Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na rušné křižovatce v centru Bruntálu shořel traktor

  • Bruntál,

Dvě jednotky bruntálských hasičů zasahovaly ve čtvrtek odpoledne v centru Bruntálu u požáru zemědělského traktoru. Za předběžně odhadovanou půlmiliónovou škodu na menším traktoru z roku 2010 může závada na elektroinstalaci. Nikdo nebyl zraněn.

Operační středisko hasičů bylo informováno o požáru traktoru na rušné křižovatce Dukelské (pokračující jako Ruská) a Jesenické ulice ve čtvrtek v 15 hodin. Vyjela tam jednotka ze zdejší stanice společně s místní jednotkou dobrovolných hasičů.

Petr Kůdela. mluvčí HZS MSK: "I přes rychlý příjezd hasičů nakonec hořel celý traktor, který chytl ještě za jízdy. Traktorista se zpočátku (a marně) snažil oheň uhasit menším přenosným hasicím přístrojem (práškovým). Hasiči dostali oheň pod kontrolu za dvě minuty po příjezdu, dohašení s ochlazováním jim zabralo dalších 20 minut."

Poté byl zničený traktor naložen na odtahové vozidlo – ve spolupráci pracovníků a techniky Správy silnic Moravskoslezského kraje a soukromé odtahové firmy.

Petr Kůdela. mluvčí HZS MSK: "Poničen byl také asfalt na vozovce, který by měl být co nejdříve opraven. Škoda na něm zatím nebyla vyčíslena. Z traktoru, táhnoucího prázdný vlek, neunikly během požáru žádné provozní kapaliny."

Škoda na menším traktoru z roku 2010 byla odhadnuta na půl milionu korun. Příčinou požáru byla závada na elektroinstalaci. Nikdo nebyl zraněn.

Traktor kolový SAME, typ TT31, výrobní označení Iron 160

Přívěs: vlek AGRO BBS PS2 – 08.06, předběžná škoda na postranicích 20 tisíc Kč


Nahlásit chybu


K tématu