Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Závody kár na Ježníku baví děti i dospělé

  • Krnov,

Ježník v Krnově opět patřil recesistické akci Jedu tlačím. Zájem o ní stále roste. Na letošním třetím ročníku se postavilo na start 21 posádek. V roce 2013, kdy se závod konal poprvé, jich bylo jen 13.

Závod kár Jedu tlačím na Ježníku vznikl na popud toho, že lidé, kteří tady bydlí, nechtěli dopadnout jako lidé v panelácích, kde o sobě jeden o druhém téměř nic neví.

“V podstatě náš nápad byl v tom, že máme takovou delší trať, lesní cestu, po které bysme mohli uskutečnit závod kár. Jedná se o to, že tam nesmí být motor a motorem je vesměs tatínek a malé děti to řídí. Samozřejmě zúčastňují se i maminky. V podstatě jako šoférky i jako tlačičky,” říká Petr Duda, organizátor

I když jde hlavně o zábavu, na prvním místě je samozřejmě bezpečnost.

“Dbáme na bezpečnost těch kár, protože v pravidlech je, že musí mít brzdu, musí mít řízení, přilby musí být a kdo to nedodržuje, je nemilosrdně diskvalifikován,” dodává Karel Bystrianský, organizátor.

Káry si soutěžící vyrábějí sami a fantazii se meze nekladou.

“Můj nápad je včelka Mája. Takže to je vlastně uříznutý dvoukolák a je postaveno dopředu to řízení, brzdění a tak. Bereme to vždycky nějak tématicky, aby se děti pobavily, svým způsobem náš spolek je takový Kdo si hraje nezlobí,” raduje se Karel Bystrianský, organizátor.

“Líbí se mi to dobře.”

“Mi se to moc líbí, protože taťka tlačí a musím řídit a kdybych neřídil, tak se někde vybouráme.”

Letošní ročník se neobešel bez nehody. Jedna posádka skončila v rybníku, když místo řízení mávala na kameru. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Nahlásit chybu