Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Škola po rekonstrukci i právě v rekonstrukci – zápisy běží

  • Bruntál,

Zápisy do prvních tříd základních škol běží naplno také na Základní škole Cihelní a Základní škole Okružní v Bruntále. U rodičů se nový způsob zápisu osvědčil.

Zápisy do prvních tříd základních škol běží naplno také na Základní škole Cihelní a Základní škole Okružní v Bruntále. U rodičů se nový způsob zápisu osvědčil.

„Zápisy probíhají od prvního dubna předepsaným způsobem, takže rodiče nás mohou kontaktovat buďto mailem, datovou schránkou, poštou nebo přjít osobně a prozatím rodiče využili všech tří možností, jakým způsobem děti přihlásit do první třídy,“ dokládá ředitel školy Jiří Pozdíšek.

Základní škola sází především na kvalitní pedagogický sbor a příjemné prostředí. To se zlepšilo výrazně zejména po loňské rekonstrukci.

„Klimatizace je vynikající, to znamená, nám se nekoncentruje kysličník uhličitý, probíhá rekuperace, to znamená vyměňuje se vzduch, těm dětem je tam příjemněji a je to i z hlediska hygienického mnohem lepší protože dochází k cirkulaci vzduchu,“ popisuje ředitel školy.

4. Základní škola na Okružní ulici právě v těchto dnech prochází rekonstrukcí, zateplováním a výměnami všech skleněných výplní.

„Budeme mít nové vybavení včetně vzduchotechnických jednotek s rekuperací, nová okna, takže si myslím, že naše škola bude vyhovovat všem požadavkům,“ říká ředitel 4.ZŠ Leoš Sekanina.

I přes rekonstrukci zde bez problémů přijímají první prvňáčky.

„Rodič de facto nemusí přijít vůbec do školy, všechno máme řešeno přes školní web, rodič si otevře školní web, vyplní si jednoduchý dotazníček se jménem, příjmením dítěte, potom mu přijde už domů k dovyplnění žádost o zápis dítěte, kterou doručí datovkou, osobně případně další formou, do školy a všechno hotovo,“ doplňuje ředitel školy.

Škola dále láká na výborné vybavení moderními technologiemi. K 8. dubnu již i tady přijali 36 nových dětí. Vedení školy počítá v novém školním roce s otevřením dvou standardně naplněných prvních tříd.

Nahlásit chybu


K tématu
Radim - zem. s.r.o. - pracoviště
Milotice nad Opavou
od 125 do 162 Kč/hod.

Detail