Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soutěž Šikovné ruce pro zdravotně postižené z celého kraje, porotě předsedala Vilma Cibulková

Bruntál |  | Jesenický expres

Již podeváté se do Bruntálu sjeli uživatelé sociálně terapeutických dílen z celého kraje. Soutěž Šikovné ruce tady má již svoji tradici. Zdravotně postižení spolu v týmech soutěží v různých odvětvích umění, od výtvarného po rukodělné. A porota to vůbec neměla jednoduché.

Pod rukama uživatelů několika sdružení pro zdravotně postižené vznikala pozoruhodná díla.

Helena Balintová, vedoucí sociálně terapeutických dílen, pořadatelka: „Soutěží v keramice, kresba-malba, šití a volná technika, letos nově jsme udělali volnou techniku. Hodnotí to porota. Pozvání do poroty přijala paní Vilma Cibulková, paní Rusková, pan místostarosta Bruntálu pan Zatloukal a paní Drábová, naše místní umělkyně.“
Vilma Cibulková, herečka, předsedkyně poroty: „Já jsem čestným hostem, jsem zde pozvána jako jeden z porotců, co se týče ohodnocení našich klientů, protože je to soutěž několika dílen našich klientů tohoto regionu, tohoto kraje. Teď teprve budeme chodit po dílničkách, budeme se dívat, vyhodnocení bude až ve dvě hodiny.“

Soutěž byla pro časově limitovaná. V oblasti malba-kresba bylo tématem jídlo.

Petr, soutěžící: „Sushi.“
Libuše, soutěžící: „Já maluji kapra na talíři. S packama.“
Renata, soutěžící: „Svíčková s knedlíkem. Já umím vařit svíčkovou.“

Tématem keramické části byla příroda, šicí a volná část měla téma libovolné.

Jakub, soutěžící: „Já mám slona.“
Mirek, soutěžící: „Toto je slon, velké, se mi to líbí.“
Stanislava, soutěžící: „Želva.“
Hana, soutěžící: „Sovičku.“
Jana, soutěžící: „Medvídka.“
Vilma Cibulková, herečka, předsedkyně poroty: „Je to nesmírně náročný úkol, to si všichni uvědomujeme, protože oceňovat umění, oceňovat něco, co má tuhletu obrovskou nadhodnotu ani nevím, jestli lze. Protože my nejsme na stadionu, neuběhneme rychleji stovku a tak dále, takže to je ten asi nejtěžší úkol, který nás teď bude čekat. Ale myslím si, že všechny výrobky z toho, co jsem viděla, budou překrásné.“
Radek Zatloukal (Prozměnu), místostarosta Bruntálu: „Já jsem velice velice překvapen tím, co tito lidé dokážou. Když jsem byl pozván, abych byl v porotě, tak jsem se z toho zaradoval, ale teď mám takové v sobě vnitřní dilema, protože nevím, koho vyhodnotím na prvním, druhém, třetím místě. Já bych dal všechny na první místo.“

Práce porotců byla obtížná, pořadí přece jen vybrali, bez alespoň malé odměny však nakonec neodjel žádný soutěžící.

Nahlásit chybu


K tématu

Historicky první výstavu uspořádalo sdružení Sagapo na venkovních panelech u náměstí

5. listopadu 2023 19:07 | Bruntál | Karel Soukop

Sociálně terapeutické dílny Sagapo v Bruntále se rozhodly prezentovat práce své tvořivé dílny v centru města. Využily pro to venkovní výstavní panely u náměstí, na kterých uvádějí opravdu inspirativní malby a koláže, za které by se nestyděli ani zkušení výtvarníci.

Zdravotně postižení uživatelé sdružení Sagapo v Bruntále uspořádali historicky první veřejnou venkovní výstavu výtvarných prací

3. listopadu 2023 11:32 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Sociálně terapeutické dílny Sagapo v Bruntále se rozhodly prezentovat práce své tvořivé dílny v centru města. Využily pro to venkovní výstavní panely u náměstí, na kterých uvádějí opravdu inspirativní malby a koláže, za které by se nestyděli ani zkušení výtvarníci.

Bruntálská organizace zdravotně postižených Sagapo uspořádala Den otevřených dveří a loučení s létem, pro školy i veřejnost

11. října 2023 7:40 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Domov pro osoby se zdravotním postižením, chráněné bydlení a terapeutické dílny. To vše je bruntálská příspěvková organizace Sagapo, která ve čtyřech městech okresu působí již od roku 2002. Jejím zřizovatelem je MS kraj, díky kterému proběhla v uplynulých dvou letech kompletní přestavba celého areálu.


Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Dnes 12:59, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Na cestu kolem světa vyrazil Lukáš Podiuk z Bruntálu

15. července 2024 8:26 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Na cestu kolem světa se vydal Lukáš Podiuk z Bruntálu na svém motocyklu KTM 690 Enduro. Je prvním obyvatelem města, který se rozhodl pro takovou dlouhou cestu a ke startu ho přišli podpořit kamarádi, motorkáři i zástupci města. Lukáš není žádným začátečníkem. Má za sebou již několik předchozích cest a pobytů.

Bruntál navštívili zástupci partnerských měst z Itálie, Litvy, Německa a Slovenska

7. července 2024 17:49 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Krásné dny strávili v Bruntále členové delegací partnerských měst Bruntálu z Itálie, Německa, Slovenska a Litvy. Přijeli nikoli na Dny města, ale v rámci 20 let členství ČR v Evropské unii. Hlavním bodem programu jejich pobytu byla také návštěva míst, která byla spolufinancována z evropských dotací.

Bruntálský Odbor sociálních věcí uspořádal již druhý Den zdraví v městském parku

30. června 2024 17:00 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Již podruhé se Město Bruntál rozhodlo uspořádat oblíbený Den zdraví v exteriéru. Bruntálský městský park se při prvním ročníku velmi osvědčil, proto byly jeho prostory vybrány i letos. Hlavní pořadatel – bruntálský Odbor sociálních věcí vsadil nejen na osvědčené expozice, ale připravil i novinky.

Dny města Bruntálu letos vynikly svou pestrostí i hvězdnou účastí Marušky Rottrové a dalších 180 účinkujících

23. června 2024 9:49 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

V Bruntále, jako jednom z mála měst, jsou oslavy Dnů města koncipovány jako dvoudenní akce s tematickými bloky účinkujících. Na své si mohl přijít každý návštěvník, ať už je milovníkem tance, rapu, rocku, metalu, folku, dechovky či hudebních legend.

Josef Zimovčák na vysokém kole projel s pelotonem republiku

9. června 2024 19:34 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Již popatnácté projel Josef Zimovčák a vysokém kole se svým pelotonem celou Českou republiku. Deset etap jeho cyklotour projelo ze středočeské obce Družec až do jihomoravského Hodonína. Hlavním cílem veřejné charitativní akce je podpora onkologicky nemocných dětí a jejich rodin.

Z Bruntálu odstartovala nejtěžší etapa letošního Závodu míru s cílem u vodní nádrže Dlouhé Stráně

3. června 2024 10:32 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

23 týmů z 22 zemí celého světa se účastnilo letošního 11. ročníku Závodu míru v novodobé historii. Z Bruntálu startovala nejtěžší, tzv. Královská etapa. Měla sice jen 99 kilometrů, její cíl byl však ve výšce 1354 metrů nad mořem u vodní nádrže Dlouhé Stráně.

Soutěž Šikovné ruce pro zdravotně postižené z celého kraje, porotě předsedala Vilma Cibulková
Vydáno 6. června 2024 8:31, Bruntál, Karel Soukop
Již podeváté se do Bruntálu sjeli uživatelé sociálně terapeutických dílen z celého kraje. Soutěž Šikovné ruce tady má již svoji tradici. Zdravotně postižení spolu v týmech soutěží v různých odvětvích umění, od výtvarného po rukodělné. A porota to vůbec neměla jednoduché.

Pod rukama uživatelů několika sdružení pro zdravotně postižené vznikala pozoruhodná díla.

Helena Balintová, vedoucí sociálně terapeutických dílen, pořadatelka: „Soutěží v keramice, kresba-malba, šití a volná technika, letos nově jsme udělali volnou techniku. Hodnotí to porota. Pozvání do poroty přijala paní Vilma Cibulková, paní Rusková, pan místostarosta Bruntálu pan Zatloukal a paní Drábová, naše místní umělkyně.“
Vilma Cibulková, herečka, předsedkyně poroty: „Já jsem čestným hostem, jsem zde pozvána jako jeden z porotců, co se týče ohodnocení našich klientů, protože je to soutěž několika dílen našich klientů tohoto regionu, tohoto kraje. Teď teprve budeme chodit po dílničkách, budeme se dívat, vyhodnocení bude až ve dvě hodiny.“

Soutěž byla pro časově limitovaná. V oblasti malba-kresba bylo tématem jídlo.

Petr, soutěžící: „Sushi.“
Libuše, soutěžící: „Já maluji kapra na talíři. S packama.“
Renata, soutěžící: „Svíčková s knedlíkem. Já umím vařit svíčkovou.“

Tématem keramické části byla příroda, šicí a volná část měla téma libovolné.

Jakub, soutěžící: „Já mám slona.“
Mirek, soutěžící: „Toto je slon, velké, se mi to líbí.“
Stanislava, soutěžící: „Želva.“
Hana, soutěžící: „Sovičku.“
Jana, soutěžící: „Medvídka.“
Vilma Cibulková, herečka, předsedkyně poroty: „Je to nesmírně náročný úkol, to si všichni uvědomujeme, protože oceňovat umění, oceňovat něco, co má tuhletu obrovskou nadhodnotu ani nevím, jestli lze. Protože my nejsme na stadionu, neuběhneme rychleji stovku a tak dále, takže to je ten asi nejtěžší úkol, který nás teď bude čekat. Ale myslím si, že všechny výrobky z toho, co jsem viděla, budou překrásné.“
Radek Zatloukal (Prozměnu), místostarosta Bruntálu: „Já jsem velice velice překvapen tím, co tito lidé dokážou. Když jsem byl pozván, abych byl v porotě, tak jsem se z toho zaradoval, ale teď mám takové v sobě vnitřní dilema, protože nevím, koho vyhodnotím na prvním, druhém, třetím místě. Já bych dal všechny na první místo.“

Práce porotců byla obtížná, pořadí přece jen vybrali, bez alespoň malé odměny však nakonec neodjel žádný soutěžící.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000043407/soutez-sikovne-ruce-pro-zdravotne-postizene-z-celeho-kraje-porote-predsedala-vilma-cibulkova