Většina vleků na Pradědu stojí
Máme dvě zprávy pro lyžaře. Ta dobrá - na Ovčárně se rozjely první dva vleky - Malý a Velký Václavák. Ta špatná - ostatní vleky stále stojí a stát mohou ještě hodně dlouho. Podle ochranářů je tady málo sněhu.
Máme dvě zprávy pro lyžaře. Ta dobrá - na Ovčárně se rozjely první dva vleky - Malý a Velký Václavák. Ta špatná - ostatní vleky stále stojí a stát mohou ještě hodně dlouho. Podle ochranářů je tady málo sněhu.
Zákaz řízení, přetížené vozidlo nebo jízda bez přestávky. Moravskoslezský KAMION - TEAM řešil různá porušení zákona. V jednom případě kamioňák jezdil se zákazem řízení. Při kontrole uvedl údaje příbuzného.
Poruba nepřestává pečovat o stromy a zeleň také v podzimním a zimním období. Takzvaný vegetační klid využívá především k bezpečnostním a zdravotním ořezům stromů a k odstraňování parazitujícího jmelí.
Modernizovaný školní bazén na ZŠ Františka Hrubína v Havířově znovu slouží stovkám dětí. Rozsáhlá rekonstrukce stála radnici téměř 20 milionů korun. Bazén budou využívat i ostatní organizace.
Více než tři desítky příslušníků Policie ČR ze všech profesních útvarů Územního obvodu Bruntál se sjely do Rýmařova k vyhodnocení své roční práce. Hejtman MS kraje společně se starosty největších měst okresu a ředitelkou Územního obvodu Bruntál ocenil nejlepší policisty roku.
Městská policie Ostrava v předvánočním čase posiluje hlídky a informuje občany o možných rizicích. V Porubě dohlíží na místa s vyšší koncentrací lidí.
Od úterního večera vyšetřují moravskoslezští kriminalisté násilný incident, který se odehrál v Třanovicích na Frýdecko-Místecku. Po smrti je žena a pes.
Prý se chtěl dívat na hokej, místo toho ale kradl z šatny hokejistů. Bral vše, co mu přišlo pod ruce - mobily, hodinky, zlatý prsten a peněženku s hotovostí. Celkem nakradl věci za 130 tisíc korun. Muž byl už v minulosti trestán. Teď mu hrozí až pět let ve vězení.
Zimní údržba v Mariánských Horách a Hulvákách se každoročně týká desítek kilometrů komunikací, chodníků i veřejných prostor. Obvod v posledních letech investoval miliony korun do modernizace techniky a posílení pracovních týmů. A letošní sezona už se naplno rozjela.
Žena si poranila kotník na horách. Do nepřístupného místa na hřeben Smrku byl vyslán vrtulník. Letečtí záchranáři společně s horskou službou ženu úspěšně našli. Turistka byla zachráněna pomocí palubního jeřábu vrtulníku a předána do nemocniční péče.
Unikátní projekt ostravské městské policie SeniorOVA akademie má za sebou další ročník a i tentokrát jsou účastníci nadšeni. Strážníci pro seniory připravili přednášky na aktuální témata v oblasti bezpečnosti a také oblíbené exkurze.
Oblíbený Veletrh Středních škol a zaměstnanosti Artifex v Bruntále opět zaplnily stovky zájemců o informace – žáků, studentů i jejich rodičů. V prostorách SPŠ a OA v Bruntále se sešly desítky zástupců firem a škol z celého MS kraje.
Po Karlovu minulý týden, také v Malé Morávce zahájili provoz sjezdovek. Počasí sice není to pravé zimní, ale podařilo se upravit a rozjet hlavní tratě. Sníh je po noci zmrzlý a kvalitně urolbovaný teploty kolem nuly a mlhu střídá sluníčko.
V sérii podzimních svatohubertských mysliveckých akcí vynikla jediná. V Ryžovišti v Nízkém Jeseníku se totiž konala historicky vůbec poprvé. Ryžoviště bylo hlavním městem Sovineckého panství a zdejší kostel sv. Jana Křtitele ze 16. století byl pro první Svatohubertskou mši více než důstojnou kulisou.
V bruntálském divadle bylo slavnostně oceněno 93 bezpříspěvkových dárců krve z celého regionu. Transfúzní služba a ČČK předali celkem 31 zlatých medailí profesora Jánského za 40 odběrů, 52 stříbrných za 20 odběrů a 10 křížů 3. stupně za 80 odběrů krve.
O nejedno překvapení se postarala jinak tradiční akce – Den vědy na bruntálském gymnáziu. Zaujala především praktickým využitím fotovoltaiky, virtuální reality, 3D tisku a větrné či vodní energie. Stovky návštěvníků zaplnily všechny prostory školy.
Díky Lesům ČR má letošní vánoční Bruntál originální strom – Jedli bělokorou, dovezenou až z polesí Slunečná v katastru obce Lomnice u Rýmařova.
