Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soukromá škola Amos se rozloučila se školním rokem a svým 30. výročím autorským divadlem pro školy i rodiče

Bruntál |

Soukromá Základní škola Amos je v Bruntále jedinou, která píše a hraje autorské divadelní hry. Svým posledním divadle s názvem Návštěva u Aničky se děti rozloučily se školním rokem i svým 30. výročím, které si letos škola připomínala.

Divadelní hra byla určená dětem z mateřských i základních škol.

Olga Grossmannová, zřizovatelka školy: „Je to obnovená premiéra, my totiž si nevybíráme hry, my ta hry píšeme. My máme autorské divadlo, což znamená scénář, písničky, texty, to je všechno z naší dílny. Poněvadž jsme to divadlo hráli jenom jedenkrát a to před sedmi lety, tak jsme si řekli, že ho zase oprášíme a že uděláme radost mateřským školám, protože tady ty malé děti mají rády pohádky. Jsou to tři pohádky právě propojené tou návštěvou u Aničky. Dneska máme tři vystoupení, jedno v 9, to bylo pro mateřské školy, jedno teď v 11, to je pro základní školy a odpoledne ve 4 hodiny pro rodiče a to už dopředu máme všechna místa obsazená.“

Na pódiu si zahráli všichni žáci školy, hlavní role pak obsadily děti, které se se školou loučí.

Olga Grossmannová, zřizovatelka školy: „Převahu rolí mají páťáci, protože ti se se školou loučí, drobnější role mají čtvrťáci a ostatní děli – děvčata tančí Karkulky, kluci zvířátka a podílejí se na tom spíše tanečně, než aby měli nějaké výrazné role. Oni si počkají zase do čtvrté a do páté třídy a pak budou mít také role.“
Leona Macková, herečka: „Tak já hraju Aničku a Mařenku, je to docela těžká role, tam potom chodit po tom pódiu a to, ale jinak dobrý.“
Anna Mendrok, herečka: „Já hraju od Aničky maminku a zpívala jsem. Učíme se to od dubna.“
Gabriela Chudová, herečka: „Já hraju roli od červené Karkulky a ta role se mim líbí.“
Anketa, herečky: „Já hraju na pouti prodavačku a je to dobrá role.“
„Já hraju babičku od Budulínka a na pouti prodavačku.“

Žáci školy jsou již zkušenými malými herci, i tak jim však některé role daly zabrat.

Antonín Cápek, herec: „Asi hlavně všechno vyslovovat správně, protože prostě špatně mluvím.“
Dalimil Vrána, herec: „Nejtěžší pro mě bylo asi něco zatancovat a spíš jsem byl pomalej, bych řekl.“
Viktorie Šenkyříková, herečka: „Nejtěžší pro mě bylo asi hrát tu Karkulku, zpívat jí a ještě tam tancovat, když jsem zpívala.“
Barbora Olejníčková, herečka: „Pro mě bylo nejtěžší hlavně tu babičku zahrát přesně, dělat tu babičku jako starou paní.“

Po skončení představení pro rodiče pak proběhlo slavnostní vyřazení dětí, které školu opouštějí a předávají symbolický klíč svým nástupcům.

Nahlásit chybu


K tématu

30. výročí své existence oslavila soukromá ZŠ Amos v Bruntále se svými žáky, absolventy a současnými i bývalými učiteli

14. ledna 2024 14:06 | Bruntál | Karel Soukop

Soukromá základní škola Amos byla v Bruntále založena v roce 1993 jako jeden z prvních takových unikátních projektů v kraji. Nyní slaví 30 let existence, za kterou vychovala 5 generací žáků prvního stupně Základní školy. Na oslavu tohoto výročí si přizvala rodiče, učitele i žáky dalších škol.

Revitalizace bruntálského divadla bude pokračovat, dokud počasí dovolí

21. listopadu 2023 11:01 | Bruntál | Karel Soukop

Bruntálské městské divadlo má za sebou letní a podzimní část prací na revitalizaci. Divadlo bylo celou sezónu uzavřeno a prochází kompletní proměnou fasád, oken a vzhledu budovy. Práce na fasádě divadla jsou náročné a odhalily mnohé nekvalitní podklady ve stěnách a detailech.

Revitalizace bruntálského divadla má za sebou první část oprav

21. listopadu 2023 10:00 | Bruntál | Karel Soukop

Bruntálské městské divadlo má za sebou letní a podzimní část prací na revitalizaci. Divadlo bylo celou sezónu uzavřeno a prochází kompletní proměnou fasád, oken a vzhledu budovy. Práce na fasádě divadla jsou náročné a odhalily mnohé nekvalitní podklady ve stěnách a detailech.


Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

Dnes 10:12, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Na cestu kolem světa vyrazil Lukáš Podiuk z Bruntálu

15. července 2024 8:26 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Na cestu kolem světa se vydal Lukáš Podiuk z Bruntálu na svém motocyklu KTM 690 Enduro. Je prvním obyvatelem města, který se rozhodl pro takovou dlouhou cestu a ke startu ho přišli podpořit kamarádi, motorkáři i zástupci města. Lukáš není žádným začátečníkem. Má za sebou již několik předchozích cest a pobytů.

Bruntál navštívili zástupci partnerských měst z Itálie, Litvy, Německa a Slovenska

7. července 2024 17:49 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Krásné dny strávili v Bruntále členové delegací partnerských měst Bruntálu z Itálie, Německa, Slovenska a Litvy. Přijeli nikoli na Dny města, ale v rámci 20 let členství ČR v Evropské unii. Hlavním bodem programu jejich pobytu byla také návštěva míst, která byla spolufinancována z evropských dotací.

Bruntálský Odbor sociálních věcí uspořádal již druhý Den zdraví v městském parku

30. června 2024 17:00 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Již podruhé se Město Bruntál rozhodlo uspořádat oblíbený Den zdraví v exteriéru. Bruntálský městský park se při prvním ročníku velmi osvědčil, proto byly jeho prostory vybrány i letos. Hlavní pořadatel – bruntálský Odbor sociálních věcí vsadil nejen na osvědčené expozice, ale připravil i novinky.

Dny města Bruntálu letos vynikly svou pestrostí i hvězdnou účastí Marušky Rottrové a dalších 180 účinkujících

23. června 2024 9:49 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

V Bruntále, jako jednom z mála měst, jsou oslavy Dnů města koncipovány jako dvoudenní akce s tematickými bloky účinkujících. Na své si mohl přijít každý návštěvník, ať už je milovníkem tance, rapu, rocku, metalu, folku, dechovky či hudebních legend.

Josef Zimovčák na vysokém kole projel s pelotonem republiku

9. června 2024 19:34 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Již popatnácté projel Josef Zimovčák a vysokém kole se svým pelotonem celou Českou republiku. Deset etap jeho cyklotour projelo ze středočeské obce Družec až do jihomoravského Hodonína. Hlavním cílem veřejné charitativní akce je podpora onkologicky nemocných dětí a jejich rodin.

Z Bruntálu odstartovala nejtěžší etapa letošního Závodu míru s cílem u vodní nádrže Dlouhé Stráně

3. června 2024 10:32 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

23 týmů z 22 zemí celého světa se účastnilo letošního 11. ročníku Závodu míru v novodobé historii. Z Bruntálu startovala nejtěžší, tzv. Královská etapa. Měla sice jen 99 kilometrů, její cíl byl však ve výšce 1354 metrů nad mořem u vodní nádrže Dlouhé Stráně.

Soukromá škola Amos se rozloučila se školním rokem a svým 30. výročím autorským divadlem pro školy i rodiče
Vydáno 27. června 2024 13:42, Bruntál, Karel Soukop
Soukromá Základní škola Amos je v Bruntále jedinou, která píše a hraje autorské divadelní hry. Svým posledním divadle s názvem Návštěva u Aničky se děti rozloučily se školním rokem i svým 30. výročím, které si letos škola připomínala.

Divadelní hra byla určená dětem z mateřských i základních škol.

Olga Grossmannová, zřizovatelka školy: „Je to obnovená premiéra, my totiž si nevybíráme hry, my ta hry píšeme. My máme autorské divadlo, což znamená scénář, písničky, texty, to je všechno z naší dílny. Poněvadž jsme to divadlo hráli jenom jedenkrát a to před sedmi lety, tak jsme si řekli, že ho zase oprášíme a že uděláme radost mateřským školám, protože tady ty malé děti mají rády pohádky. Jsou to tři pohádky právě propojené tou návštěvou u Aničky. Dneska máme tři vystoupení, jedno v 9, to bylo pro mateřské školy, jedno teď v 11, to je pro základní školy a odpoledne ve 4 hodiny pro rodiče a to už dopředu máme všechna místa obsazená.“

Na pódiu si zahráli všichni žáci školy, hlavní role pak obsadily děti, které se se školou loučí.

Olga Grossmannová, zřizovatelka školy: „Převahu rolí mají páťáci, protože ti se se školou loučí, drobnější role mají čtvrťáci a ostatní děli – děvčata tančí Karkulky, kluci zvířátka a podílejí se na tom spíše tanečně, než aby měli nějaké výrazné role. Oni si počkají zase do čtvrté a do páté třídy a pak budou mít také role.“
Leona Macková, herečka: „Tak já hraju Aničku a Mařenku, je to docela těžká role, tam potom chodit po tom pódiu a to, ale jinak dobrý.“
Anna Mendrok, herečka: „Já hraju od Aničky maminku a zpívala jsem. Učíme se to od dubna.“
Gabriela Chudová, herečka: „Já hraju roli od červené Karkulky a ta role se mim líbí.“
Anketa, herečky: „Já hraju na pouti prodavačku a je to dobrá role.“
„Já hraju babičku od Budulínka a na pouti prodavačku.“

Žáci školy jsou již zkušenými malými herci, i tak jim však některé role daly zabrat.

Antonín Cápek, herec: „Asi hlavně všechno vyslovovat správně, protože prostě špatně mluvím.“
Dalimil Vrána, herec: „Nejtěžší pro mě bylo asi něco zatancovat a spíš jsem byl pomalej, bych řekl.“
Viktorie Šenkyříková, herečka: „Nejtěžší pro mě bylo asi hrát tu Karkulku, zpívat jí a ještě tam tancovat, když jsem zpívala.“
Barbora Olejníčková, herečka: „Pro mě bylo nejtěžší hlavně tu babičku zahrát přesně, dělat tu babičku jako starou paní.“

Po skončení představení pro rodiče pak proběhlo slavnostní vyřazení dětí, které školu opouštějí a předávají symbolický klíč svým nástupcům.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000043778/soukroma-skola-amos-se-rozloucila-se-skolnim-rokem-a-svym-30-vyrocim-autorskym-divadlem-pro-skoly-i-rodice