Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti bavilo na Sovinci malování i živí dravci, vyhrávaly rodinné vstupenky do památek

  • Bruntál,

Krásné letní počasí se spoustou nejrůznějších ukázek, desítek atrakcí, malování, živých zvířat, soutěží o ceny, divadla i sladkostí si užívaly děti mezi chladivými zdmi hradu Sovinec v rámci Dne rodin. Zúčastnilo se jej několik stovek rodin, které podporují adopce a pěstounskou péči. Vstup do expozic byl zdarma.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje:

V našem kraji máme dnes přibližně 700 dětí v ústavní péči a našim cílem je toto číslo opravdu každoročně snižovat. Daří se nám to, protože každoročně získáváme nové a nové pěstouny, ať už ty přechodné, nebo trvalé, a také děti do adopce umisťujeme. To je velmi důležitá věc, protože vyrůstat v ústavní péči by nechtěl nikdo z nás.

Děti si vedle prohlídky interiéru hradu užívaly hlavně malování na kamínky, sádrové odlitky či obličeje. Osahávaly vystavené kůže některých šelem, odlévaly jejich stopy a dokonce si mohly pohladit zcela klidnou sovu pálenou či poslušné káně. Po splnění několika úkolů některé z dětí vyhrály volnou rodinnou vstupenku do památky na území Moravskoslezského kraje.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje:

Jsme na špici České republiky v umisťování dětí. Přibližně 20 procent dětí, které jsou umístěny do náhradní rodinné péče, jsou právě z Moravskoslezského kraje. A když víme, že máme 14 krajů, tak je to obrovský úspěch.
Další akce pro rodiny se konají 17.září v Kopřivnici a 23.září v Trojhalí Karolina v Ostravě.


Nahlásit chybu


K tématu
Radim - zem. s.r.o. - pracoviště
Milotice nad Opavou
od 125 do 162 Kč/hod.

Detail