Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Noční požár v Rýmařově, oheň zachvátil střechu haly s pecí na hliník

V průmyslovém areálu v Rýmařově v noci z neděle na pondělí 11. května hořelo. Plameny zachvátily střechu haly na ulici Opavská, ve které je pec na hliník. Na místě zasahovalo jedenáct jednotek hasičů, využít museli i výškovou techniku.

Informaci o požáru dostali hasiči krátce před nedělní půlnocí. Spolu se třemi profesionálními jednotkami na místo vyrazilo také osm jednotek dobrovolných hasičů. Okamžitě začali hasit hořící střechu s plechovou krytinou zhruba na ploše 25 x 25 metrů. 

Okamžitě začali hasit hořící střechu s plechovou krytinou zhruba na ploše 25 x 25 metrů. 

"Vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Rýmařov, Bruntál a Krnov, včetně výškové techniky (automobilových žebříků a automobilových plošin). Společně s nimi vyjelo osm jednotek dobrovolných hasičů – Rýmařov, Horní Město, Břidličná, Dolní Moravice, Vrbno pod Pradědem, Horní Benešov, Světlá Hora a Bruntál," počítá síly hasičů mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.  

Požár zaznamenali i obyvatelé města, už v noci si navzájem posílali videa a fotografie. "Smrad jak v opičarně.. Od půl druhé ráno hoří Hedva na opavské. Asi to hutnictví nebo co tam je??," psali si na jedné z rýmařovských facebookových skupin. 

"Hasiči dostali oheň pod kontrolu za dvě hodiny."

"Hasiči dostali oheň pod kontrolu za dvě hodiny, další hodinu a půl jim zabralo dohašování s rozebíráním střešní konstrukce," dodává mluvčí HZS MSK.

Hasičům se před plameny podařilo uchránit polovinu střechy. Příčina vzniku požáru je v šetření.

foto: HZS MSK

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy