Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

30. výročí domova seniorů a současně Den seniorů oslavili v Bruntále

Bruntál |

Dva roky nemohli senioři v Bruntále volně oslavit svůj svátek. Letos mohli své oslavy spojit i s 30. výročím existence svého Centra sociálních služeb Pohoda. A počasí jim k tomu přálo.

Zaměstnanci domova Pohoda připravili ve venkovních prostorách opravdu důstojnou oslavu.

Jarmila Šíblová, ředitelka domova Pohoda: „Na naší zahradě dneska děláme takovou slavnost pro naše klienty a pro naše zaměstnance. Chceme jednak si připomenout 30 let od založení domova důchodců zde v Bruntále a jednal chceme oslavit také Den seniorů. Máme to opravdu letos po covidové pauze jenom pro nás, jako pro zaměstnance a uživatele, abychom se více těm uživatelům mohli věnovat.
Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Já bych chtěl především poděkovat vedení a zaměstnancům domova Pohody za to, že připravili takovouto nádhernou oslavu Dne seniorů a seniorům samotným bych chtěl popřát především pevné zdraví. To je úplně nejdůležitější ze všeho, co můžeme všichni potřebovat.“
Hana Šutovská (nez.), místostarostka Bruntálu: „Centrum sociálních služeb v Bruntále pořádá tady tyto akce pravidelně, teď dva roky nemohly být, takže my jsme rádi, že opět se mohlo pro klienty tady tohle uspořádat, město Bruntál vítá tady tyhle aktivity.“

Mezi pozvanými oslavenci byli nově také klienti denního stacionáře. Také oni si užili zajímavý program.

Jarmila Šíblová, ředitelka domova Pohoda: „Uživatelů teď máme 122 v pobytové sociální službě, 15 máme v denním stacionáři a ti jsou dneska také tady. Takže pozvali jsme vlastně i ty klienty ambulantní péče a tak doufejme, že se jim tu bude líbit.“
Renata Brožovská, koordinátorka volnočasových aktivit: "My jsme pro ně připravili takový program, který se jim vždycky líbil, takže střídání písniček a tanečků. O ty písničky se bude starat cimbálová muzika pana Dedry z Krnova a o tancování aktivní seniorky z Bruntálu. A teď mi říkali zajímavost, že jim je v průměru 70 roků."

Senioři strávili celý den se svými blízkými, dobrým jídlem, pitím i grilovanými specialitami.

Nahlásit chybu


K tématu

30. výročí své existence oslavila soukromá ZŠ Amos v Bruntále se svými žáky, absolventy a současnými i bývalými učiteli

14. ledna 2024 14:06 | Bruntál | Karel Soukop

Soukromá základní škola Amos byla v Bruntále založena v roce 1993 jako jeden z prvních takových unikátních projektů v kraji. Nyní slaví 30 let existence, za kterou vychovala 5 generací žáků prvního stupně Základní školy. Na oslavu tohoto výročí si přizvala rodiče, učitele i žáky dalších škol.

Dny města Bruntálu připomněly 810. výročí založení města a přinesly mozaiku kultury a sportu všem, od dětí až po seniory

22. června 2023 17:03 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Letošní Dny města Bruntálu se nesly ve znamení 810. výročí města a přinesly kulturní i sportovní program pro všechny věkové kategorie. Konaly se nejen na centrálním náměstí, ale také na zámku, v zámeckých zahradách, na stadionu a dalších místech.

Domov Pohoda v Bruntále oslavil zahradní slavností Den seniorů

7. září 2023 16:09 | Bruntál | Karel Soukop

Den plný spokojenosti a radosti prožili senioři z bruntálského domova Pohoda. Pracovníci domova pro ně připravili tradiční a oblíbenou oslavu Dne seniorů.


111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Dnes 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

Včera 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

14. dubna 2024 19:24 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Poslední halový turnaj ve futsale před začátkem fotbalové sezóny v Bruntále

7. dubna 2024 11:32 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Každému začátku předchází i nějaký konec. Jarní začátek fotbalové sezóny znamenal i v Bruntále konec zimních halových zápasů. Poslední turnaj ve futsale, který byl i přípravou na letní velkou kopanou, se odehrál v místní sportovní hale.

Stanislav Novák, fotograf proměn a událostí by se dožil 100 let, nyní má venkovní výstavu v Bruntále

31. března 2024 17:06 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Narodil se v roce 1923 a po studiích, praxi v Praze i válečném totálním nasazení v Německu žil a pracoval celých 45 let v Bruntále. Fotograf Stanislav Novák byl nejen geniálním dokumentaristou. Spolupracoval s mnoha novinami a jeho práci dodnes využívají historikové, badatelé a kronikáři.

Na bruntálském zámku proběhl velký velikonoční jarmark s kulturním programem

31. března 2024 0:28 | Bruntál | Karel Soukop | Kulturní okénko

Navštívíme zámek v Bruntále, kde jeho provozovatel - Muzeum Bruntál připravil reprezentativní velikonoční jarmark. Již od ranních hodin se tady scházeli jednotlivci i celé rodiny. Jarmark proběhl v exteriérech zámku, nádvoří a přilehlých prostorách.

Právě byla zahájena přístavba nového Centrálního urgentního příjmu v krnovské nemocnici

27. března 2024 17:49 | Bruntál | Karel Soukop | Jesenický expres

Krnovskou nemocnici s krajskou působností čeká v následujících týdnech významná investice v oblasti příjmu pacientů. Půjde o přestavbu urgentního příjmu, který ve stávající podobě funguje 20 let a přestává již nemocnici stačit.

Tradiční Velikonoční jarmark zaplnil centrum Bruntálu a přilákal děti i dospělé

25. března 2024 10:41 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Veřejná prostranství, náměstí, hrady a zámky v celé zemi v současnosti žijí velikonočními jarmarky. Jejich úroveň a bohatost vždy závisí na partnerech, kteří se na pořádání podílejí. V Bruntále přivítalo všechny bohatě vyzdobené náměstí a plno atrakcí.

30. výročí domova seniorů a současně Den seniorů oslavili v Bruntále
Vydáno 27. června 2022 9:37, Bruntál, Karel Soukop
Dva roky nemohli senioři v Bruntále volně oslavit svůj svátek. Letos mohli své oslavy spojit i s 30. výročím existence svého Centra sociálních služeb Pohoda. A počasí jim k tomu přálo.

Zaměstnanci domova Pohoda připravili ve venkovních prostorách opravdu důstojnou oslavu.

Jarmila Šíblová, ředitelka domova Pohoda: „Na naší zahradě dneska děláme takovou slavnost pro naše klienty a pro naše zaměstnance. Chceme jednak si připomenout 30 let od založení domova důchodců zde v Bruntále a jednal chceme oslavit také Den seniorů. Máme to opravdu letos po covidové pauze jenom pro nás, jako pro zaměstnance a uživatele, abychom se více těm uživatelům mohli věnovat.
Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Já bych chtěl především poděkovat vedení a zaměstnancům domova Pohody za to, že připravili takovouto nádhernou oslavu Dne seniorů a seniorům samotným bych chtěl popřát především pevné zdraví. To je úplně nejdůležitější ze všeho, co můžeme všichni potřebovat.“
Hana Šutovská (nez.), místostarostka Bruntálu: „Centrum sociálních služeb v Bruntále pořádá tady tyto akce pravidelně, teď dva roky nemohly být, takže my jsme rádi, že opět se mohlo pro klienty tady tohle uspořádat, město Bruntál vítá tady tyhle aktivity.“

Mezi pozvanými oslavenci byli nově také klienti denního stacionáře. Také oni si užili zajímavý program.

Jarmila Šíblová, ředitelka domova Pohoda: „Uživatelů teď máme 122 v pobytové sociální službě, 15 máme v denním stacionáři a ti jsou dneska také tady. Takže pozvali jsme vlastně i ty klienty ambulantní péče a tak doufejme, že se jim tu bude líbit.“
Renata Brožovská, koordinátorka volnočasových aktivit: "My jsme pro ně připravili takový program, který se jim vždycky líbil, takže střídání písniček a tanečků. O ty písničky se bude starat cimbálová muzika pana Dedry z Krnova a o tancování aktivní seniorky z Bruntálu. A teď mi říkali zajímavost, že jim je v průměru 70 roků."

Senioři strávili celý den se svými blízkými, dobrým jídlem, pitím i grilovanými specialitami.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000032121/30-vyroci-domova-senioru-a-soucasne-den-senioru-oslavili-v-bruntale