Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zápisy do prvních tříd běží v Bruntále naplno

  • Bruntál,

V Bruntále se naplno rozběhly zápisy dětí do prvních tříd základních škol. Vzhledem k současné situaci však probíhají bez přítomnosti dětí. Systém však správně zareagoval a rodiče si nový způsob osvojili.

Na první základní škole na Jesenické ulici už přijali první prvňáčky.

„Většina rodičů dává ty dokumenty elektronicky, my jim je zase elektroniky potvrdíme, že jsme je dostali, někteří chodí osobně, na to máme vyhrazené hodiny a speciální sborovnu, je tam místnost, kde se mohou dezinfikovat a podobně,“ říká ředitelka školy Marcela Žáková

Základní škola se profiluje jako škola ekologická. Má mezinárodní titul Ekoškola a soustřeďuje se také na čtenářskou gramotnost.

„Tady dostáváme úspěchy v celorepublikovém měřítku naše děti, a velmi se snažíme vybudovat školící centrum pro výuku angličtiny, spolupracujeme s jazykovou školou Hello,“ dodává ředitelka školy.

Také Základní škola Petrin na Školní ulici již zapsala první dvě desítky dětí do prvních tříd.

„Rodiče využívají zatím téměř všech možností, datovou schránkou nám ještě přihlášky nepřišly, převážně tedy vyplňují přihlášky na našich webových stránkách v digitální podobě, také se dostavují osobně přímo do budovy školy,“ přibližuje ředitelka školy Milena Zatloukalová.

Petrin se zaměřuje především na výuku anglického jazyka, nabízí také přípravnou třídu pro adaptaci předškoláků a výhodu dalších školských institucí v jedné budově.

„Jako je mateřská školka, středisko volného času, městská knihovna a děti pohodlně mohou chodit, jak se říká v papučkách, přímo do kroužků, nemusí nikam přecházet, a ta péče o ně je u nás rozhodně komplexní,V budově Petrina se v současné době, od září, nachází také vyšší odborná škola, která tam realizuje výuku každých 14 dní od pátku až do neděle a vyučuje obory učitelka mateřské školky.“ doplňuje ředitelka školy.

Rodiče a jejich děti mají na zápisy do prvních tříd čas až do konce dubna. V příštích dnech navštívíme také další základní školy ve městě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy