Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Třetí etapou končí revitalizace bruntálského sídliště Květná

  • Bruntál,

V těchto dnech naplno běží práce na závěrečné etapě revitalizace bruntálského sídliště Květná. Po jejich dokončení se sídliště stane mnohem příjemnějším místem k bydlení, než tomu bylo doposud.

Práce postupují podle předem schváleného harmonogramu. Jejich průběh a kvalita jsou pravidelně kontrolovány.

„Hlavní náplní těchto prací je výstavba nového chodníku. V podstatě od areálu Základní školy Okružní až po tento bytový dům,“ popisuje mluvčí MěÚ Bruntál Jiří Ondrášek.

Nový chodník ale není jediným úkolem závěrečné etapy revitalizace. Dělníky čekají ještě další nezbytné práce.

„Dalšími součástmi revitalizace jsou obnovy chodníků a dalších zpevněných ploch, kontejnerových stání, samozřejmě laviček, odpadkových košů, veřejného osvětlení a také zeleně,“ doplňuje Jiří Ondrášek.

Na dokončení obnovy sídliště Květná bylo vypsáno řádné výběrové řízení. Celkové náklady na revitalizaci představují nezanedbatelnou částku. Město část potřebných výdajů z pokryje z dotace, kterou se radnici podařilo získat.

„Vysoutěžené náklady na realizaci představují částku 6,5 milionů korun bez DPH. Polovinu těchto prostředků pokryje dotace ze Státního fondu rozvoje bydlení,“ uzavírá mluvčí MěÚ.

Obavy, že by nechtěným výsledkem revitalizace bylo snížení počtu tolik potřebných míst na parkování, jsou liché. Jejich počet zůstane přinejmenším zachovaný.
Active Colour s.r.o. - Bruntál
Bruntál
od 4 000 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - Krnov
Krnov
od 4 000 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - Město Albrechtice
Město Albrechtice
od 4 000 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků