Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

50. ročník Rolo ligy v koloběhu otevřel závod mistrovství ČR v Rýmařově

Bruntál |  | Regionální zprávy POLAR

Trhni si nohou! To nebyla nadávka, ale tradiční startovní povel všech závodních koloběžkářů. Na trati u Rýmařova zazněl nejméně desetkrát a odstartoval všechny kategorie letošního prvního mistrovství Rolo ligy. Koloběh v současnosti zažívá velký boom a Česká republika patří do světové špičky.

Na Mistrovství ČR v Rýmařově se utkali závodníci všech kategorií.

Patrik Krečmer, hlavní pořadatel a ředitel závodu: „Je to Rolo liga i hobby závod. Začínáme dětmi, potom budou pokračovat starší děti a po krátké přestávce i dospělí. V mezipřestávce budeme mít i kategorii Rain man, což je kategorie pro mentálně a zdravotně postižené.“
Jiřina Kucharik Dostálová, Sagapo Rýmařov: „My jsme z organizace Sagapo Rýmařov a Bruntál a taky jsou tady z Horního Benešova ze Sagapa a je nás tady 7 závodníků, protože jsme byli osloveni a tak jsme se natrénovali a přijeli jsme.“
Luděk Šimko (nez.), starosta Rýmařova: „Já se teprve rozhodnu, jestli budu starosta nebo divák. Trošku mě mrzí to počasí. Dopoledne bylo nádherně, teď neprší, tak doufám, že to vydrží co nejdéle, ať minimálně ty děti to mají bez deště.“

Rolo liga je vlastně soubor čtyř závodů ze kterých se počítají celkové výsledky. V Rýmařově se závodilo na tratích od jednoho až po 24 km podle věku závodníků.

Marie Šopíková, závodnice, RDRY: „Bylo výborně.“
Viktorie Valová, závodnice, RDRY: „Bylo spíš horko.“

Technicky je závod na koloběžce vlastně sestavou kopů do země, kdy zhruba po čtyřech kopech se střídají nohy. Speciální jsou i samotné koloběžky.

Patrik Krečmer, hlavní pořadatel a ředitel závodu: „Koloběžky máme více druhů, hlavně podle rámu, máme ocelové rámy, to jsou ty hobby varianty, máme hlinkové rámy, to už jsou ty závodní, ale můžou na nic jezdit i hobbíci a máme úplně ty prvotřídní, karbonové a samozřejmě cena tomu odpovídá a taky jízdní vlastnosti jsou lepší. Ale není výjimkou, že závodníci jezdí na ocelových koloběžkách, hliníkových, ale i karbonových tedy.“
Václav Barák, vítěz kategorie muži, Ultima K. Lap Team: „Trasa krásná, svah nádherný, ale každé kolo bylo těžší a těžší, v těch sjezdech mě už hrozně bolela záda. Je dlouho člověk zalehnutý a je to těžké, když na to není.“
Adam Lašák, vítěz kategorie, Kostka Rio tým: „Já jsem to dneska viděl úplně na pohodu, sice pršelo, ale je nádherně, teď svítí sluníčko, takže jelo se nádherně. Soupeři byli dobří, ale pak jsem jim ujel.“
Ellen Ondrušková, vítězka kategorie kadetky, BKG: „Celkem dobře se mi jelo. Chtěla jsem se držet tak nějak vepředu.“
Andrea Zbožková, vítězka kategorie ženy, Invictus Team: „Asi první, tam jsem píchla, naštěstí mám dobrého servismana, takže mi to hned zalil mlíkem, takže dobré a největší krize asi ve druhém kole to bylo docela peklo.“
Patrik Krečmer, hlavní pořadatel a ředitel závodu: „Rolo liga jsou závody mistrovství ČR a Češi jsou nejlepší na světě a proto na dnešním závodě se vyskytují i mistři světa, mistři Evropy, ať už z barev českých, ale i polských.“
Filip Krečmer, mistr světa, Kostka Rio Team, vítěz kategorie kadeti: „Bylo to trochu těžké, ale mám to natrénované tady tuhle trať. Mistrovství světa jsem vyhrál v Estonsku, v dlouhém, středním a ve sprintu.“

Dlouhý závod v Rýmařově pokračoval i druhý den časovkou do vrchu v sousedním Tvrdkově.

Nahlásit chybu


K tématu

Ostrava hostila Mistrovství České republiky družstev ve sportovní gymnastice žen

8. prosince 2023 12:12 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Ostrava hostila Mistrovství České republiky družstev ve sportovní gymnastice žen. Dvoudenního klání v několika kategoriích se zúčastnilo 25 oddílů z celé země. Své výkony předvedly také současné i bývalé olympioničky. Domácí gymnastky skončily nejlépe čtvrté.

Ekologický rybník v Rýmařově byl dějištěm dětských rybářských závodů s velkou účastí

26. října 2023 13:44 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Padesátka dětí z celé republiky závodila na ekologickém rybníku v Rýmařově na dětské rybářské soutěži. Ta se tady koná každoročně, v tomto velkém měřítku však po dlouhé době poprvé. Soutěž vyžadovala od dětí nejen zručnost, ale i znalosti disciplínu při lobu ryb.

Zkušená porodní asistentka radí budoucím maminkám z Rýmařovska

23. července 2023 14:52 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Co vše se stane během devíti měsíců těhotenství? Jak se v těhotenství stravovat a cvičit? Co čekat u porodu? Na tyto i další otázky odpovídá na pravidelných setkáních s budoucími rodiči z Rýmařovska zkušená porodní asistentka krnovské porodnice Blanka Lunerová.


Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

Včera 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

Včera 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

V Porubě slavnostně otevřeli dopravní hřiště s pumptrackem akcí Jak jezdit bezpečně

V Porubě se uskutečnila edukativní akce Jak jezdit bezpečně. Probíhala na novém dopravním hřišti s pumptrackem, které se tak zároveň slavnostně otevřelo všem milovníkům jízdních kol, koloběžek i odrážedel.

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta. Budova je stará přes 40 let a chyběly zde i toalety pro imobilní občany.

Hasiči cvičili záchranu zraněných při autonehodě v Klimkovickém tunelu

Včera 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Pravidelnou prázdninovou údržbu dálničního tunelu v Klimkovicích využili hasiči k cvičnému zásahu u autonehody. V uzavřeném prostoru si vyzkoušeli vyproštění zraněných řidičů dvou havarovaných vozidel.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Dřevěné stavby v Nýdku lákají návštěvníky na tradiční lidovou architekturu

Zachování lidové architektury jako dědictví pro další generace. To byla primární myšlenka za záchranou nýdecké Dřeviónky na úpatí Beskyd. Původní roubená usedlost bohužel zchátrala natolik, že ji bylo nutné zbourat, avšak na jejím místě v roce 2020 vyrostla její věrná kopie.

Bruntál navštívili zástupci partnerských měst z Itálie, Litvy, Německa a Slovenska

7. července 2024 17:49 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Krásné dny strávili v Bruntále členové delegací partnerských měst Bruntálu z Itálie, Německa, Slovenska a Litvy. Přijeli nikoli na Dny města, ale v rámci 20 let členství ČR v Evropské unii. Hlavním bodem programu jejich pobytu byla také návštěva míst, která byla spolufinancována z evropských dotací.

Bruntálský Odbor sociálních věcí uspořádal již druhý Den zdraví v městském parku

30. června 2024 17:00 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Již podruhé se Město Bruntál rozhodlo uspořádat oblíbený Den zdraví v exteriéru. Bruntálský městský park se při prvním ročníku velmi osvědčil, proto byly jeho prostory vybrány i letos. Hlavní pořadatel – bruntálský Odbor sociálních věcí vsadil nejen na osvědčené expozice, ale připravil i novinky.

Dny města Bruntálu letos vynikly svou pestrostí i hvězdnou účastí Marušky Rottrové a dalších 180 účinkujících

23. června 2024 9:49 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

V Bruntále, jako jednom z mála měst, jsou oslavy Dnů města koncipovány jako dvoudenní akce s tematickými bloky účinkujících. Na své si mohl přijít každý návštěvník, ať už je milovníkem tance, rapu, rocku, metalu, folku, dechovky či hudebních legend.

Josef Zimovčák na vysokém kole projel s pelotonem republiku

9. června 2024 19:34 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Již popatnácté projel Josef Zimovčák a vysokém kole se svým pelotonem celou Českou republiku. Deset etap jeho cyklotour projelo ze středočeské obce Družec až do jihomoravského Hodonína. Hlavním cílem veřejné charitativní akce je podpora onkologicky nemocných dětí a jejich rodin.

Z Bruntálu odstartovala nejtěžší etapa letošního Závodu míru s cílem u vodní nádrže Dlouhé Stráně

3. června 2024 10:32 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

23 týmů z 22 zemí celého světa se účastnilo letošního 11. ročníku Závodu míru v novodobé historii. Z Bruntálu startovala nejtěžší, tzv. Královská etapa. Měla sice jen 99 kilometrů, její cíl byl však ve výšce 1354 metrů nad mořem u vodní nádrže Dlouhé Stráně.

Výluka provozu Bruntálského wellness centra potrvá do 27. června

26. května 2024 11:14 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Bruntálské wellness centrum oslaví v příštím roce již 15 let svého provozu. Za tuto dobu zde již došlo k opotřebení a poškození některých částí, které by mohlo ohrožovat zdraví návštěvníků. Provozující Technické služby města proto přistoupily k měsíční výluce provozu centra.

50. ročník Rolo ligy v koloběhu otevřel závod mistrovství ČR v Rýmařově
Vydáno 2. června 2024 22:53, Bruntál, Karel Soukop
Trhni si nohou! To nebyla nadávka, ale tradiční startovní povel všech závodních koloběžkářů. Na trati u Rýmařova zazněl nejméně desetkrát a odstartoval všechny kategorie letošního prvního mistrovství Rolo ligy. Koloběh v současnosti zažívá velký boom a Česká republika patří do světové špičky.

Na Mistrovství ČR v Rýmařově se utkali závodníci všech kategorií.

Patrik Krečmer, hlavní pořadatel a ředitel závodu: „Je to Rolo liga i hobby závod. Začínáme dětmi, potom budou pokračovat starší děti a po krátké přestávce i dospělí. V mezipřestávce budeme mít i kategorii Rain man, což je kategorie pro mentálně a zdravotně postižené.“
Jiřina Kucharik Dostálová, Sagapo Rýmařov: „My jsme z organizace Sagapo Rýmařov a Bruntál a taky jsou tady z Horního Benešova ze Sagapa a je nás tady 7 závodníků, protože jsme byli osloveni a tak jsme se natrénovali a přijeli jsme.“
Luděk Šimko (nez.), starosta Rýmařova: „Já se teprve rozhodnu, jestli budu starosta nebo divák. Trošku mě mrzí to počasí. Dopoledne bylo nádherně, teď neprší, tak doufám, že to vydrží co nejdéle, ať minimálně ty děti to mají bez deště.“

Rolo liga je vlastně soubor čtyř závodů ze kterých se počítají celkové výsledky. V Rýmařově se závodilo na tratích od jednoho až po 24 km podle věku závodníků.

Marie Šopíková, závodnice, RDRY: „Bylo výborně.“
Viktorie Valová, závodnice, RDRY: „Bylo spíš horko.“

Technicky je závod na koloběžce vlastně sestavou kopů do země, kdy zhruba po čtyřech kopech se střídají nohy. Speciální jsou i samotné koloběžky.

Patrik Krečmer, hlavní pořadatel a ředitel závodu: „Koloběžky máme více druhů, hlavně podle rámu, máme ocelové rámy, to jsou ty hobby varianty, máme hlinkové rámy, to už jsou ty závodní, ale můžou na nic jezdit i hobbíci a máme úplně ty prvotřídní, karbonové a samozřejmě cena tomu odpovídá a taky jízdní vlastnosti jsou lepší. Ale není výjimkou, že závodníci jezdí na ocelových koloběžkách, hliníkových, ale i karbonových tedy.“
Václav Barák, vítěz kategorie muži, Ultima K. Lap Team: „Trasa krásná, svah nádherný, ale každé kolo bylo těžší a těžší, v těch sjezdech mě už hrozně bolela záda. Je dlouho člověk zalehnutý a je to těžké, když na to není.“
Adam Lašák, vítěz kategorie, Kostka Rio tým: „Já jsem to dneska viděl úplně na pohodu, sice pršelo, ale je nádherně, teď svítí sluníčko, takže jelo se nádherně. Soupeři byli dobří, ale pak jsem jim ujel.“
Ellen Ondrušková, vítězka kategorie kadetky, BKG: „Celkem dobře se mi jelo. Chtěla jsem se držet tak nějak vepředu.“
Andrea Zbožková, vítězka kategorie ženy, Invictus Team: „Asi první, tam jsem píchla, naštěstí mám dobrého servismana, takže mi to hned zalil mlíkem, takže dobré a největší krize asi ve druhém kole to bylo docela peklo.“
Patrik Krečmer, hlavní pořadatel a ředitel závodu: „Rolo liga jsou závody mistrovství ČR a Češi jsou nejlepší na světě a proto na dnešním závodě se vyskytují i mistři světa, mistři Evropy, ať už z barev českých, ale i polských.“
Filip Krečmer, mistr světa, Kostka Rio Team, vítěz kategorie kadeti: „Bylo to trochu těžké, ale mám to natrénované tady tuhle trať. Mistrovství světa jsem vyhrál v Estonsku, v dlouhém, středním a ve sprintu.“

Dlouhý závod v Rýmařově pokračoval i druhý den časovkou do vrchu v sousedním Tvrdkově.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000043293/50-rocnik-rolo-ligy-v-kolobehu-otevrel-zavod-mistrovstvi-cr-v-rymarove