Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kulturní akce virtuálně. V Bruntále zkoušejí i prezentaci výstavy kreseb žáků ZUŠ

  • Bruntál,

Omezení a zákaz návštěv kulturních akcí je zásadní překážkou pro všechny kulturní instituce a organizace. Mnohé proto hledají cesty, jak kulturu i tak veřejnosti přiblížit. Bruntálské oddělení kultury se rozhodlo i pro virtuální prezentaci výstavy kreseb žáků ZUŠ.

Soukromá ZUŠ působí v Bruntále v prostorách, poskytnutých Základní školou na Cihelní ulici. V současné době musí bohužel působit distanční formou.

Dagmar Stavárková, učitelka ZUŠ: „Fungujeme distanční formou výuky, která je pro základní školy nepovinná, proto ne všichni se účastní této výuky. Není to tak do detailu, jak bych si já přála ale zase do toho ty děti dávají něco svého."

Alena Pajkošová, vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál: “Vzhledem k tomu, že divadlo se hned od září v rámci proticovidových opatření uzavřelo, tak jsme velmi rádi, že můžeme tuto výstavu našim potencionálním divákům představit alespoň touto cestou, protože se domnívám, že ZUŠ výtvarný obor je velmi akční a jejich práce opravdu stojí za zhlédnutí.“

Právě v současné době prezentuje škola v prostorách divadla práci žáků výtvarného oboru s názvem Výtvarná výpověď dětí.

Dagmar Stavárková, učitelka ZUŠ: „Tady na výstavě mám svoje dvě žačky, které v podstatě jsou od těch nejmenších let, které jsou možné pro přijetí na ZUŠ.“

Simona Walowiczová. žákyně ZUŠ: „Většina z toho je figurativní a studie, stínovaná tužkou. Kresba tužkou a potom z toho koláž. Studuji gymnázium tady v Bruntále a budu se hlásit na vysokou uměleckou školu v Praze.

Kristýna Valouchová, žákyně ZUŠ: „Takže tady mám takovou koláž vlastně z odstřižků papíru a různých typů papíru. Od mala mám ráda kresbu, malbu zvířat, takže proto mě to inspirovalo ke koláži a mohla jsem si s tím vyhrát. Je to vlastně podle předlohy a vyznačuje to řeku a takový zimní les. Použila jsem ho pro přijímací zkoušky na uměleckou školu a byla jsem úspěšně přijata.

Mladé malířky navštěvují ZUŠku již od malička a za svůj vývoj děkují pedagogům školy.

Kristýna Valouchová, žákyně ZUŠ: „Prostě nejvíc paní učitelce Stavárkové, která se nám od malička věnovala a bez ní bychom nebyly tam, kde jsme.“

Celá výstava i s komentářem bude brzy k vidění i na internetu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy