Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Razovský pohár je nový sedmidílný přespolní běh u Slezské Harty, právě proběhlo jeho 2. kolo

Bruntál |

Ani téměř zimní počasí dubnového víkendu neodradilo sportovní nadšence od účasti na Razovském poháru. Místní Sokol Razová připravil atraktivní sedmidílný přespolní běh v terénech v okolí přehrady Slezská Harta. Na druhý pohárový závod a i ve sněhové vánici sjeli běžci nejen z okresu Bruntál.

Na závod se v drsném počasí sjelo na 5 desítek závodníků.

Pavel Vavříček, hlavní pořadatel, předseda spolku Sokol Razová: „Je to série sedmi závodů a vyhlašuje se i celkové vítězství v celém poháru. Důležité je, aby se účastnili minimálně čtyř z této série, aby mohli být klasifikováni. Jsou kategorie věkové, tento běh je oficiálním závodem Českého atletického svazu, takže se závodí podle platných regulí.“
Kateřina Střelcová, rozhodčí a vedoucí jezdeckého oddílu: „Pro děti i pro dospělé jsou připraveny tři délky trati, pro nejmenší je to trať o délce 200 m, potom trať 800 m a nejdelší trať, která se běží, je 1600 m.“

Obec přišla s originálním nápadem, jak motivovat další závodníky k účasti v poháru.

Pavel Vavříček, hlavní pořadatel, předseda spolku Sokol Razová: „Každý soutěžící, který absolvuje tento závod, dostává kousek unikátního puzzle, který je složen se sedmi dílků, protože Sokol Razová má dneska 6 oddílů, jsme pod záštitou starosty obce, to znamená sedmý znak je pod záštitou obecní etapy, takže dneska soutěžíme o tento magnetek, který symbolizuje dolní jezdecký oddíl, který tuto trasu vymyslel.“

Dalším bonusem je perfektní organizace a rychlost závodu. Během hodiny odstartovaly a odběhly všechny věkové kategorie.

Ivan Fehervári (nez.), starosta Razové: „I když nám počasí nepřeje, jsem rád, že se zúčastnilo tolik soutěžících a děkuji všem pořadatelům, kteří tady k tomu našemu razovskému závodu přispěli.“

Radek Navrátil, vítěz kategorie: „Je mi 11 let a jsem z Bruntálu. Běhám závodně, závodím za TJ Olympia Bruntál.“
Adam Žák, vítěz kategorie: „8, bude mi 9 a jsem z Bruntálu. Závodím za Olympii Bruntál.“
Lola Sousa: vítězka kateorie: „Jsem z Nové Pláně a soutěžím tady za Bruntál. Běhám závodně.“
Jakub Potácel, vítěz kategorie: „Byla úplně super až na ten kopeček. Klasicky jsem udržoval jedno tempo a pak ke konci zafinišoval.“
David Frnka, druhé místo: „Trať byla docela mokrá, ale běželo se mi dobře, hlavně ten kopeček, tam se mi strašně dobře sbíhalo. Z toho kopečka jsem to pustil a jsem druhý.“
Helena Krečmerová, vítězka kategorie: „Dobrý, bylo to v pohodě, akorát tam to klouzalo. Šetřila jsem si síly tady do konce.“
Viktor Diviš, vítěz kategorie: „Trať byla dobrá, nebylo moc horko, ani vítr moc nefoukal, takže se dalo běžet proti věteu, nebyl žádný velký kopec, za mě super trať, nemůžu si ztěžovat.“
Eliška Helekalová, vítězka kategorie: „Trať byla dobře připravená a dobře se mi běželo.“

Třetí kolo Razovského poháru je plánováno na pátek 31. května.

Nahlásit chybu


K tématu

Dalším novým zážitkem na Slezské Hartě je nové plovoucí molo, právě bylo otevřeno

24. srpna 2023 16:47 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Slezská Harta dále ožívá. Poblíž nově otevřené cyklostezky mezi obcemi Razová a Leskovec nad Moravicí vyrostlo unikátní plovoucí molo. Vedle Větřkovické přehrady a Karvinského moře je jedním ze tří nových mol, která vznikla díky investici MS kraje.

Běžecké závody POHO50 přilákaly do Karviné stovky běžců z celé ČR

28. června 2023 17:15 | Karviná | Monika Danková

Už podruhé se v Karviné konaly velké běžecké závody nazvané POHO50. Opět bylo připraveno několik různě dlouhých tras pro všechny věkové kategorie. Velkou výzvou pro vytrvalé běžce bylo i Mistrovství České republiky v běhu na 50 kilometrů.

V Karviné se konalo MČR v běhu na 50 km, vítěz trasu uběhl za 3 hodiny 13 minut

28. června 2023 16:15 | Celý MS kraj | Monika Danková

Už podruhé se v Karviné konaly velké běžecké závody nazvané POHO50. Opět bylo připraveno několik různě dlouhých tras pro všechny věkové kategorie. Velkou výzvou pro vytrvalé běžce bylo i Mistrovství České republiky v běhu na 50 kilometrů.


Krnovská nemocnice uvádí do praxe felinoterapii, podpůrnou léčebnou metodu pro nejtěžší pacienty

Animoterapie jsou v posledních letech stále oblíbenější podpůrné léčebné metody, spočívající v kontaktu nemocného se zvířetem. Patří sem například canisterapie, hippoterapie, či felinoterapie. Pomáhají v léčebnách nebo domovech seniorů a v poslední době pronikají do klasických nemocnic.

Ostravští policisté hledají svědky srážky vozidla s chodcem v Nové Vsi

Dnes 12:10 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Ostravští policisté vyšetřují dopravní nehodu a žádají veřejnost o pomoc. Stala se 27. března 2024 kolem 13:45 hodin v Ostravě Nové Vsi na ulici U Hrůbků, na přechodu pro chodce u zastávky MHD "Školní Statek". Na tomto místě se střetl mladý muž s projíždějícím červeným vozidlem Renault.

Žerotínský zámek odkrývá poklady země, Novojičínsko je na ně bohaté

Pod střechou Žerotínského zámku jsou k vidění Poklady země. To je název nové výstavy, která představuje zemské suroviny a jejich dobývání na Novojičínsku. Pojata je zážitkově a potrvá do listopadu.

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou náročné 9. zasedání. Trvalo 7,5 hodiny

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou další náročné zasedání. Probírala se na něm celá řada důležitých bodů. Od schválení výsledku hospodaření, přes dotace až po návrh na koupi Českého domu.

Nový Jičín schválil finanční podporu klubům, spolkům a sociálním organizacím na rok 2025

Jedním z nosných témat červnové schůze novojičínských zastupitelů bylo schválení programových dotací na rok 2025. Jejich prostřednictvím město podporuje například sportovní kluby, kulturní, sociální a volnočasové organizace.

Mošnov se konečně dočkal silničního obchvatu, odvede tranzitní dopravu

Nákladem zhruba 400 milionů korun byl vybudován silniční obchvat Mošnova. Místní obyvatelé od toho očekávají především snížení počtu kamionů v centru obce.

Nový parkovací dům u nemocnice je dokončen. Řidičům nabídne 465 parkovacích míst

Dnes máme velmi dobrou zprávu pro řidiče. V Ostravě byl dokončen parkovací dům u městské nemocnice, který nabízí téměř 500 parkovacích míst a to nejen pacientům, ale i rezidentům z okolí či návštěvníkům města.

Stonava zažila večer plný smíchu s režisérem Zdeňkem Troškou

Včera 16:35 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Sál Domu PZKO ve Stonavě opět praskal ve švech. Do Stonavy totiž zavítal známý režisér Zdeněk Troška. Jeho pořad plný nejen zajímavých historek z natáčení sklidil u diváků velký aplaus.

Pokoje zámku Nová Horka provoněly stovky květin, dominují omamné lilie

V zámku Nová Horka vypukla Květománie. Pokoje zdobí aranžmá známého floristy Slávka Rabušice. Ne náhodu v nich dominují lilie - symbolizují totiž šlechtický rod, který zámek vlastnil.


Josef Zimovčák na vysokém kole projel s pelotonem republiku

9. června 2024 19:34 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Již popatnácté projel Josef Zimovčák a vysokém kole se svým pelotonem celou Českou republiku. Deset etap jeho cyklotour projelo ze středočeské obce Družec až do jihomoravského Hodonína. Hlavním cílem veřejné charitativní akce je podpora onkologicky nemocných dětí a jejich rodin.

Z Bruntálu odstartovala nejtěžší etapa letošního Závodu míru s cílem u vodní nádrže Dlouhé Stráně

3. června 2024 10:32 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

23 týmů z 22 zemí celého světa se účastnilo letošního 11. ročníku Závodu míru v novodobé historii. Z Bruntálu startovala nejtěžší, tzv. Královská etapa. Měla sice jen 99 kilometrů, její cíl byl však ve výšce 1354 metrů nad mořem u vodní nádrže Dlouhé Stráně.

Výluka provozu Bruntálského wellness centra potrvá do 27. června

26. května 2024 11:14 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Bruntálské wellness centrum oslaví v příštím roce již 15 let svého provozu. Za tuto dobu zde již došlo k opotřebení a poškození některých částí, které by mohlo ohrožovat zdraví návštěvníků. Provozující Technické služby města proto přistoupily k měsíční výluce provozu centra.

Bruntálské wellness centrum čeká měsíční výluka od 1. do 27. června, nutná k opravě poškozených míst

23. května 2024 18:10 | Bruntál | Karel Soukop

Bruntálské wellness centrum oslaví v příštím roce již 15 let svého provozu. Za tuto dobu zde již došlo k opotřebení a poškození některých částí, které by mohlo ohrožovat zdraví návštěvníků. Provozující Technické služby města proto přistoupily k měsíční výluce provozu centra.

V Bruntále proběhlo již druhé Mistrovství ČR v Nordic Walking

19. května 2024 18:09 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Nordic Walking vznikl původně ve Finsku a v posledních letech se masivně šíří po celém světě. V Bruntále proběhlo již druhé Mistrovství ČR.

Více než 600 motorek zaplnilo centrum Bruntálu na tradičním Motorkářském vítání jara

13. května 2024 12:24 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

648. To je přesný počet motorek, které zaplnily náměstí a centrum Bruntálu. 15. ročník motorkářského Vítání jara přilákal davy zájemců a obdivovatelů strojů různých druhů a typů na dvou, třech i čtyřech kolech.

Razovský pohár je nový sedmidílný přespolní běh u Slezské Harty, právě proběhlo jeho 2. kolo
Vydáno 23. dubna 2024 15:32, Bruntál, Karel Soukop
Ani téměř zimní počasí dubnového víkendu neodradilo sportovní nadšence od účasti na Razovském poháru. Místní Sokol Razová připravil atraktivní sedmidílný přespolní běh v terénech v okolí přehrady Slezská Harta. Na druhý pohárový závod a i ve sněhové vánici sjeli běžci nejen z okresu Bruntál.

Na závod se v drsném počasí sjelo na 5 desítek závodníků.

Pavel Vavříček, hlavní pořadatel, předseda spolku Sokol Razová: „Je to série sedmi závodů a vyhlašuje se i celkové vítězství v celém poháru. Důležité je, aby se účastnili minimálně čtyř z této série, aby mohli být klasifikováni. Jsou kategorie věkové, tento běh je oficiálním závodem Českého atletického svazu, takže se závodí podle platných regulí.“
Kateřina Střelcová, rozhodčí a vedoucí jezdeckého oddílu: „Pro děti i pro dospělé jsou připraveny tři délky trati, pro nejmenší je to trať o délce 200 m, potom trať 800 m a nejdelší trať, která se běží, je 1600 m.“

Obec přišla s originálním nápadem, jak motivovat další závodníky k účasti v poháru.

Pavel Vavříček, hlavní pořadatel, předseda spolku Sokol Razová: „Každý soutěžící, který absolvuje tento závod, dostává kousek unikátního puzzle, který je složen se sedmi dílků, protože Sokol Razová má dneska 6 oddílů, jsme pod záštitou starosty obce, to znamená sedmý znak je pod záštitou obecní etapy, takže dneska soutěžíme o tento magnetek, který symbolizuje dolní jezdecký oddíl, který tuto trasu vymyslel.“

Dalším bonusem je perfektní organizace a rychlost závodu. Během hodiny odstartovaly a odběhly všechny věkové kategorie.

Ivan Fehervári (nez.), starosta Razové: „I když nám počasí nepřeje, jsem rád, že se zúčastnilo tolik soutěžících a děkuji všem pořadatelům, kteří tady k tomu našemu razovskému závodu přispěli.“

Radek Navrátil, vítěz kategorie: „Je mi 11 let a jsem z Bruntálu. Běhám závodně, závodím za TJ Olympia Bruntál.“
Adam Žák, vítěz kategorie: „8, bude mi 9 a jsem z Bruntálu. Závodím za Olympii Bruntál.“
Lola Sousa: vítězka kateorie: „Jsem z Nové Pláně a soutěžím tady za Bruntál. Běhám závodně.“
Jakub Potácel, vítěz kategorie: „Byla úplně super až na ten kopeček. Klasicky jsem udržoval jedno tempo a pak ke konci zafinišoval.“
David Frnka, druhé místo: „Trať byla docela mokrá, ale běželo se mi dobře, hlavně ten kopeček, tam se mi strašně dobře sbíhalo. Z toho kopečka jsem to pustil a jsem druhý.“
Helena Krečmerová, vítězka kategorie: „Dobrý, bylo to v pohodě, akorát tam to klouzalo. Šetřila jsem si síly tady do konce.“
Viktor Diviš, vítěz kategorie: „Trať byla dobrá, nebylo moc horko, ani vítr moc nefoukal, takže se dalo běžet proti věteu, nebyl žádný velký kopec, za mě super trať, nemůžu si ztěžovat.“
Eliška Helekalová, vítězka kategorie: „Trať byla dobře připravená a dobře se mi běželo.“

Třetí kolo Razovského poháru je plánováno na pátek 31. května.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000042719/razovsky-pohar-je-novy-sedmidilny-prespolni-beh-u-slezske-harty-prave-probehlo-jeho-2-kolo