Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Škoda přes 20 milionů korun a druhý stupeň požárního poplachu. Na Bruntálsku hořel zemědělský objekt

  • Bruntál,

Druhý stupeň požárního poplachu a postupné nasazení deseti hasičských jednotek si vyžádal noční požár zemědělského objektu v Rusíně na Bruntálsku. Shořely traktory, nakladače, kombajn i fotovoltaické panely. S ohněm bojovali hasiči hodiny.

Hasiči byli zalarmováni před čtvrtou hodinou ráno. Postupně se do obce Rusín na Bruntálsku sjelo deset hasičských jednotek. Už při příjezdu prvních bylo jasně viditelné, že oheň pohltil kompletně celou halu a plameny šlehaly metry vysoko.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Hasičům se podařilo vytáhnout několik tlakových lahví ke svařovací soupravě, které dali chladit do mobilní nádrže, kterou vozí na prvovýjezdových automobilech a před plameny zachránili i jeden z traktorů."

Uvnitř ale shořel kombajn, nakladače a několik dalších traktorů. Zásah hasičům komplikoval také požár fotovoltaických panelů na střeše. 

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Hasiči zajistili odpojení panelů od měniče a chránili nosné konstrukce střechy ochlazováním. Dbát museli rovněž na to, aby se vyhnuli kontaktu s vodivými částmi střechy a fotovoltaických panelů. Poškozené a plameny již zasažené panely se nehasí, není-li to bezprostředně nutné."

U požáru byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a zásah byl pro hasiče velmi náročný a také nebezpečný, naštěstí se nikomu nic nestalo. 

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Velitel musí při takovém požáru rovněž vhodně organizovat ochranu hasičů před narušenými konstrukcemi nebo sesutím samotných panelů. Vodu k zásahu hasiči vozili kyvadlově cisternami, k rozebírání střechy a následnému dohašování využili i výškovou techniku."

Zastavit šíření ohně se hasičům podařilo po půl šesté ráno, dál pak pokračovali v jeho postupném dohašování. Vyšetřovatel odhadl předběžnou škodu na 20 milionů korun, příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy