Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šikulové – soutěž pro bruntálské školy prověřila fyzičku, znalosti i paměť soutěžících

Bruntál |

Předvelikonoční období věnovali v bruntálském Středisku volného čau prověření znalostí, paměti i zdatnosti soutěžících týmů z místních škol. Soutěž Šikulové je velmi oblíbenou a dokonale všechny prověřila po všech stránkách.

Devět týmů z místních škol zaplnilo všechny prostory budovy SVČ.

Markéta Šustrová, pořadatelka akce: „Dětí plní 10 úkolů, z různých oblastí, ať už fyzické nebo vědomostní a nebo na paměť. Soutěž je na čas, každá soutěž se musí splnit, je splnitelná. Máme 10 stanovišť v 10 místnostech a po celém SVČ.“

Martin Linet, instruktor: „Vylosují si kartu a podle toho dělají úkoly, které tady mám napsané.“

Dominika Kulašová, pedagog volného času: „Na mém stanovišti děti poznávají slepou mapu České republiky, musí poznat všechny naše kraje a krajská města.“

Jan Unverdorben, instruktor: „Tady počítají matematické příklady a hledají výsledky k nim.“

Marcela Rozprýmová, pedagog volného času: „Tady děti přechází přes most, přes speciální most z papíru, kdy berou jednotlivé papíry a chodí si trasu ke kuželce a zpátky.“

Nejobtížnější pro závodníky byly úkoly rukodělné a paměťové.

Irena Dostálová, pedagog volného času: „Tady na stanovišti si přišívají knoflíky, je to celkem náročné stanoviště pro."

Anna Smíšková, instruktorka: „Schema šachové partie a musí si během 20 sekund zapamatovat, jak ty figurky jsou postavené.“

Anketa, soutěžící: „Pro mě nejtěžší část byla asi lukostřelba.“

„Pro mě bylo nejtěžší asi ty šachy, jak poskládat.“

„Pro mě asi taky byly nejtěžší ty šachy.“

„Pro mě taky ty šachy.“

„Pro mě bylo nejtěžší asi to střílení z nerfek.“

Nejlepšími šikuly letošního roku byl nakonec tým bruntálské ZŠ Amos před týmem ZŠ Jesenická a ZŠ Okružní.

Nahlásit chybu


K tématu

Bruntálské SVČ připravilo pro všechny místní školy soutěž Šikulové

17. března 2024 15:26 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

10 týmů ze všech bruntálských škol i jedné z Opavy se utkalo na již 16. ročníku soutěže s názvem Šikulové. Pořádalo ji Středisko volného času a prověřilo nejen rychlost, ale především šikovnost, chytrost i zručnost týmů. Celkem prostorami bruntálské školy Petrin probíhala téměř stovka dětí.

Rekreační ledovou plochu na náměstí využívají hlavně děti a to i na akcích Střediska volného času

25. prosince 2023 11:50 | Bruntál | Karel Soukop

Hned po zahájení provozu rekreační ledové plochy na bruntálském náměstí, obuly si brusle místní děti a mnohé se na ně i poprvé postavily. Bruntálské SVČ využilo led na náměstí k prvním hrám a soutěžím. Technické služby navíc kvalitu plochy vzorně upravují.

50 hodin pro přírodu – celotýdenní akce bruntálského SVČ pro všechny školy, nejen místní

2. května 2023 11:39 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Nedávný Den Země inspiroval Středisko volného času v Bruntále k uspořádání akce 50 hodin pro přírodu. Měla nečekaný ohlas a ukázky a hry v interiéru i na zahradě SVČ si nenechaly ujít základní školy ve městě i okolí.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

14. dubna 2024 19:24 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Poslední halový turnaj ve futsale před začátkem fotbalové sezóny v Bruntále

7. dubna 2024 11:32 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Každému začátku předchází i nějaký konec. Jarní začátek fotbalové sezóny znamenal i v Bruntále konec zimních halových zápasů. Poslední turnaj ve futsale, který byl i přípravou na letní velkou kopanou, se odehrál v místní sportovní hale.

Stanislav Novák, fotograf proměn a událostí by se dožil 100 let, nyní má venkovní výstavu v Bruntále

31. března 2024 17:06 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Narodil se v roce 1923 a po studiích, praxi v Praze i válečném totálním nasazení v Německu žil a pracoval celých 45 let v Bruntále. Fotograf Stanislav Novák byl nejen geniálním dokumentaristou. Spolupracoval s mnoha novinami a jeho práci dodnes využívají historikové, badatelé a kronikáři.

Na bruntálském zámku proběhl velký velikonoční jarmark s kulturním programem

31. března 2024 0:28 | Bruntál | Karel Soukop | Kulturní okénko

Navštívíme zámek v Bruntále, kde jeho provozovatel - Muzeum Bruntál připravil reprezentativní velikonoční jarmark. Již od ranních hodin se tady scházeli jednotlivci i celé rodiny. Jarmark proběhl v exteriérech zámku, nádvoří a přilehlých prostorách.

Právě byla zahájena přístavba nového Centrálního urgentního příjmu v krnovské nemocnici

27. března 2024 17:49 | Bruntál | Karel Soukop | Jesenický expres

Krnovskou nemocnici s krajskou působností čeká v následujících týdnech významná investice v oblasti příjmu pacientů. Půjde o přestavbu urgentního příjmu, který ve stávající podobě funguje 20 let a přestává již nemocnici stačit.

Tradiční Velikonoční jarmark zaplnil centrum Bruntálu a přilákal děti i dospělé

25. března 2024 10:41 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Veřejná prostranství, náměstí, hrady a zámky v celé zemi v současnosti žijí velikonočními jarmarky. Jejich úroveň a bohatost vždy závisí na partnerech, kteří se na pořádání podílejí. V Bruntále přivítalo všechny bohatě vyzdobené náměstí a plno atrakcí.

Šikulové – soutěž pro bruntálské školy prověřila fyzičku, znalosti i paměť soutěžících
Vydáno 3. dubna 2023 11:57, Bruntál, Karel Soukop
Předvelikonoční období věnovali v bruntálském Středisku volného čau prověření znalostí, paměti i zdatnosti soutěžících týmů z místních škol. Soutěž Šikulové je velmi oblíbenou a dokonale všechny prověřila po všech stránkách.

Devět týmů z místních škol zaplnilo všechny prostory budovy SVČ.

Markéta Šustrová, pořadatelka akce: „Dětí plní 10 úkolů, z různých oblastí, ať už fyzické nebo vědomostní a nebo na paměť. Soutěž je na čas, každá soutěž se musí splnit, je splnitelná. Máme 10 stanovišť v 10 místnostech a po celém SVČ.“

Martin Linet, instruktor: „Vylosují si kartu a podle toho dělají úkoly, které tady mám napsané.“

Dominika Kulašová, pedagog volného času: „Na mém stanovišti děti poznávají slepou mapu České republiky, musí poznat všechny naše kraje a krajská města.“

Jan Unverdorben, instruktor: „Tady počítají matematické příklady a hledají výsledky k nim.“

Marcela Rozprýmová, pedagog volného času: „Tady děti přechází přes most, přes speciální most z papíru, kdy berou jednotlivé papíry a chodí si trasu ke kuželce a zpátky.“

Nejobtížnější pro závodníky byly úkoly rukodělné a paměťové.

Irena Dostálová, pedagog volného času: „Tady na stanovišti si přišívají knoflíky, je to celkem náročné stanoviště pro."

Anna Smíšková, instruktorka: „Schema šachové partie a musí si během 20 sekund zapamatovat, jak ty figurky jsou postavené.“

Anketa, soutěžící: „Pro mě nejtěžší část byla asi lukostřelba.“

„Pro mě bylo nejtěžší asi ty šachy, jak poskládat.“

„Pro mě asi taky byly nejtěžší ty šachy.“

„Pro mě taky ty šachy.“

„Pro mě bylo nejtěžší asi to střílení z nerfek.“

Nejlepšími šikuly letošního roku byl nakonec tým bruntálské ZŠ Amos před týmem ZŠ Jesenická a ZŠ Okružní.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000036505/sikulove--soutez-pro-bruntalske-skoly-proverila-fyzicku-znalosti-i-pamet-soutezicich