Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výuka angličtiny metodou Helen Doron v Bruntále. Děti v Bruntále dostali certifikáty Cambridge

Bruntál |

Výuka angličtiny metodou Helen Doron funguje ve školách na Bruntálsku již 10 let. Právě při příležitosti oslavy tohoto výročí obdrželo 38 dětí mezinárodně platné certifikáty Cambridge. Metoda je vhodná pro předškoláky, školáky i studenty středních škol.

Anglická filoložka Helen Doron vyvinula svou metodu výuky již před 35 lety a dnes ji používají již ve 38 zemích světa.

Eva Jedličková, učitelka ZŠ Amos: „Angličtina metodou Helen Doron je v podstatě zcela jiná výuka, než na kterou jsou děti zvyklé ze základních nebo středních škol. Je to výuka ve velmi malém počtu do osmi dětí, je vedena pouze v angličtině, jakoby ji vedl rodilý mluvčí a je to velmi zábavná metoda. Děti se učí anglicky formou her, zpěvu, tance a kreativních aktivit.“
Barbora Tošenovská, metodička Helen Doron: „Cambridgské certifikáty se liší zejména tím, že jsou mezinárodně uznávané. Takže, když si ho u nás nějaký student udělá, tak si může být jistý, že těch výsledků, které dosáhl, tak ty jsou mu potom akceptovány i v jiných zemích světa.“

Bruntálská ZŠ Amos díky pravidelnosti a úspěšnosti této výuky se stala také oficiálním přípravným centrem.

Petr Novotný, ředitel ZŠ Amos: „J sme velice rádi, že s Helen Doron Bruntál a Rýmařov již roky spolupracujeme.“

Certifikátů je celá řada, držitelé nejvyššího certifikátu B2 dokonce nemusejí konat maturitní zkoušku z angličtiny. Do ČR metodu přivedl pan Marek Halfar z Opavy.

Marek Halfar, ředitel Helen Doron pro ČR: „Já jsem dnes přijel do města Bruntál, protože máme dnes dvě výročí. Slavíme 10 let Helen Doron v Bruntále a dnes budeme předávat certifikáty pro děti, které úspěšně absolvovaly certifikáty Cambridge, což znamená, že zvládly státem uznané zkoušky z angličtiny.“
Kuba Petrík, držitel certifikátu: „Hello, my name is Kuba and I´m goig to Grammar school.“
Michal Sedlář, držitel certifikátu: „My name is Michal and I´m going to Jesenická 10.“
Elissa Kucharova, držitelka certifikátu: „My name is Elissa and I´m eleven ages old and I´m visiting a school in Zator.“
Oliver Kuliha, držitel certifikátu: „My name is Oliver and I´m going to school Amos.“

Celou slavnost doprovodil opavský pěvecký sbor Domino i v závěru i program, připravený samotnými žáky.

Nahlásit chybu


K tématu

25 jazykových certifikátů si převzali žáci ze ZŠ Kosmonautů v Ostravě-Jihu

25. března 2024 8:44 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

25 jazykových certifikátů Cambridge English si převzali žáci sedmých, osmých a devátých tříd na základní škole Kosmonautů v Ostravě Zábřehu. Na mezinárodně uznávanou zkoušku se zde žáci připravují už od první třídy, a to v rámci bilingvní výuky.

Jazykové certifikáty Cambridge English si převzalo 25 žáků ze ZŠ Kosmonautů v Ostravě

25 jazykových certifikátů Cambridge English si převzali žáci základní školy Kosmonautů v Ostravě Zábřehu. Na mezinárodně uznávanou zkoušku se zde žáci připravují už od první třídy v rámci bilingvní výuky.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity se otvírá studentům ze zahraničí

4. května 2023 19:04 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Lékařská fakulta Ostravské univerzity získala akreditaci pro výuku studijního programu Všeobecné lékařství v angličtině. První zahraniční studenti nastoupí už v září letošního roku. Ročně by přitom mohlo na fakultě studovat medicínu až 50 zájemců ze zahraničí.


111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Dnes 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

Včera 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

14. dubna 2024 19:24 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Poslední halový turnaj ve futsale před začátkem fotbalové sezóny v Bruntále

7. dubna 2024 11:32 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Každému začátku předchází i nějaký konec. Jarní začátek fotbalové sezóny znamenal i v Bruntále konec zimních halových zápasů. Poslední turnaj ve futsale, který byl i přípravou na letní velkou kopanou, se odehrál v místní sportovní hale.

Stanislav Novák, fotograf proměn a událostí by se dožil 100 let, nyní má venkovní výstavu v Bruntále

31. března 2024 17:06 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Narodil se v roce 1923 a po studiích, praxi v Praze i válečném totálním nasazení v Německu žil a pracoval celých 45 let v Bruntále. Fotograf Stanislav Novák byl nejen geniálním dokumentaristou. Spolupracoval s mnoha novinami a jeho práci dodnes využívají historikové, badatelé a kronikáři.

Na bruntálském zámku proběhl velký velikonoční jarmark s kulturním programem

31. března 2024 0:28 | Bruntál | Karel Soukop | Kulturní okénko

Navštívíme zámek v Bruntále, kde jeho provozovatel - Muzeum Bruntál připravil reprezentativní velikonoční jarmark. Již od ranních hodin se tady scházeli jednotlivci i celé rodiny. Jarmark proběhl v exteriérech zámku, nádvoří a přilehlých prostorách.

Právě byla zahájena přístavba nového Centrálního urgentního příjmu v krnovské nemocnici

27. března 2024 17:49 | Bruntál | Karel Soukop | Jesenický expres

Krnovskou nemocnici s krajskou působností čeká v následujících týdnech významná investice v oblasti příjmu pacientů. Půjde o přestavbu urgentního příjmu, který ve stávající podobě funguje 20 let a přestává již nemocnici stačit.

Tradiční Velikonoční jarmark zaplnil centrum Bruntálu a přilákal děti i dospělé

25. března 2024 10:41 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Veřejná prostranství, náměstí, hrady a zámky v celé zemi v současnosti žijí velikonočními jarmarky. Jejich úroveň a bohatost vždy závisí na partnerech, kteří se na pořádání podílejí. V Bruntále přivítalo všechny bohatě vyzdobené náměstí a plno atrakcí.

Výuka angličtiny metodou Helen Doron v Bruntále. Děti v Bruntále dostali certifikáty Cambridge
Vydáno 1. srpna 2022 12:46, Bruntál, Karel Soukop
Výuka angličtiny metodou Helen Doron funguje ve školách na Bruntálsku již 10 let. Právě při příležitosti oslavy tohoto výročí obdrželo 38 dětí mezinárodně platné certifikáty Cambridge. Metoda je vhodná pro předškoláky, školáky i studenty středních škol.

Anglická filoložka Helen Doron vyvinula svou metodu výuky již před 35 lety a dnes ji používají již ve 38 zemích světa.

Eva Jedličková, učitelka ZŠ Amos: „Angličtina metodou Helen Doron je v podstatě zcela jiná výuka, než na kterou jsou děti zvyklé ze základních nebo středních škol. Je to výuka ve velmi malém počtu do osmi dětí, je vedena pouze v angličtině, jakoby ji vedl rodilý mluvčí a je to velmi zábavná metoda. Děti se učí anglicky formou her, zpěvu, tance a kreativních aktivit.“
Barbora Tošenovská, metodička Helen Doron: „Cambridgské certifikáty se liší zejména tím, že jsou mezinárodně uznávané. Takže, když si ho u nás nějaký student udělá, tak si může být jistý, že těch výsledků, které dosáhl, tak ty jsou mu potom akceptovány i v jiných zemích světa.“

Bruntálská ZŠ Amos díky pravidelnosti a úspěšnosti této výuky se stala také oficiálním přípravným centrem.

Petr Novotný, ředitel ZŠ Amos: „J sme velice rádi, že s Helen Doron Bruntál a Rýmařov již roky spolupracujeme.“

Certifikátů je celá řada, držitelé nejvyššího certifikátu B2 dokonce nemusejí konat maturitní zkoušku z angličtiny. Do ČR metodu přivedl pan Marek Halfar z Opavy.

Marek Halfar, ředitel Helen Doron pro ČR: „Já jsem dnes přijel do města Bruntál, protože máme dnes dvě výročí. Slavíme 10 let Helen Doron v Bruntále a dnes budeme předávat certifikáty pro děti, které úspěšně absolvovaly certifikáty Cambridge, což znamená, že zvládly státem uznané zkoušky z angličtiny.“
Kuba Petrík, držitel certifikátu: „Hello, my name is Kuba and I´m goig to Grammar school.“
Michal Sedlář, držitel certifikátu: „My name is Michal and I´m going to Jesenická 10.“
Elissa Kucharova, držitelka certifikátu: „My name is Elissa and I´m eleven ages old and I´m visiting a school in Zator.“
Oliver Kuliha, držitel certifikátu: „My name is Oliver and I´m going to school Amos.“

Celou slavnost doprovodil opavský pěvecký sbor Domino i v závěru i program, připravený samotnými žáky.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000032373/vyuka-anglictiny-metodou-helen-doron-v-bruntale-deti-v-bruntale-dostali-certifikaty-cambridge