotí sezónu jako jednu z nejhorších za poslední roky.

Koronavirus vystavil stopku už tak mizerné zimní sezóně na horách. Skončila tak minimálně o 14 dnů dříve. V neděli opustili lyžařské areály poslední milovníci zimních sportů.  

Na Klobouku určitě  14 dnů bychom ještě jeli a ten Express možná víkend, možná tak do půlky ještě by se upravovat dal, ta slunečná sjezdovka. Ale hlavně ten Klobouk by mohl jet, to znamená ještě jedny závody by se odjely, byl by vodník, akce ještě by se vymyslely, sáňkování jsme měli v plánu, takže o to jsme přišli. No a potom vlastně z důvodu toho nového zase, té karantény, tak hotely jsme uzavřeli, saunu na těch 8 dní. Praděd asi na déle, protože veškeré ty pobyty, co jsme tam měli nasmlouvané, tak nám odřekli. Tak uvidíme, co bude,” uvádí Robin Sedlář, mluvčí Ski Arény Karlov

Nejen lyžaři, ale také sáňkaři nebo bobisté si své oblíbené sporty užili i tak. Kopec prostě vyšlapali.

“My jsme si to užili, to bylo úžasné, byli jsme na Pradědu s dětmi, celé dvě auta, 4 děti jsme měli, to bylo fajn. Vždycky jsme vylezli nahoru a pak zase sjeli dolů. Praděd byl lepší, tam bylo hodně sněhu. Spousta běžkařů bylo včera, to bylo bezvadné.”

“Vymysleli jsme si, že uděláme nějaký plán týdenní, do kterého si budeme zapisovat, co budeme dělat, ale je to dost těžké vymyslet, Teď jsme tady z mého dětství vymysleli, že jsme si vytáhli lyže a šli pěšky nahoru. My jsme původně z Olomouce, ale žijeme v Praze. A ještě jsme jezdili na igelitu teda, to jsme děti naučili.”

“Užíváme si to, je krásně, žádní lidi, kopec jenom pro nás. Vyšlapali jsme až nahoru pěšky a zpátky jsme jeli. Dcera na snowboardu a my jsme jeli na pekáči.”

“To, co jde, na bobech. Nic víc není teď momentálně otevřeno.”

Na horách teď začnou přípravy na jaro a léto. V plánu jsou nejen rekonstrukce, ale i různé opravy a chystají se i pobytové balíčky pro turisty i cyklisty

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků