Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oslavy Dne země na krnovském Hlavním náměstí

Krnov |

Krnov se zapojil do oslav Mezinárodního dne země. Celodenní program zaměřený na ekologii a enviromentální výchovu probíhal na Hlavním náměstí, kde si lidé mohli vychutnat i bohatý kulturní program. Tentokrát akci přálo počasí.

Oslavy Dne země na krnovském Hlavním náměstí

Krnov se zapojil do oslav Mezinárodního dne země. Celodenní program zaměřený na ekologii a enviromentální výchovu probíhal na Hlavním náměstí, kde si lidé mohli vychutnat i bohatý kulturní program. Tentokrát akci přálo počasí.

Martin Bodešínský, moderátor: „Vystoupil pěvecký sbor Janáčkovo brumendo, z Bruntálu za náma přijela folk jazzová formace Večery v jednom a zajímavým bodem programu byla i skupina David Vysloužil a Akustik irish, která nám přivezla trochu keltské muziky.“

Jana Koukolová Petrová (ANO), starostka Krnova: „Tak já jsem velmi ráda, že pro letošní rok vyšlo skvělé počasí pro oslavu Dne země, protože v loňském roce jsme museli právě pro nepřízeň a pro déšť tuto akci odvolat. Je to škoda, protože spousta dětí, spousta spolků se na tuto akci opravdu kvalitně připravili, což svědčí i dnešní zábavné dopoledne i odpoledne.“

Program probíhal i na trávnících okolo náměstí, kde se představili mimo jiné skauti, krnovské střední školy, středisko volného času Krnov nebo spolek Čmeláci, který lidem umožnil pozorovat slunce dalekohledem a svět pod mikroskopem. A své místo tady měl i odbor životního prostředí krnovské radnice.

Petr Suchý, vedoucí Odboru životního prostředí MěÚ Krnov: „Tady se můžou seznámit s návrhem opatření na Horní Opavě. Heřminovy a další podobná opatření, mimo jiné si mohou říct, kde by chtěli třeba nové koše, lavičky a podobné vybavení a dozví se třeba i to, že můžou nově třídit i kovy.“

stánek skautů: „Máme takové dvě fólie a mezi ty fólie se dají nějaké kytičky nebo třeba tráva, pak se to vlastně takhle přitiskne a vznikne z toho takový hezký obrázek a to si pak děti vždycky můžou odnést domů.“

Na Dni země mohli lidé ochutnat i různé druhy medů a podívat se, jak vidí včela

Anketa, návštěvníci Dnů země: „Perfektní, no tak asi ta prezentace VŠB.“

„Mi se moc líbil dalekohled na slunce.“

„Házení ty míčky do krabice.“

„Mě bavilo nejvíc ty úkoly, co tady byly všechny. Třeba házet míčem do tam toho, do toho, do té krabice a takové.“

„Mi nejvíc bavil tam ten energetický výzkum.Jak tam pán povídal, to bylo nejpěknější.“

Den Země je den věnovanýZemi, který se každoročně koná22. dubna. Vůbec první Den Země se slavil 22. dubna 1970 vSan Francisku. Dnes slaví Den Země víc jak miliarda lidí na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost.

Nahlásit chybu


K tématu

Studénkou vede až do neděle stezka s úkoly ke Dni Země

21. dubna 2023 16:02 | Studénka | Petra Dorazilová

Celosvětový Den Země si připomínají i ve Studénce. Například Rodinné centrum připravilo k tomuto ekologickému svátku naučnou stezku. Vydat se na ni budou moci rodiče s dětmi kdykoliv až do neděle.

Zoo Ostrava zve v sobotu na oslavy Dne Země

20. dubna 2023 17:17 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Přesně na sobotu 22. dubna letos připadá světový Den Země. Oslavy svátku naší planety se pravidelně konají i v ostravské zoologické zahradě. Aktivity pro malé i velké návštěvníky se budou týkat jak jinak než ochrany přírody, obzvláště ovzduší a země, resp. půdy. Zájemcům představíme „Coalu“ či prauhel.

Den Země oslavil Nový Jičín hrami a osvětou, cílil především na třídění odpadu

20. dubna 2023 12:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Celý svět slaví Den Země. Nový Jičín si tento svátek připomněl akcí na Masarykově náměstí. Program byl zaměřen na třídění odpadu, ochranu přírody a technické služby do centra města přestěhovaly i mini kompostárnu.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

14. dubna 2024 19:24 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Poslední halový turnaj ve futsale před začátkem fotbalové sezóny v Bruntále

7. dubna 2024 11:32 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Každému začátku předchází i nějaký konec. Jarní začátek fotbalové sezóny znamenal i v Bruntále konec zimních halových zápasů. Poslední turnaj ve futsale, který byl i přípravou na letní velkou kopanou, se odehrál v místní sportovní hale.

Stanislav Novák, fotograf proměn a událostí by se dožil 100 let, nyní má venkovní výstavu v Bruntále

31. března 2024 17:06 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Narodil se v roce 1923 a po studiích, praxi v Praze i válečném totálním nasazení v Německu žil a pracoval celých 45 let v Bruntále. Fotograf Stanislav Novák byl nejen geniálním dokumentaristou. Spolupracoval s mnoha novinami a jeho práci dodnes využívají historikové, badatelé a kronikáři.

Na bruntálském zámku proběhl velký velikonoční jarmark s kulturním programem

31. března 2024 0:28 | Bruntál | Karel Soukop | Kulturní okénko

Navštívíme zámek v Bruntále, kde jeho provozovatel - Muzeum Bruntál připravil reprezentativní velikonoční jarmark. Již od ranních hodin se tady scházeli jednotlivci i celé rodiny. Jarmark proběhl v exteriérech zámku, nádvoří a přilehlých prostorách.

Právě byla zahájena přístavba nového Centrálního urgentního příjmu v krnovské nemocnici

27. března 2024 17:49 | Bruntál | Karel Soukop | Jesenický expres

Krnovskou nemocnici s krajskou působností čeká v následujících týdnech významná investice v oblasti příjmu pacientů. Půjde o přestavbu urgentního příjmu, který ve stávající podobě funguje 20 let a přestává již nemocnici stačit.

Tradiční Velikonoční jarmark zaplnil centrum Bruntálu a přilákal děti i dospělé

25. března 2024 10:41 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Veřejná prostranství, náměstí, hrady a zámky v celé zemi v současnosti žijí velikonočními jarmarky. Jejich úroveň a bohatost vždy závisí na partnerech, kteří se na pořádání podílejí. V Bruntále přivítalo všechny bohatě vyzdobené náměstí a plno atrakcí.

Oslavy Dne země na krnovském Hlavním náměstí
Vydáno 7. května 2018 15:43, Krnov, Yvona Fajtová
Krnov se zapojil do oslav Mezinárodního dne země. Celodenní program zaměřený na ekologii a enviromentální výchovu probíhal na Hlavním náměstí, kde si lidé mohli vychutnat i bohatý kulturní program. Tentokrát akci přálo počasí.

Oslavy Dne země na krnovském Hlavním náměstí

Krnov se zapojil do oslav Mezinárodního dne země. Celodenní program zaměřený na ekologii a enviromentální výchovu probíhal na Hlavním náměstí, kde si lidé mohli vychutnat i bohatý kulturní program. Tentokrát akci přálo počasí.

Martin Bodešínský, moderátor: „Vystoupil pěvecký sbor Janáčkovo brumendo, z Bruntálu za náma přijela folk jazzová formace Večery v jednom a zajímavým bodem programu byla i skupina David Vysloužil a Akustik irish, která nám přivezla trochu keltské muziky.“

Jana Koukolová Petrová (ANO), starostka Krnova: „Tak já jsem velmi ráda, že pro letošní rok vyšlo skvělé počasí pro oslavu Dne země, protože v loňském roce jsme museli právě pro nepřízeň a pro déšť tuto akci odvolat. Je to škoda, protože spousta dětí, spousta spolků se na tuto akci opravdu kvalitně připravili, což svědčí i dnešní zábavné dopoledne i odpoledne.“

Program probíhal i na trávnících okolo náměstí, kde se představili mimo jiné skauti, krnovské střední školy, středisko volného času Krnov nebo spolek Čmeláci, který lidem umožnil pozorovat slunce dalekohledem a svět pod mikroskopem. A své místo tady měl i odbor životního prostředí krnovské radnice.

Petr Suchý, vedoucí Odboru životního prostředí MěÚ Krnov: „Tady se můžou seznámit s návrhem opatření na Horní Opavě. Heřminovy a další podobná opatření, mimo jiné si mohou říct, kde by chtěli třeba nové koše, lavičky a podobné vybavení a dozví se třeba i to, že můžou nově třídit i kovy.“

stánek skautů: „Máme takové dvě fólie a mezi ty fólie se dají nějaké kytičky nebo třeba tráva, pak se to vlastně takhle přitiskne a vznikne z toho takový hezký obrázek a to si pak děti vždycky můžou odnést domů.“

Na Dni země mohli lidé ochutnat i různé druhy medů a podívat se, jak vidí včela

Anketa, návštěvníci Dnů země: „Perfektní, no tak asi ta prezentace VŠB.“

„Mi se moc líbil dalekohled na slunce.“

„Házení ty míčky do krabice.“

„Mě bavilo nejvíc ty úkoly, co tady byly všechny. Třeba házet míčem do tam toho, do toho, do té krabice a takové.“

„Mi nejvíc bavil tam ten energetický výzkum.Jak tam pán povídal, to bylo nejpěknější.“

Den Země je den věnovanýZemi, který se každoročně koná22. dubna. Vůbec první Den Země se slavil 22. dubna 1970 vSan Francisku. Dnes slaví Den Země víc jak miliarda lidí na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/krnov/11000012788/oslavy-dne-zeme-na-krnovskem-hlavnim-namesti-