Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrum sociálních služeb Pohoda mohlo po roce konečně oslavit svátek seniorů na zahradě domova

  • Bruntál,

Po roce nucené covidové přestávky mohli konečně i v Bruntálském centru sociálních služeb Pohoda oslavit svůj Den seniorů. Domov se s epidemií koronaviru vypořádal velmi dobře a díky opatrnosti a dodržování opatření ho koronavirus postihl jen minimálně.

I nyní je na místě opatrnost. K uvolňování akcí i pro rodiny seniorů domov přistupuje velmi obezřetně.

Renata Brožovská, koordinátorka volnočasových aktivit domova: „Ten letošní je takový komornější, protože musíme být ostražití, kvůli doznívajícím opatřením, není určený pro veřejnost, je určený jenom pro naše klienty, kteří se ale moc těšili, takže mají radost z toho, že budou poslouchat hudbu.

Ani opatrnost však neubrala na kvalitě a pestrosti programu, kterému nakonec vyšlo vstříc i slunečné počasí.

Renata Brožovská, koordinátorka volnočasových aktivit domova: „Program máme, bude vystupovat Stonožka, taneční soubor a potom bude vystupovat pěvecké seskupení Tramínek ze Starého Města a z Bruntálu. Takže to je takový dvojprogram. Mezi tím mají klienti občerstvení zajištěno a budou posedávat, popovídají si společně a myslím, že jim bude fajn.“

Domov je příspěvkovou organizací města. Jeho představitelé se pravidelně účastní všech pořádaných akcí.

Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Dnešní krásný den je moc příjemné, Centrum Pohoda mohlo zorganizovat, byť v omezeném režimu, setkání seniorů u příležitosti Dne seniorů. Za sebe a věřím, že za celé město, bych seniorům chtěl popřát pevné zdraví a obzvláště v této době, která je sužována covidovou pandemií, tak jim popřát vše dobré a zejména zdraví v této době, aby jim co nejvíc sloužilo.“

Kapacita domova Pohoda je 90 lůžek pro seniory a 30 lůžek pro osoby se zdravotním postižením. Návštěvy příbuzných jsou nyní již umožněny za podmínek, které jsou popsány na webových stránkách centra.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy