Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Bruntále a Rýmařově změnily provozovatele

Bruntál |

Nemocnice v Bruntále a Rýmařově už neprovozuje Nemocnice Agel Podhorská. Od září jsou součástí Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, jehož zřizovatelem je MSK. Zdárně tak skončil unikátní projekt změny provozovatele nemocnic.

Po 20 letech končí provozování nemocnic v Bruntále a Rýmařově společností Agel a přechází ze soukromých rukou na kraj, na který by se měly převést i nemovitosti obou nemocnic.

Ladislav Václavec, ředitel SZZ Krnov: „Převzali jsem obě nemocnice, ale hlavně vzali jsme 210 zaměstnanců, kteří budou pracovat pro rozvoj péče v celém regionu. Mě překvapilo, že 66 procent pacientů, kteří jsou indikovaní v okrese Bruntál, jsou operováni v jiných okresech. Chceme to změnit, aby to zůstalo doma.“

V obou nemocnicích už začíná běžet plný provoz a do konce roku bude spuštěn i společný IT systém.

Josef Bělica (ANO), hejtman MSK: „Postup je hlavně stabilizovat provoz, pokud to bude vhodné, tak ho případně rozšířit, no a já velmi doufám, že se dohodneme s vedeními jak Rýmařova, tak Bruntálu na převzetí majetku tak, abychom do něj do budoucna mohli jako jako kraj investovat.“
Martin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Jsem velmi rád. Že MSK přislíbil investici a pro nás jako pro Bruntál je zajistit občanům kvalitní zdravotní péči, ale nejenom našim občanům Bruntálu, ale i okolních spádových obcí a já pevně věřím, že se to podaří.“
Luděk Šimko (Nez.), starosta Rýmařova: „Krnovská nemocnice, respektive kraj je silný partner a já pevně věřím, že se budeme posouvat dál a krnovská nemocnice vytvoří max. Možné podmínky pro občany, co se týká zdravotní péče.“

Celý převod si vyžádal více než 25 mil korun a v rámci ČR byl ojedinělý.

Nahlásit chybu


K tématu

Tisková konference ke změně provozovatele nemocnice v Bruntále a Rýmařově

7. září 2025 18:39 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Po 20 letech končí provozování nemocnic v Bruntále a Rýmařově společností Agel a přechází ze soukromých rukou na kraj, na který by se měly převést i nemovitosti obou nemocnic.

V bruntálské nemocnici byla otevřena nová lékárna

23. října 2025 18:51 | Bruntál | Karel Soukop

Od 20. října zajišťuje lepší dostupnost lékařské péče v Bruntále nově otevřená lékárna. Tu otevřelo SZZ Krnov jako nový provozovatel nemocnice. Pacienti v Bruntále si tak mohou vyzvednout své léky přímo v místě jejich předepsání.

Chřipka uzavírá nemocnice v MS kraji pro návštěvy

31. ledna 2025 11:11 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

V Moravskoslezském kraji přibývá chřipkových onemocnění. Oproti minulému týdnu počet nemocných stoupl o 15 procent a nemocnice na to reagují omezeným nebo plošným zákazem návštěv.


Srdce pro Porubu pomohlo Karin s rehabilitacemi. Vybralo se 128 400 Kč

29. ledna 2026 17:58 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Charitativní sbírka Srdce pro Porubu opět pomáhá. Tentokrát 27leté Karin Havlasové, která má od narození dětskou mozkovou obrnou. Peníze ze sbírky Karin umožní docházet na potřebné rehabilitace.

Opilý cyklista a 600 dopravních přestupků. Policisté kontrolovali chodce, cyklisty i řidiče

Včera 9:57 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Dvoudenní kontrolní akce odhalila v celém kraji 600 dopravních přestupků. Celkem 2 200 vozidel a řidičů prošlo rukama policie. Nejčastěji se porušovala rychlost. Policie se zaměřila i na chodce a cyklisty. Překvapivě všichni zkontrolovaní chodci měli povinný reflexní prvek mimo obec. Policisté sesadili z kola muže, který nadýchal a neměl správně osvětlené své jízdní kolo.

Do Ostravy se vrátí Smrt. Socha Jiřího Babíčka ozdobí předprostor krematoria

29. ledna 2026 14:36 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Do Ostravy se po téměř 30 letech vrátí socha Smrti od Jiřího Babíčka. Původní dílo z pryskyřice bylo kvůli špatnému stavu odstraněno, ale tentokrát bude plastika vytvořena z bronzu. Unikátní je, že ji znovu tvoří Jiří Babíček, který už má 95 let. Smrt bude sedět před obřadní síní krematoria.

Žáci v Horní Suché se učí řešit konflikty bez hádek

Včera 9:02 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Dobré vztahy mezi žáky jsou pro školy zásadní. V Horní Suché se proto zaměřili na to, aby se děti naučily řešit spory klidnou cestou, naslouchat si navzájem a lépe porozumět emocím svým i druhých.

Rekonstrukce bytového domu na Strmé 7 v Mariánských Horách pokračuje rychlým tempem

29. ledna 2026 14:58 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Bytový dům na Strmé ulici číslo 7 v Ostravě-Mariánských Horách prochází od loňského roku kompletní rekonstrukcí. Práce postupují podle plánu a už za několik měsíců by se sem mohli nastěhovat první obyvatelé.

Primátor Havířova Ondřej Baránek byl odvolán, nahradila ho Iveta Kočí Palkovská

29. ledna 2026 12:38 | Havířov | Bára Kelnerová

V Havířově se konalo mimořádné zastupitelstvo, na kterém byl z funkce odvolán dosavadní primátor Ondřej Baránek. Nově město povede Iveta Kočí Palkovská za hnutí ANO.

Studénka začala stavební sezonu, musí opravit střechy

29. ledna 2026 8:40 | Studénka | Petra Dorazilová

Hned v měsíci lednu zahájila Studénka první stavební akce letošního roku, a to opravy střech na mateřské škole a zámku. Rychlou reakci si v obou případech vynutily havarijní stavy.

Jeden most v Moravskoslezském kraji se dokáže sám bránit námraze a ledovce

28. ledna 2026 12:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

O tom, že namrzlá silnice je pro řidiče nebezpečná, není pochyb. Než se silničáři se svými vozy dostanou všude, často to nějakou dobu trvá. V Moravskoslezském kraji je však jedno místo, které se dokáže námraze a ledovce bránit samo. Jedná se o most v Českém Těšíně.

Začíná nová kapitola Blücherova paláce v Opavě. Památkově chráněný objekt se dočká rekonstrukce

28. ledna 2026 21:18 | Opava | Yvona Fajtová

Jedna z nejvýznamnějších historických budov Opavy se po letech příprav dočkala prvního kroku k opravě. Památkově chráněný Blücherův palác vstupuje do první etapy rekonstrukce. Práce se zaměří na opravu střechy a obnovu kanalizace.

Králík Bohoušek dělá radost seniorům v Havířově

28. ledna 2026 9:34 | Havířov | Bára Kelnerová

Do Domova seniorů Luna v Havířově přibyl nový mazlíček. Díky chovateli Pavlu Sikorovi tam našel domov zakrslý králík Bohouš, který svou přítulnou povahou těší klienty i zaměstnance.

Novou publikaci „Městská práva ve středověku“ pokřtili v Bruntále. Přibližuje historii nejstaršího města u nás

29. ledna 2026 15:24 | Bruntál | Karel Soukop

V Bruntále byla pokřtěna a představena veřejnosti nová historická publikace s názvem Městská práva ve středověku. Je výsledkem práce týmu lidí, historiků a archeologů, kteří zkoumají historii města a okolnosti a souvislosti jeho vzniku. Je již prokázáno, že Bruntál je nejstarším institucionálním přemyslovským městem u nás.

Jesenickou sjezdovku opět zdobí unikátní sochy, nejsou ledové ale originální sněhové

25. ledna 2026 12:16 | Bruntál | Karel Soukop

Parta sochařů a uměleckých řezbářů opět vystavuje svá zimní díla na sjezdovce Kopřivná v Malé Morávce. Po podobné práci na Pustevnách v Beskydech a ve Vysokých Tatrách teď dokončují svá díla v Jeseníkách.

V celostátní soutěži Čtenář na jevišti uspěl klub bruntálské 1. ZŠ a účastnil se na přehlídky ve Švandově divadle

19. ledna 2026 12:43 | Bruntál | Karel Soukop

Ve velké konkurenci 60 kolektivů z celé ČR uspěl v soutěži Čtenář na jevišti čtenářský klub bruntálské ZŠ. Odměnou mu byla účast na celostátní přehlídce nejlepších ve Švandově divadle v Praze. Toto vítězství se bruntálskému klubu dostalo již popáté.

Vernisáž výstavy a celoživotního projektu významného fotografa, hudebníka a spisovatele Štěpána Mikulky

19. ledna 2026 8:47 | Bruntál | Karel Soukop

Velmi významnou i neobvyklou vernisáž hostila velká výstavní síň bruntálského zámku. Nešlo totiž jen o výstavu výtvarných děl, obrazů či fotografií. Autorem je Štěpán Mikulka, mistr mnoha uměleckých poloh. Fotograf, muzikant, básník, spisovatel, textař i filmový autor.

230 špičkových dětských závodníků z celé ČR, to byl Madeja Sport Cup v Jeseníkách

14. ledna 2026 8:26 | Bruntál | Karel Soukop

Lyžařský areál v Andělské Hoře v Jeseníkách obsadily stovky mladých lyžařů kategorie U10 a U12. Pohárový závod Madeja Cup je jedním ze čtyřech závodů v obřím slalomu které se každoročně jedou v MS kraji.

Tréninky, výcviky i závody lyžařů nejsou jen výsadou velkých areálů

9. ledna 2026 10:07 | Bruntál | Karel Soukop

Současné mrazivé počasí má také své kladné stránky. Sjezdovky na horách i v nižších jsou už po předvánočním oteplení dosněženy a lyžařům slouží už nejen ty největší.

Nemocnice v Bruntále a Rýmařově změnily provozovatele
Vydáno 3. září 2025 12:23, Bruntál, Yvona Fajtová
Nemocnice v Bruntále a Rýmařově už neprovozuje Nemocnice Agel Podhorská. Od září jsou součástí Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, jehož zřizovatelem je MSK. Zdárně tak skončil unikátní projekt změny provozovatele nemocnic.

Po 20 letech končí provozování nemocnic v Bruntále a Rýmařově společností Agel a přechází ze soukromých rukou na kraj, na který by se měly převést i nemovitosti obou nemocnic.

Ladislav Václavec, ředitel SZZ Krnov: „Převzali jsem obě nemocnice, ale hlavně vzali jsme 210 zaměstnanců, kteří budou pracovat pro rozvoj péče v celém regionu. Mě překvapilo, že 66 procent pacientů, kteří jsou indikovaní v okrese Bruntál, jsou operováni v jiných okresech. Chceme to změnit, aby to zůstalo doma.“

V obou nemocnicích už začíná běžet plný provoz a do konce roku bude spuštěn i společný IT systém.

Josef Bělica (ANO), hejtman MSK: „Postup je hlavně stabilizovat provoz, pokud to bude vhodné, tak ho případně rozšířit, no a já velmi doufám, že se dohodneme s vedeními jak Rýmařova, tak Bruntálu na převzetí majetku tak, abychom do něj do budoucna mohli jako jako kraj investovat.“
Martin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Jsem velmi rád. Že MSK přislíbil investici a pro nás jako pro Bruntál je zajistit občanům kvalitní zdravotní péči, ale nejenom našim občanům Bruntálu, ale i okolních spádových obcí a já pevně věřím, že se to podaří.“
Luděk Šimko (Nez.), starosta Rýmařova: „Krnovská nemocnice, respektive kraj je silný partner a já pevně věřím, že se budeme posouvat dál a krnovská nemocnice vytvoří max. Možné podmínky pro občany, co se týká zdravotní péče.“

Celý převod si vyžádal více než 25 mil korun a v rámci ČR byl ojedinělý.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000050423/nemocnice-v-bruntale-a-rymarove-zmenily-provozovatele