Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První ročník setkání zástupců škol, zaměstnavatelů a výchovných poradců Bruntálska

Bruntál |

Střední odborná škola v Bruntále založila novou tradici. Pořádala první ročník akce s názvem Kariéra v srdci Moravskoslezska, která přinesla mnoho zajímavých nápadů a zlepšováků.

Kariéra v srdci Moravskoslezska byla určená nejen pro setkání výchovných a kariérových poradců, ale také zástupců bruntálských i mimobruntálských škol a zaměstnavatelů.

Michal Durec, ředitel SOŠ Bruntál: „Jde nám o to, aby žáci základních škol zůstávali v Bruntále a zároveň jsme vyplňovali tu mezero na trhu práce. Aby zůstávali i v našich firmách, které s námi spolupracují. Recept na to asi úplně nemáme, nicméně se snažíme díky jak školám, tak i určitě firmám říct, sdělit těm žákům a jejich zákonným zástupcům, že v Bruntále je fajn život, že mají možnost získat tady kvalitní vzdělání a zároveň potom i kvalitní práci.“

Tomáš Pavelka, ředitel Gymnázia Bruntál: „Za Gymnázium Bruntál my vždycky jdeme tou oklikou, že se ty děti nevracejí nebo nejdou na trh práce v Bruntále hned, ale jdou na vysokou školu do jiného většího města a často se potom nevracejí sem. Když jsou dobří, tak mají širší možnosti uplatnění v celé republice nebo i v zahraničí, ale samozřejmě vždycky jsme rádi, když se vracejí k nám a proto v rámci této kampaně chceme, aby si taky uchovali takovou pozitivní vzpomínku na ten region.“

Jan Meca, ředitel SPŠ - OA Bruntál: „Já jsem moc rád, že jsme se mohli s kariérními a výchovnými poradci setkat. Bylo fajn, že v panelové diskuzi se také zapojili do diskuze a bylo krásné sledovat, jak se propojuje myšlení, potřeby firem, trhu práce a kariérových poradců a škol. Takže já doufám, že bude prostor pro to to pořádat opakovaně a bude to mít dlouhodobý přínos pro nás po všechny. My akorát musíme najít něco jako proveditelnou aplikaci pro náš region a my už jsme si v rámci spolupráce vyzkoušeli spoustu věcí, které fungují. A teď jde o to, abychom to efektivně rozšířili a zapojili do toho více základní školy. V tom já spatřuji tu příležitost.“

Setkání s řediteli, učiteli i kariérními poradci by mělo být přínosem pro celé Bruntálsko.

Petr Rys (STAN), místostarosta Bruntálu: „Dnešní akci vedou a organizují ředitelé našich středních škol, za což bych jim chtěl poděkovat, protože se nad rámec svých běžných pracovních povinností domluvili, že připraví tuto konferenci. Za mě je ta konference velmi důležitá, protože může efektivně propojit jak zástupce firem, tak zástupce středních i základních škol.“
Nahlásit chybu


K tématu

Na konferenci v beskydské Dolní Lomné odborníci debatovali o změnách klimatu

17. března 2025 18:25 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Změnami klimatu a dopady na krajinu se zabývali účastníci konference, která se konala v Dolní Lomné. Aktuální poznatky by měly sloužit k vytváření nových výukových programů ve školách.

Na konferenci MAS Pobeskydí zástupci spolků získávali vědomosti i inspiraci

10. března 2025 14:15 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Zástupci nejrůznějších spolků z Pobeskydí se sešli na konferenci v Palkovicích. Společně s lektory Místní akční skupiny Beskydy řešili možnosti zlepšení své činnosti.

Záchranáři z celého kraje se sešli v Ostravě. Pravidelná školení jsou velmi důležitá

18. března 2025 12:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V posledních letech zaskočily snad každého mimořádné události napříč celou zemí, na které je těžké se dopředu připravit. Poslední velkou tragédií byla střelba na Filozofické fakultě v Praze, kde šlo o život i zasahujícím záchranářům. Je proto velmi důležité nastavit ty nejlepší postupy v podobných situacích, což byl jeden z bodů celokrajského semináře záchranné služby v Ostravě.


Pomáhají bez nároku na odměnu. Ostrava ocenila 18 dobrovolníků roku 2025

Dnes 13:54 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava ocenila lidi, kteří pomáhají druhým bez nároku na odměnu. Na Nové radnici převzali titul Dobrovolník roku zástupci organizací i neformální dobrovolníci, kteří se věnují rodinám, seniorům, dětem nebo pomoci v krizových situacích. Město letos ocenilo osmnáct dobrovolníků.

Nový Jičín vylepšil podporu zubařů a domácích čističek

Nový Jičín rozdělí v příštím roce v programových dotacích více než 32 milionů korun. Novinkou je stipendium pro stomatology a navýšení peněz na domovní čističky odpadních vod.

Začaly platit změny v hromadné dopravě v Moravskoslezském kraji, dejte pozor na drobné úpravy v jízdních řádech

Dnes 8:19 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Od neděle 14. prosince vstoupily v platnost změny jízdních řádů v integrovaném dopravním systému ODIS. Úpravy se týkají železniční i autobusové dopravy v Moravskoslezském kraji a přinášejí nové spoje, lepší návaznosti i změny v odbavení cestujících.

Slezskoostravským školám začínají lyžařské výcviky, první už má za sebou Bohumínská

Slezskoostravským základním školám v prosinci začalo období lyžařských výcvikových kurzů. Žáci z Bohumínské vyrazili ještě před Vánoci do Beskyd a kurz už mají úspěšně za sebou. Základní škola Pěší vyveze žáky v březnu do Jeseníků.

Žáci uspořádali dobročinnou sbírku a výtěžek věnovali dětskému oddělení Slezské nemocnice

Dnes 12:09 | Opava | Anna Břenková

Žáci ZŠ Stěbořice ukázali, že mají srdce na pravém místě. Sami přišli s nápadem uspořádat dobročinnou sbírku. Vydělali peníze prodejem zachovalých knížek a vybranou částku ve výši 4 547 korun věnovali dětskému oddělení Slezské nemocnice.


Únik na dani za šest milionů. Žena prodávala nekolkované cigarety ve své prodejně

Dnes 10:03 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Jedna žena dovážela a druhá prodávala nekolkované tabákové výrobky. Starší je nabízela v obchodě v Bílovci. Mladší schovávala 1,3 milionů cigaret a 22 kilo tabáku ve své garáži. Celkem způsobily únik na dani v hodnotě šest milionů korun. Oběma hrozí několik let ve vězení.

Základní škola Šrámkova v Opavě uspořádala vánoční jarmark, který přilákal stovky návštěvníků

Dnes 0:41 | Opava | Yvona Fajtová

Areál základní školy Šrámkova v Opavě se proměnil ve vánoční jarmark plný světel, tradic a dětského smíchu. Škola zde uspořádala druhý ročník Vánočního šrámkohraní, který opět spojil žáky, rodiče, učitele i absolventy.

Ostrava dokončuje náročnou rekonstrukci ulice Přemyslovců

Práce na ulici Přemyslovců v Mariánských Horách míří do finále. Od 17. prosince tudy opět jezdí městská hromadná doprava. Běžní řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Rozsáhlá rekonstrukce a proměna celé ulice by měla být hotová do konce ledna.

Opava děkovala bezpříspěvkovým dárcům krve. Převzali si zlaté medaile doktora Jánského a zlaté kříže

Včera 11:18 | Opava | Yvona Fajtová

Obecní dům v Opavě se stal dějištěm slavnostního večera, který patřil lidem s velkým srdcem. Český červený kříž zde ocenil bezpříspěvkové dárce krve, kteří svým rozhodnutím pomáhají zachraňovat lidské životy.

Sbírka Srdce pro Porubu pomohla Vojtovi. Nyní se vybírá na rehabilitace pro Karin

Včera 15:20 | Ostrava-město | Jana Lipowská

Vánoce nejsou jen o výzdobě a dobrém jídle a pití, jsou především o solidaritě. Součástí vánočního jarmarku na Alšově náměstí v Ostravě-Porubě byla opět charitativní sbírka Srdce pro Porubu. Návštěvníci si vychutnali punč se starostkou, projížďky vláčkem i vystoupení.

Pekaři

Krnov Nástup: od 1. ledna 2026 od 26 880 do 36 700 Kč/měsíc

Vánoční příběh pro školy, školky i veřejnost v městském divadle sehrála místní ZŠ Amos

Včera 11:41 | Bruntál | Karel Soukop

Bruntálská ZŠ Amos je jedinou v celém regionu, která si stále drží tradici hraní divadel pro veřejnost. Při současném časovém i pracovním přetížení učitelů ve školách jde opravdu o úctyhodné aktivity. Každoročně v zimě a v létě škola připravuje představení v městském divadle.

Brněnští skauti přivezli letošní Betlémské světlo do Jeseníků, letos dokonce o týden dříve

16. prosince 2025 10:00 | Bruntál | Karel Soukop

Také letos již do Jeseníků dorazil plamínek, odebraný z věčného ohně v betlémské jeskyni v Palestině. Jako symbol míru a přátelství ho již od roku 1989 přivážejí skauti z Brna, navazující na původní aktivitu rakouských exilových skautů.

Do Jeseníků dorazilo letošní Betlémské světlo, do Bruntálu ho přivezli skauti z Brna

15. prosince 2025 11:16 | Bruntál | Karel Soukop

Také letos již do Jeseníků dorazil plamínek, odebraný z věčného ohně v betlémské jeskyni v Palestině. Jako symbol míru a přátelství ho již od roku 1989 přivážejí skauti z Brna, navazující na původní aktivitu rakouských exilových skautů.

V Osoblaze slavnostně zahájila provoz Úzkorozchodná dráha s novým provozovatelem

15. prosince 2025 9:54 | Bruntál | Karel Soukop

Slavnostní chvíle se dočkala známá úzkokolejná trať na Osoblažsku. 4 místní obce se sjednotily a založily novou společnost, která bude novým provozovatelem vlaku. Jedná se dokonce o evropský unikát, kdy se k provozování drážní dopravy spojily samostatné obce.

Hejtman MSK se starosty největších měst Územního obvodu Bruntál ocenil nejlepší policisty roku 2025

11. prosince 2025 18:05 | Bruntál | Karel Soukop

Více než tři desítky příslušníků Policie ČR ze všech profesních útvarů Územního obvodu Bruntál se sjely do Rýmařova k vyhodnocení své roční práce. Hejtman MS kraje společně se starosty největších měst okresu a ředitelkou Územního obvodu Bruntál ocenil nejlepší policisty roku.

Na Veletrhu Artifex v Bruntále si žáci vybírali střední školy i zaměstnavatele

9. prosince 2025 6:52 | Bruntál | Tomáš Tikal

Oblíbený Veletrh Středních škol a zaměstnanosti Artifex v Bruntále opět zaplnily stovky zájemců o informace – žáků, studentů i jejich rodičů. V prostorách SPŠ a OA v Bruntále se sešly desítky zástupců firem a škol z celého MS kraje.

První ročník setkání zástupců škol, zaměstnavatelů a výchovných poradců Bruntálska
Vydáno 4. května 2025 21:45, Bruntál, Karel Soukop
Střední odborná škola v Bruntále založila novou tradici. Pořádala první ročník akce s názvem Kariéra v srdci Moravskoslezska, která přinesla mnoho zajímavých nápadů a zlepšováků.

Kariéra v srdci Moravskoslezska byla určená nejen pro setkání výchovných a kariérových poradců, ale také zástupců bruntálských i mimobruntálských škol a zaměstnavatelů.

Michal Durec, ředitel SOŠ Bruntál: „Jde nám o to, aby žáci základních škol zůstávali v Bruntále a zároveň jsme vyplňovali tu mezero na trhu práce. Aby zůstávali i v našich firmách, které s námi spolupracují. Recept na to asi úplně nemáme, nicméně se snažíme díky jak školám, tak i určitě firmám říct, sdělit těm žákům a jejich zákonným zástupcům, že v Bruntále je fajn život, že mají možnost získat tady kvalitní vzdělání a zároveň potom i kvalitní práci.“

Tomáš Pavelka, ředitel Gymnázia Bruntál: „Za Gymnázium Bruntál my vždycky jdeme tou oklikou, že se ty děti nevracejí nebo nejdou na trh práce v Bruntále hned, ale jdou na vysokou školu do jiného většího města a často se potom nevracejí sem. Když jsou dobří, tak mají širší možnosti uplatnění v celé republice nebo i v zahraničí, ale samozřejmě vždycky jsme rádi, když se vracejí k nám a proto v rámci této kampaně chceme, aby si taky uchovali takovou pozitivní vzpomínku na ten region.“

Jan Meca, ředitel SPŠ - OA Bruntál: „Já jsem moc rád, že jsme se mohli s kariérními a výchovnými poradci setkat. Bylo fajn, že v panelové diskuzi se také zapojili do diskuze a bylo krásné sledovat, jak se propojuje myšlení, potřeby firem, trhu práce a kariérových poradců a škol. Takže já doufám, že bude prostor pro to to pořádat opakovaně a bude to mít dlouhodobý přínos pro nás po všechny. My akorát musíme najít něco jako proveditelnou aplikaci pro náš region a my už jsme si v rámci spolupráce vyzkoušeli spoustu věcí, které fungují. A teď jde o to, abychom to efektivně rozšířili a zapojili do toho více základní školy. V tom já spatřuji tu příležitost.“

Setkání s řediteli, učiteli i kariérními poradci by mělo být přínosem pro celé Bruntálsko.

Petr Rys (STAN), místostarosta Bruntálu: „Dnešní akci vedou a organizují ředitelé našich středních škol, za což bych jim chtěl poděkovat, protože se nad rámec svých běžných pracovních povinností domluvili, že připraví tuto konferenci. Za mě je ta konference velmi důležitá, protože může efektivně propojit jak zástupce firem, tak zástupce středních i základních škol.“
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000048536/prvni-rocnik-setkani-zastupcu-skol-zamestnavatelu-a-vychovnych-poradcu-bruntalska