Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Betlémské světlo dorazilo do Bruntálu, bude umístěno i v kostele u největšího Betléma

  • Bruntál,

Sobota, 10 hodin 23 minut. To byl přesný čas, kdy do Bruntálu dorazilo letošní Betlémské světlo. Přivezli ho, jako každý rok, skauti z Brna. První zájemci čekali na své světlo už na nádraží.

Tomáš Hrabal, skaut: "My jsme skauti ze skautského střediska Bruntál a převzali jsme si Belémské světlo jako symbol naděje a lásky k vánočním svátkům a světlo bude k dispozici v kostele Nanebevzetí panny Marie a v domově důchodců."

Kromě míst v Bruntále se světlo okamžitě objeví i v okolních obcích.

Eva Vrobelová, obyvatelka Starého Města: „Světlo bereme každý rok do Starého Města, kde ho na Štědrý den ve 12 hodin dáváme lidem.“

V Bruntále bude i v kostele, který zdobí největší pohyblivý Betlém v našem kraji. Ten má 281 figur, 23 pohyblivých sestav a zaujímá plochu 38 metrů čtverečních. Je dílem bruntálského řezbáře Františka Nedomlela, který na něm pracuje již 60 let a navázal na práci svého otce. Pro letošní rok je opět bohatší o další pohyblivou sekci.

Karel Peschke, pastorační asistent a správce Betléma: „V letošním roce bych chtěl návštěvníky Betléma pozvat na novou sekci, kterou jsme s Františkem Nedomlelem vymysleli,Je to věrná kopie Klippelova bruntálského sloupu, u které se modlí rodina, je to matka se synem a dvě sestry.“

Betlém je oblíbený nejen dětmi, jezdí za ním i dospělí ze širokého okolí.

Anketa, první návštěvníci: „Líbí se mi, jak nocí pivo v hospodě v pivovaru.“

„Každý rok se chodíme dívat, je to úžasné.“

„Mě se nejvíc líbil ten zámek, podle mě je nejkrásnější.“

„Mě se nejvíc líbí tam ta jeskyně.“

„Mě se líbí nejvíc tam ta kovárna.“

Celý Betlém dnes už řídí počítač, je propojen více než 150 metry kabeláže se stovkou zásuvek. Pro veřejnost bude jako každý rok Betlém otevřen od neděle 25. prosince až do 1. ledna, od 10 do 12 a od půl druhé do 17 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy