Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výbuch a následný požár. Na Bruntálsku hořela hala na zpracování dřeva

  • Bruntál,

Výbuch a následný požár. Hasiči zasahovali v sobotu ráno v obci Bílčice na Bruntálsku. Při požáru haly na zpracování dřeva nebyl nikdo zraněn. Škoda se odhaduje na dvacet milionů korun.

Šest jednotek hasičů zasahovalo v sobotu ráno v obci Bílčice na Bruntálsku u požáru haly na zpracování dřeva, které předcházel výbuch. Událost se obešla bez zranění, předběžná škoda na hale a dřevozpracujících technologiích, modernizovaných před několika lety, byla odhadnuta na 20 milionů korun. Příčina vzniku výbuchu a požáru je v šetření.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: “Operační středisko hasičů bylo o výbuchu a následném požáru přízemní haly o půdorysu 30 x 15 metrů informováno v sobotu před pátou hodinou ranní. Do Bílčič ihned vyjela jednotka Hasičského záchranné sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Bruntál, společně s ní pět jednotek dobrovolných hasičů – Horní Benešov, Lomnice, Litultovice, Dvorce a Budišov nad Budišovkou. Hasiči dostali požár pod kontrolu zhruba za hodinu, za další hodinu jej uhasili, když museli rozebírat střešní konstrukce. Před požárem se jim podařilo uchránit sousední větší halu.”

Dobrovolní hasiči museli požářiště následně hlídat dalších několik hodin.
Active Colour s.r.o. - Vrbno pod Pradědem
Vrbno pod Pradědem
od 4 000 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - Osoblaha
Osoblaha
od 4 000 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

LESO-TUNNING s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 18 400 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků