Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na bruntálské ZŠ Petrin připravují dětem snídaně pro start dne

Bruntál |

Lékaři i výživoví poradci doporučují každému zahájit svůj den vydatnou a zdravou snídaní. Ne všichni školáci mají z časových nebo sociálních důvodů tuto možnost doma. Na druhé ZŠ v Bruntále se rozhodli s touto situací pomoci.

Škole se v letošním roce podařilo získat grant více než 7 milionů korun z Národního programu obnovy.

Milena Zatloukalová, ředitelka ZŠ Školní: „V rámci tohoto projektu jsme mohli zřídit tyto snídaňové kluby a pomoci rodinám, které jsou v nesnázích, ale zároveň jsme také posílili personálně naši školu o školní psycholožku například, v září to bude koordinátor inkluze, nebo je to školní asistent pro děti se sociálním znevýhodněním.“

Dvakrát týdně, v úterý a ve čtvrtek připravují zaměstnanci školy dětem různé snídaně.

Pavla Schneiderová, učitelka: „My se snažíme, aby děti měly hezký start dne, protože samozřejmě dobré jídlo, snězené v pohodě, k tomu patří. Na každou snídani přijde asi 55 dětí, ale navíc ještě další děti v případě zájmu mají možnost si tu snídani dokoupit. Vzhledem k tomu, že některé děti doma z různých důvodů nestíhají snídat nebo nesnídají, tak nám to přijde jako dobrý nápad a dobrá možnost.“

Skupiny snídajících dětí se každý měsíc obměňují.

Barbora Holbová, sekretářka školy: „Dneska děti dostanou toasty se šunkou, se sýrem a jablíčko a ovocný čaj. Snažíme se, aby děti měly pestré snídaně, mívají jogurt, vánočku, ovocné pyré, loupáčky.“

Anketa, žáci školy: „Nám to moc chutná a jsem rád, že to tady dělají.“

„Já doma vůbec nesnídám, ale tady snídám.“

„Mě ta snídaně moc chutná. Nejvíc mi chutná vánočka s nutelou.“

„Nejradši mám toasty.“

„Mě nejvíc chutnají loupáky a toasty.“

Škola také v rámci projektu zavádí inovativní metody výuky, vzdělávání učitelů i cílené výlety žáků.

MŠMT podporuje školy s vyšším poměrem žáků se sociálním znevýhodněním a řeší nerovnosti ve vzdělávání v souladu s cíli Strategie 2030+. Vícevrstvou podporu ve vybraných zhruba 400 školách po celé ČR realizuje projekt Podpora rovných příležitostí při NPI, který tím přispívá k implementaci Reformy 3.2.2 Národního plánu obnovy. Projekt je financovaný z Next Generation EU.

Nahlásit chybu


K tématu

Celkem 7 příměstských táborů letos organizuje SVČ v Bruntále

14. srpna 2023 11:31 | Bruntál | Karel Soukop

Příměstské tábory rok od roku nabírají na své oblíbenosti u dětí i rodičů. Důvodem je jednak nižší cena oproti táborům pobytovým a také kratší doba trvání. Dětem pak vyhovuje, že po denním táboře mohou strávit noc doma.

V Bruntále slavnostně ukončili letošní evropský školní program Erasmus za účasti delegací ze tří spřátelených zemí

6. června 2023 17:58 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Delegace učitelů z Litvy, Rumunska a Španělska se v Bruntále zúčastnily slavnostního zakončení letošního programu Erasmus. Je to v podstatě fond financí, který umožňuje výměnné pobyty žáků škol v zemích Evropské unie. Ve školách je velmi oblíbený a také velmi užitečný.

Tradiční Krásná cesta do školy přilákala na bruntálský Petrin stovky předškoláků

4. ledna 2024 15:40 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Stovky bruntálských předškoláků tvoří na jednom místě. To je projekt Artfóra Krásná cesta do školy, který opakovaně pořádá spolek rodičů na Základní škole Petrin. Předškoláci s pomocí žáků prvního malují na velké papíry, pokaždé na jiné téma a k tomu si vyrábějí i vánoční ozdoby.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

14. dubna 2024 19:24 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Poslední halový turnaj ve futsale před začátkem fotbalové sezóny v Bruntále

7. dubna 2024 11:32 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Každému začátku předchází i nějaký konec. Jarní začátek fotbalové sezóny znamenal i v Bruntále konec zimních halových zápasů. Poslední turnaj ve futsale, který byl i přípravou na letní velkou kopanou, se odehrál v místní sportovní hale.

Stanislav Novák, fotograf proměn a událostí by se dožil 100 let, nyní má venkovní výstavu v Bruntále

31. března 2024 17:06 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Narodil se v roce 1923 a po studiích, praxi v Praze i válečném totálním nasazení v Německu žil a pracoval celých 45 let v Bruntále. Fotograf Stanislav Novák byl nejen geniálním dokumentaristou. Spolupracoval s mnoha novinami a jeho práci dodnes využívají historikové, badatelé a kronikáři.

Na bruntálském zámku proběhl velký velikonoční jarmark s kulturním programem

31. března 2024 0:28 | Bruntál | Karel Soukop | Kulturní okénko

Navštívíme zámek v Bruntále, kde jeho provozovatel - Muzeum Bruntál připravil reprezentativní velikonoční jarmark. Již od ranních hodin se tady scházeli jednotlivci i celé rodiny. Jarmark proběhl v exteriérech zámku, nádvoří a přilehlých prostorách.

Právě byla zahájena přístavba nového Centrálního urgentního příjmu v krnovské nemocnici

27. března 2024 17:49 | Bruntál | Karel Soukop | Jesenický expres

Krnovskou nemocnici s krajskou působností čeká v následujících týdnech významná investice v oblasti příjmu pacientů. Půjde o přestavbu urgentního příjmu, který ve stávající podobě funguje 20 let a přestává již nemocnici stačit.

Tradiční Velikonoční jarmark zaplnil centrum Bruntálu a přilákal děti i dospělé

25. března 2024 10:41 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Veřejná prostranství, náměstí, hrady a zámky v celé zemi v současnosti žijí velikonočními jarmarky. Jejich úroveň a bohatost vždy závisí na partnerech, kteří se na pořádání podílejí. V Bruntále přivítalo všechny bohatě vyzdobené náměstí a plno atrakcí.

Na bruntálské ZŠ Petrin připravují dětem snídaně pro start dne
Vydáno 9. ledna 2023 11:40, Bruntál, Karel Soukop
Lékaři i výživoví poradci doporučují každému zahájit svůj den vydatnou a zdravou snídaní. Ne všichni školáci mají z časových nebo sociálních důvodů tuto možnost doma. Na druhé ZŠ v Bruntále se rozhodli s touto situací pomoci.

Škole se v letošním roce podařilo získat grant více než 7 milionů korun z Národního programu obnovy.

Milena Zatloukalová, ředitelka ZŠ Školní: „V rámci tohoto projektu jsme mohli zřídit tyto snídaňové kluby a pomoci rodinám, které jsou v nesnázích, ale zároveň jsme také posílili personálně naši školu o školní psycholožku například, v září to bude koordinátor inkluze, nebo je to školní asistent pro děti se sociálním znevýhodněním.“

Dvakrát týdně, v úterý a ve čtvrtek připravují zaměstnanci školy dětem různé snídaně.

Pavla Schneiderová, učitelka: „My se snažíme, aby děti měly hezký start dne, protože samozřejmě dobré jídlo, snězené v pohodě, k tomu patří. Na každou snídani přijde asi 55 dětí, ale navíc ještě další děti v případě zájmu mají možnost si tu snídani dokoupit. Vzhledem k tomu, že některé děti doma z různých důvodů nestíhají snídat nebo nesnídají, tak nám to přijde jako dobrý nápad a dobrá možnost.“

Skupiny snídajících dětí se každý měsíc obměňují.

Barbora Holbová, sekretářka školy: „Dneska děti dostanou toasty se šunkou, se sýrem a jablíčko a ovocný čaj. Snažíme se, aby děti měly pestré snídaně, mívají jogurt, vánočku, ovocné pyré, loupáčky.“

Anketa, žáci školy: „Nám to moc chutná a jsem rád, že to tady dělají.“

„Já doma vůbec nesnídám, ale tady snídám.“

„Mě ta snídaně moc chutná. Nejvíc mi chutná vánočka s nutelou.“

„Nejradši mám toasty.“

„Mě nejvíc chutnají loupáky a toasty.“

Škola také v rámci projektu zavádí inovativní metody výuky, vzdělávání učitelů i cílené výlety žáků.

MŠMT podporuje školy s vyšším poměrem žáků se sociálním znevýhodněním a řeší nerovnosti ve vzdělávání v souladu s cíli Strategie 2030+. Vícevrstvou podporu ve vybraných zhruba 400 školách po celé ČR realizuje projekt Podpora rovných příležitostí při NPI, který tím přispívá k implementaci Reformy 3.2.2 Národního plánu obnovy. Projekt je financovaný z Next Generation EU.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000035140/na-bruntalske-zs-petrin-pripravuji-detem-snidane-pro-start-dne